Mám schizofréniu a chorobný nedostatok pevnej vôle

kim2028
18. okt 2021

Zdravím, mám schizofréniu a mám veľké problémy s pevnou vôľou. Prakticky ako by neexistovala, čo ma veľmi trápi. Môj problém aj s niečím začnem, ale nič nedokončím. Dokážem niečo robiť maximálne len pár dní. Ako zlepšiť svoju pevnú vôľu? Dá sa to vôbec? Skúšal som plánovať činnosti, ale pravidelne zlyhávam a som z toho už unavený. Psychiater nevie, že čo s tým. Bohužiaľ nemám dostatočnú motiváciu asi, ktorá sa hľadá v týchto časoch len veľmi ťažko...

slnieckoelias
18. okt 2021

ahoj aj ja mám tento problém i chorobu. planujem si cinnosti, no urobim ovela menej...

kittykat22
18. okt 2021

@kim2028 je dobre mat cisty pracovny stol pokial nieco robis. Pracovnu - nie obyvacku. Vlastny priestor kde mas veci. Vedla policku kde budes mat vsetko co potrebujes aby si nemusela behat. A idealne je chodit do kruzku. Ked to zaplatis a bud sa pripnes online alebo tam fyzicky chodis. Mne teda tie kruzky pomahaju najviac.

kim2028
autor
18. okt 2021

Ja naplánujem si niečo, ale reálne neurobím bohužiaľ skoro nič. Dnes som vylúštil 3 krížovky. Odohral 2 partie v šachu na internete a je už 16:00. Nič som skoro nestihol. :D

slnieckoelias
18. okt 2021

@kim2028 ved ani ja. pozrela som si film Psí poslaní, uháčkovala dva malé prsty lienke a kúsok nohy..Máši. a pozrela fb a koníka...

kim2028
autor
18. okt 2021

@kittykat22 Aha možno tam bude pes zakopaný. Ja nemám ani vlastnú izbu. Spávam aj v obývačke. Večne som za notebookom. Rád by som robil aj niečo iné, ale nemám pevnú vôľu. Nedávno som písal, že rád by som niečo študoval doma, ale nevydržal som pri tom.

kim2028
autor
18. okt 2021

@slnieckoelias Je to ťažké a hlavne, keď ťa nič nebaví tak ako mňa... Tiež keď emócie nie sú...

slnieckoelias
18. okt 2021

@kim2028 ano. ja zase necítim radosť ani lásku žiadnu,

kim2028
autor
18. okt 2021

@slnieckoelias Mali by sme sa asi viac snažiť spestrovať si svoj život. Bohužiaľ rada až jedna... Si aj na invalidnom dôchodku? Ja som a je to ťažké. Nemám žiadnu pozornosť a veľmi ťažko sa mi funguje....

slnieckoelias
18. okt 2021

@kim2028 ano, ale pre iný zdrav. problém. snažim sa tvoriť návody na háčkované hračky A TIE predávAť... NAVYšE MôJ BRAT je po operácii, je živiteľ rodiny a teraz bude na PN. Mama zle počuje, musíme kričať a to ničí mňa i brata. mňa už dvaja kamaráti opustili... teda že pretrhli so mnou kontakty.

snowflake07
18. okt 2021

@slnieckoelias a dnes si bola pri tom lekárovi?

slnieckoelias
18. okt 2021

@snowflake07 nie, napisala som mu mail. lebo som mala ísť na 11. spojom by som tam bola o pol 10 a naspäť mi siel az po 13... no ked sa kamarátka z Levíc vráti zo zahraničia pôjdem s ňou. je to tak lepšie, že u nej prespím a ona tam tiež chodí, tak pôjdeme na kontrolu obi dve.... sama by som takú cestu nezvládla momentálne. kebyže nie je toľko čakania na spoje, šla by som.

slnieckoelias
18. okt 2021

ale vracia sa už v sobotu, tak hádam sa dostanem k tomu lekárovi za krátky čas.

kittykat22
18. okt 2021

@kim2028 pretoze na to nemas miesto. Potrebujes obyc. stolik, na to lampu, nadobu pisacie potreby, a na to policku kde budu knihy alebo veci ktore chces. Akonahle to mas ako na tanieri, ze staci sadnut a robit, tak mas po probleme. Ja som to mala tak ako ty. Odkedy mam pracovnu tak mi veci velmi vychadzaju. So stolom sa mi podarilo spravit C1 z anglictiny 😀 keby som nemala ten stol, tak nemam sancu.

snowflake07
18. okt 2021

@slnieckoelias
tak mu zajtra napíš,nech ťa objedná na ďalší týždeň.Este nie je veľká zima,tak sa môžeš prejsť dok budeš čakať na spoj.Aby ťa potom neodmietli,že rušiš termíny

kim2028
autor
18. okt 2021

@kittykat22 Ja skúsim zajtra zamakať, ale neviem, či nezostane len pri slovách. Už som zaviedol tabuľkový editor, do ktorého si budem značiť, čo som urobil z vecí, ktoré som si stanovil. Mám však až 10 bodov tak mám obavu, či všetko stihnem resp. čo budem robiť.... Na začiatok zvolím asi len polovicu z daných bodov... Môžem sa venovať šachu, cudziemu jazyku, geografii, dejepisu, športu v TV, seriál alebo film, cvičenie, náučná literatúra, literatúra oddychová, všeobecný prehľad....

kittykat22
18. okt 2021

@kim2028 ja robim sachy, matematiku, 2 cudzie jazyky a cvicim. Ja mam rodinu a teda stiham to tak tak. Ale na vsetko okrem cvicenia mam bud sukromnu ucitelku alebo kurz. Cvicim podla videa ktore ma 20, 30, 40 minut a nasledujem ho. Vymyslat sama cviky denne - to by som sa na to rychlo vykaslala. Skusala som sama ten druhy jazyk a nedokopala som sa k tomu 5 mesiacov na pravidelnej baze. Potom som si dala hodiny po skype a super. Knihy som musela vratit do kniznice - nestihala som. Chcela som ist na kurz retoriky a uz to casovo nedavam. Som rada, ze som rada.

kim2028
autor
19. okt 2021

@kittykat22 Ahoj, u mňa bude problém to stíhať toto všetko. Predsa len som chlap. Urobil som si veľmi veľa aktivít. Dnes makám ako fretka od 6. hodiny rána nonstop a nemám všetko ešte urobené. Musím urobiť ešte anglický jazyk a pozrieť film alebo seriál. Stanovil som, že nemusím všetko, lebo nebude sa to dať stíhať... Tak pozriem film alebo seriál nejaký a angličtinu nechám tak...

kittykat22
19. okt 2021

@kim2028 konicky by ti mali prinasat hlavne radost a potesenie 🙂

kim2028
autor
20. okt 2021

@kittykat22 U zdravých áno určite, ale pri chorých ako ja ťažko. Keďže mám city ako čajová lyžička. Nemám žiadne emócie...:(

kittykat22
20. okt 2021

@kim2028 mozno by bolo dobre to prebrat s psychiatrom nabuduce ked u neho budes.

kim2028
autor
20. okt 2021

@kittykat22 Preberal som už viackrát. Vraj je to symptóm choroby...