Mám pozitívny Covid test

14. mar 2023

Ahojte, co v pripade ak mám pozitivny covid test? treba zavolat obvodnemu a okn mi vypise pn? ntreba tam ist na vysetrenie, alebo netreba absolvovat este aj pcr test? dakujem

pribinak
14. mar 2023

Nápis svojmu všeobecnému. To je celé

sella38
14. mar 2023

my mame aktualne covid s priznakmi, volala som obvodnej, vypisala elektronicku PN, ak sa nebudem dobre citit, mam sa znovu ozvat, inac ostavam PN min. do pondelka....

moonlight1210
14. mar 2023

Zavolaj svojmu vseobecnemu, aby ta nahlasil a zapisal ti to do karty. Poradi ti bezne lieky, ktore pomahaju zvladat sprievodne priznaky.

Keby sa nieco prihodilo (akekolvek uradne predvolanie) a ty sa ospravedlnis, ze mas covid, tak mas aj doklad, ze je to tak.

Vraj je dobre (okrem liekov na kasel, horucky a ine priznaky, ktore mozes mat) brat aj vyssie davky vitaminu C a D.
A ak ti daju antibiotika, urcite k nim brat probiotika (cca 2 hodiny po ATB tabletke). Telo ma kolkokrat dost aj po civode, nieto aby este k tomu bojovalo s pokazenou crevnou florou.

renab
14. mar 2023

U nas normalne prides k dr do ambulancie. Nerobi rozdiely v diagnoze. Vysetri vsetkych.

sonoio
14. mar 2023

@moonlight1210 ATB sa na covid nepredpisuju,je to predsa druh chripky,virus...

moonlight1210
14. mar 2023

@sonoio ja som vedela, ze niekomu to neda a musi to napisat.

Atb ti nedaju na covid priamo. Ale na sprievodne priznaky. Napr. aby to z kasla nedoslo az na zapal pluc.

domuska11
15. mar 2023

@moonlight1210 presne tak...ja mám Covid od piatku, cez víkend som myslela ,že sa zblaznim od bolesti hlavy, dutín, uši...v pondelok má vyšetrila dr a hneď mi dávala antibiotiká, zaostrené dýchanie a zápal v dutinách. Uľavilo sa mi v utorok večer. Ja pevne verím ,že mám pokoj od Covidu na dlhú dobu lebo tento stav čo som mala a stále niesom ok nechcem zažiť...

zlatovlaska123
22. mar 2023

Prosím ťa, načo ti je pcr a neviem aké vyšetrenia? Obvodnému nič hlásiť nemusíš, však už je aj karanténa zrušená, normálne môžeš chodiť do práce, ak sa na to cítiš. Ak chceš byť pn, tak ti ju určite vypíše.