Mám problém so spánkom

pamela_9
7. okt 2021

Ahojte, poslednú dobu mám problém do spánkom. Buď sa mi ťažko zaspáva, alebo sa zobudim často v noci, mám strašne slabý spánok.. cítim že mi buší srdce … neviem či to sú zle sny, myseľ a psychika .. alebo čo.. mám strach aby to nebolo niečo s tlakom, ale ten si sledujem a mám ho v norme .. aj s chrbticou mám problém, preťaženie extrémne , ze koli tomu som pár noci nemohla spať.. ale chodím na masáže aj sa rozcvicujem, tak na to pracujem. Neviem cítim take ako nervozitu ..

pamela_9
autor
7. okt 2021

Neviem či to je štítna žľaza,chrbtica , že mi robí problémy..alebo psychika, ale snažím sa byt Ok a navodiť si pohodu počas dňa… je pravda že som vyčerpaná, lebo som na materskej. A nikdy pred tým som problém so spánok nemala. Až posledný týždeň-dva.

monika191019
7. okt 2021

@pamela_9 ja som sa akurát dnes chystala napísať veľmi podobný príspevok keď som prečítala tento váš..ja mám to isté odkedy sa narodila dcéra a tá má už 4, roky skôr sa často budím v noci a neviem čo robiť už sa to odzrkadľuje aj na mojom zdraví a výkone cez deň..😭

silviazlat
7. okt 2021

@pamela_9 sprav si dieťa a problémy s nespavosťou zmiznú 😂 ale teraz vážne. Môže to byť napr niečo so srdiečkom. Choď k obvodnej, nech ta odporučí na vyšetrenia

nevenka
7. okt 2021

@silviazlat akoze chapem vtip, ale u mna to tiez pomohlo. Pokial ma nebudi dieta, tak cista koma 😅

marhulka13
7. okt 2021

@silviazlat veď píše, že je na materskej 😁
Mne to príde ako panicky atak, podľa popisu. Psychiku si daj do poriadku, ovplyvňuje takmer vsetko

mabenn
7. okt 2021

@pamela_9 podla mna psychika...vsetko to dalsie ako aj chrbat ovplyvnuje...mas pocit ze mas toho "vela nalozene"? Citis velky tlak na seba? Hladaj sposoby ako si odobrat naklad a ako sa uvolnit ..noc je odrazom dna

brita7777
7. okt 2021

@pamela_9 moze to byt uzkost, nakumulovany stres..ake mas obdobie, co prezivas, co ta najviac stresuje ? Ja mam tiez nuektore rana prip. aj v noci citim, ze mi az nazvracanie, zaludocna neuroza proste..za takymito situaciami je vacsinou nespracovany stres, tlak na vykon, financne problemy, rodinne problemy. Idealne smer psycholog, ale mne to velmi nezabera, tabletky urcite nie. Je mozne este meditovat napr. ale k tomu sa ja osobne nedokazem momentalne prinutit, mozno sa mi to podari dnes 😀
Materska a kojenie rozhodi spanok radikalne ja sa az po 5 rokoch co maju deti vlastnu izbu dokazem ako tak vyspat. Podla mna si len pretazena, skus zapojit okolie, poziadat o pomoc.

pamela_9
autor
7. okt 2021

Žienky dakujem krásne za každé povzbudivé slovo, za každú radu.. interný problém ako srdiečko to nebude ( tlak si meram a to mám Ok) až nízky, hehe.. tak to bude najskôr to extrémne preťaženie, fyzické a psychické hlavne.. nemám čas pre svoju psychohygienu, ale už si to zariadim tak že budem tráviť čas aj sama so sebou a vyčistiť hlavu.

mabenn
7. okt 2021

@pamela_9 musis...materstvo je narocne povolanie, hoci sa na to spolocnost pozera ako na beznu sucast zivota zeny...je to narocne a dlhodobe, je potrebne oddychovat casto a pravidelne, denne...radsej takto ako zlyhat uplne, to si nemozes dovolit...a telo ti uz dava najavo ze potrebujes uvolnit

luciar260
7. okt 2021

Ahoj , presne moj problem , pobehane vysetrenia vsetko ok , na ortopedii troska problem s hrudnou chrbticou takze to pripisujem tomu plus psychika... tiez mam toho niekedy vela 3 deti, domacnost , zahrada , okolo domu......+pomoc rodicom , ono sa to nezda ale niekedy sa treba radsej najst cas pre seba ako stale nieco robit....

pamela_9
autor
7. okt 2021

Tak tak, to že sme matky, ženy manželky , neznamená že sa mame dávať na posledné miesto.. aj my sme len ľudia.. odkedy chodím na masáž , (zatiaľ som bola len 2X) ale úplne mi to aj psychicky pomohlo. Pokecať, niečo nové zistit, úplne iné myšlienky ,, v inom prostredí …tých 45min pre seba bolo super ..

luciar260
7. okt 2021

@pamela_9 no aj ja ja sa chystam...a este mi pomohlo aj cbd , hlavne so spankom

ciola
18. okt 2021

Toto je stale castejsi problem medzi ludmi. Nevyspatost, stres, nervozita a vsetko sa to nabaluje. Stale sa niekam ponahlame, vsetko chcem stihnut, vsade byt. Niekedy to nie je na skodu, len skodime sami sebe a to uz je zle. Ked som byvala ja nevyspata, ved to pozname, mamicky s detmi a tak, a uz som bola na pokraji sil, mi kamoska povedala o tomto pripavku a ten si davam pravidelne a uz mam veru pokojnejsi spanok.