Mám si dať vybrať tukovú hrčku v prsníku?

jarmila1977
7. feb 2017

Ahojte.nasla som si hrcku v prsniku...bola som na usg...lekar vravel,ze je to tukova hrcka 7x12 mm...budeme sledovat......prva kontrola po polroku.....potom po 3 mesiacoch...teraz uz o mesiac....pytam sa ho,co s tym???? Mam to dat vybrat alebo nechat tak???? On vravi,ze budeme sledovat....no zneistuju ma tie stale kratsie intervaly kontrol ☹ co by ste robili vy na mojom mieste???? Nechcem do toho zbytocne sprtat,ale zase ani nic nezanedbat ☹

amelie2017
7. feb 2017

Ahoj, mne prvu vybrali, urobila sa druha na yom istom mieste. Najprv sledovali kazde 3 mesiace, potom 6, potom raz za rok. Uz s nou zijem 10 rokov a nemeni sa.

simca06022011
7. feb 2017

@jarmila1977 biopsia bola? Meni sa? To je dolezite, nie to ako casto robia kontroly.

jarmila1977
autor
7. feb 2017

@simca06022011 biopsiu mi nerobili...bola som len na mamografii....vsetko o.k.

simca06022011
7. feb 2017

@jarmila1977 zaujimave... 🙂 nuz neviem, mne biopsiu robili hned, a teraz sledujeme uz dva roky, tiez mi to ide na nervy, ale nic sa nemeni :D tak neviem, len ja mam skro 4cm

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarmila1977
autor
7. feb 2017

@teegreen mamograf mi robili aj preto,ze coskoro buden mat 40ku...tak sa robia uz preventivky

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shia
7. feb 2017

@jarmila1977 ja mam tiez malu hrcku, spec sono ukazalo ze by to malo byt OK, asi len uzlina, dalej som na testy nesla, lebo som teraz tehu, ale potom pojdem, ale ak nie je zhubna atd, asi si tiez vyberat nedam, teta ma tiez a zie s tym niekolko rokov, ak sa nezvacsuje ani nie je zhubna, asi by som nesla pod noz, neraz som bola operovana a je to velky zasah do tela, a po kazdej operacii sa mi tvoria este viac zrasty, takze ak netreba, tak nie.

lalinko2010
7. feb 2017

@jarmila1977 lekár by mal odporučiť biopsiu, keďže sú tam krátke intervaly kontrol, to sa mi nezdá, nerastie náhodou tá hrčka? pozri papiere, tam to máš poznačené.

jarmila1977
autor
7. feb 2017

@lalinko2010 zrejme nerastie...furt je tam jedna velkost udavana...

lalinko2010
7. feb 2017

@jarmila1977 ak potom je to ok, ale potom prečo chodíš tak často na sono? ak to nerastie tak tie intervali by mali byť dlhšie.
ja som tak bola na sono, v júli a potom v októbri ale to som v novembri šla už na biopsiu, lebo rástla.

jarmila1977
autor
7. feb 2017

@lalinko2010 ved prave aj mna znepokojuju tie castejsie kontroly...a ked sa pytam lekara...tak ze len budeme sledovat ☹ v piatok idem zas...tak uvidime.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalinko2010
7. feb 2017

@jarmila1977 ja by som sa lekára spýtala že prečo tak často chodiť na kontroly, nech vysvetlí, ale pokiaľ to nerastie, nemení sa, nebolí, nestresuj.
mne na sono povedal lekár rakovina nebolí - ale mňa bolela...
ale ty sa nestrachuj, bude to ok, si sledovaná, oni si všimnú zmenu keby dačo.