Mám silnú depresiu a už som všetko vyskúšala

25. mar 2024

Uz neviem co mam robit mam silnu depresiu schizofreniu k tomu. Uz neviem ako sa z toho dostat. Je mi zle vekmi bola som v bemocnici neraz. Chodim k psychiatricke. Chodim za knazom. Chodim k samanom. Bola som na regreske, Psychologicka. Cvicim aspon sa snazim. Proste vsetko uz som vyskusala a je mi hrozne otrasne zle neznasam svoj zivot. To nie je zivot skor prezivanie

zmrzlinka2021
25. mar 2024

A Bereš lieky?

krasavec007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. mar 2024

@zmrzlinka2021 samozrejme. Beriem kopec liekov

autor
25. mar 2024

@krasavec007 co to je ?

vanilkovazmrzka
25. mar 2024

Si stale u rovnakeho psychiatra? Lieky beries pravidelne a uzivas dlhodobo tie iste?
Neverim ze by ti nezabrali… bud to mas zle nastavene alebo to neuzivas ako mas :(

krasavec007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptvw
25. mar 2024

@krasavec007 ja tiež netuším co je hrobesa ani Google nepomohol, ak ju posielaš do hrobu umrieť tak je to nemiestne

krasavec007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koniarova
25. mar 2024

Držím ti palce. Skús iného psychiatra, iného psychológa, nové lieky.

tanyan
25. mar 2024

Neposúvajú ťa vpred krátkodobé ciele a malé víťazstvá?

ptvw
25. mar 2024

@krasavec007 aha 😅 tak ja mam....ale aj tak som za to ze to nie je vhodné ak má autorka také zlé stavy ako popisuje

minenkak
25. mar 2024

@krasavec007 veru možno dobrý, pravidelný sex, by bol veľmi nápomocný

13uzivatelka11
25. mar 2024

Skus theta healing ak si otvorená aj týmto veciam, keďže si už bola aj na regresnej

autor
25. mar 2024

@vanilkovazmrzka menila som psychiatricku a lieky som postriedala uz milion

autor
25. mar 2024

@minenkak mam a nie je napomocny

kacena4
25. mar 2024

mas prácu? mas nejake ciele co chces v zivote dosiahnuť? depresiu maju ludia ktory nevedia soracovat svoje problemy, ked sa ich naucia prijat postupne sa to zlepsuje. drzim palceky v hladani zmyslu v zivote

13uzivatelka11
25. mar 2024

@kacena4 depresia je choroba. Nevymyslaju si ju ľudia len tak z nudy alebo len preto, že nevedia najst zmysel života.

lenicka999
25. mar 2024

Zdravo sa stravuj, cvič pravidelne - kardio+silový tréning, každý deň sa choď von na hodinu poprechádzať, daj si studenú sprchu, ber vitamíny, zlepši trávenie, daj si ciele ktoré chceš dosiahnuť a napíš si ich na papier. K jednotlivých cieľom si napíš podrobný plán ako ich chceš dosiahnuť. Naplánuj si dovolenku, výlety. Odstrihni ľudí ktorí ti nerobia dobre a buduj kvalitné vzťahy. Zameraj sa na kvalitný spánok a meditáciu.

zuwa78
26. mar 2024

Ako sa k tomu vyjadril kňaz?

koniarova
26. mar 2024

@lenicka999 človek s ťažkou depresiu a dokonca schizofréniou je rád,že sa zobudí a má ako tak silu prežiť. To čo si ty popísala je totálna utópia.

zuzuka19
26. mar 2024

Ako dlho chodíš na terapiu k psychologicke? Niekedy je potrebné chodiť dlhodobo aby to malo pozitívne výsledky.

belaaaaaaaaa
27. mar 2024

Ahoj. To je veľmi zlá kombinácia. Veľmi, ale veľmi držím palce ľuďom, ktorí takto trpia. Je to určite veľmi ťažké. Máš nejaké zvieratko, hlavne psík alebo mačička sú úžasní pri psychických ochoreniach. Je to zodpovednosť a zároveň radosť, pri ktorej máš chuť žiť, chrániť ich. Viem, nestačí, ale treba sa k tomu krok po krôčiku dokopať. Držím Tí palce a veľmiiiiii.

lusan13
27. mar 2024

Ahojky, ako človek ktorý rieši ustavične svoju hlavu a teda takisto mám diagnostikovanú hlbokú depresiu (schizofréniu síce nie) ale aspoň v tomto ti možno viem poradiť. Ja popravde som antidepresíva odmietla pretože si uvedomujem, že je to skrátka myšlienkami ktorými sa moja hlava zaoberá->emócie->telesné prejavy. Z časti na tom mali podiel práca, škola, rodinné problémy, všetko dokopy...a nie..nie je to len o cvičení a zdravej strave, tú dodržujem dlhodobo a takisto cvičím, prechádzam sa. Mne však viac pomohla mindfullness alebo technika kedy sa sústredím fakt na prítomné okamihy v živote. Meditácia je za mňa naozaj perfektná vec a aj keď to nie je jednoduché, pomohlo to. Skús svoju pozornosť zamerať najskôr na drobnosti. Ako si umývaš zuby, tečúcu vodu, ako kráčaš hore schodami a postupne to pôjde už len lepšie. Taktiež mi pomáha na úzkosti a depresie himalájsky čaj Jamatasi a na energiu Udana. Prajem ti veľa veľa síl a trpezlivosti. A všetkým, ktorí si niečím podobným taktiež prechádzajú. Nikdy v tom nie sme sami ❤️🙏.

kim2028
11. apr 2024

Ja som tiež na tom veľmi podobne. Mám schizofréniu a depresie sú časté. Sú aj také dní, kedy neviem nič porobiť. Pomáha mi však plánovať deň dopredu svoj deň. Naplánujem 1-2 aktivity, vidím, že zvládam to dobre. Chcem prejsť potom na 3-4 aktivity, ale to bude už maximum. Nechcem to veľmi preháňať to a znechutiť sa veľmi nejako. Tiež je fajn mať aj nejaké tie koníčky. Chodiť niekam aj medzi ľudí. Napr. stacionár je super vec. Aspoň v mojom meste je skvelý určite. Tam vedie doslova naviesť, ako žiť. Dnes na stacionári sme sa rozprávali o zaujímavej téme - vôľových schopnostiach, ktoré sa dajú dosť dobre cvičiť a sú ako malá násobilka… Len musím sa aj ja tomu učiť stále, ale pokroky sú. Ako som písal lieky, denný režim a vytrvalosť sú kľúč. To, že aký budeš mať denný režim, tak budeš sa takto aj cítiť. Musíš si robiť denný program…