Mám problémy so zubom múdrosti

gina17
19. aug 2021

Babuľky každé dva mesiace sa opakuje bolesť ďasna okolo zubu múdrosti. Ten zub mi sčasti prekrýva ďasno. Bolí to týždeň vkuse a keď zatlačím do toho ďasna, tak vyteká hnis. Bolí ma z toho ucho a cítim že aj pod sánkou akoby mandle. Kaz tam nie je. K zubárovi som objednaná začiatkom septembra. Nemáte nejaké "babské rady"?

miskamicha
19. aug 2021

@gina17 mam...zub dat vonku

lopka1313
19. aug 2021

No, skuste nieco v lekarni... Mam tiez problemy s hornou 8, boli ma strasne, krvaca, trhat ju idem o tyzden a odpocitavam hodiny... Z lekarne mam cannabisovu tinkturu, je to na afty, priatel to mal doma, zmiernuje mi to bolest...

letfenixa
19. aug 2021

@gina17 dať von.

luci_ba
19. aug 2021

@gina17 najlepšia vec je ho dať vytrhnúť. Mavala som často bolesti až také že som sa budila zo spánku. Vytrhnutie zuba to vyriešilo. Ak ma náhodou takáto bolest ešte stretne, v sekunde si dam aj ostatné von

julie19
19. aug 2021

ahoj, skús keď tak v lekárni Corsodyl - je to na výplach úst a krátkodobú liečbu akútnych stavov s ďasnami.. ja som to používala práve po vybratí zubu múdrosti (nebol prerezavý takže rezali a sekali a šili, mala som pár stehov) .... mohlo by ti to upokojiť a preliečiť to ďasno a hnis ... zub odporúčam potom čím skôr vybrať

gastanka32
19. aug 2021

No tam nic nepomoze, ked je hnis vacsinou je to zapalene a to ani mnohe lieky od bolesti nepomahaju. Ale ak sa ti da to vytlacit tak si to vytlacaj kym nepojdes k zubarovi a dezinfikuj. Lebo ked si to nebudes vytlacat, bude to viacej boliet.

veronice
19. aug 2021

Mozes skusit kamistad gel, obsahuje lidokain, umrtvuje to miesto kde to namazes a ked budes u lekara urcite si ziadsj dat ten zub von. Ja mam zo 4 zubov mudrosti uz len 2. Tie co uz nemam, akonahle boleli, leteli von...

kp7333
19. aug 2021

@gina17 Smer zubna pohotovost, tam zapal osetria, je to cca 5-minutovy zakrok a ulava je okamzita. V BA mam dobre skusenosti s pohotovostou v Troch veziach. Z dlhodobeho hladiska bude mozno potrebne zub vybrat, to posudi zubar.