Mám pocit, že umieram

23. jan 2023

Všetko má boli, nemôžem kvôli tomu ani spať.. Mám zápal močových ciest.. Zápal hrdla strašne silný.. Ledva dýcham, srdce mi strašne rýchlo bije.. Môžem ísť na pohotovosť?

milka1988
23. jan 2023

Môžeš ale tam sa zrejme aj nacakas :/
Alebo si zavolaj sanitku že sa bojíš o svoj život že ti je tak strašné zle že ani nedokážeš ísť na pohotovosť sama. Mne raz povedala na pohotovosti sestra že ak som dokázala ísť sama na pohotovosť po vlastných, dokážem tam aj sedieť a čakať.
A takto umrela môjmu ex sestra na tej lavičke v náručí. Dostala tam infarkt. Keby zavolali sanitku možno by ešte žila :(

lenuska9999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ildiko36
23. jan 2023

@lenuska9999 zapal mocovych ciest a hrdla neni na sanitku, a pulzy moze mat sposobene aj s tym ze je chora.Zaleží kolko je ten pulz,lebo niekomu okolo 100uz je na umieranie ale to tiež neni zivot ohrozujucí stav.Kto ma problem zo stitnou žlazou ma aj vyse 140 a žije s tým..
Zajtra nech ide k obvodnemu doktorovi, lebo prave a hlavne kvoli takym využívaním sanitiek niekto možno zomrie lebo neni k dispozicii sanitka

ildiko36
23. jan 2023

Alebo keď ti až tak je zle choď na pohotovosť

micusa2222
23. jan 2023

@lenuska9999 nevybavia ju hneď..tam ide podľa stupňa obtiažnosti...mám to za sebou...

vahcaac
23. jan 2023

V takýchto prípadoch sa fakt sanitky nevolaju, pohotovosť kludne. Keď autorka zvládla napísať na koňa, tak si myslím že sanitku radiť je fakt odveci a ešte že aby ju skôr vybavili 😂 Je mi ľúto že ti je zle a dúfam že si to už vyriešila 🙂

ildiko36
23. jan 2023

@micusa2222 jasne že nevybavia, musi počkat, som zachranar a mali sme x takych pripadov a pacienta som nechala doma,zachranka neni taxi služba.,a ešte som zbožňovala ked na druhy deň mali isť na kontrolu a v noci nas zavolali s tym že mozno ju prevezeme

autor
23. jan 2023

@vahcaac áno celú noc hore 😊

zuzinabila
23. jan 2023

@milka1988 prosim,ludia,sanitkou len vo velmi vaznych pripadoch!a preco by sa mala nacakat na pohotovosti?nevieme odkial je..tu v nasom malom meste sme skoncili na pohotovosti aj dospeli aj nase deti dokopy od septembra doteraz cca 5 krat a vzdy vybaveni do cca pol hodiny.

autor
23. jan 2023

@zuzinabila nebojte sa, nevolala som ju..

zuzinabila
23. jan 2023

Ja som reagovala na tu pani co ti to poradila🙂

mmoonna
23. jan 2023

To už čo je, že na bolesť hrdla s zápal mocaku sanitku? A človek s infarktom bude kvôli tomu doma zomierať. Sa spamatajte už ....

janikk54
23. jan 2023

no treba si asi rozmysliet, ci je to taky zavazny pripad, lebo je asi ozaj ovela viac vaznejsich pripadov a problemov, ktore riesia na pohotovosti, nemuseli by ta ani vybavit, takze asi tak.

martinkatinka
23. jan 2023

Ak aj zavolas sanitku, zrejme ti ju neposlu, nie je to zivot ohrozujuci stav. Musis vydrzat par hodin az ti zaberu lieky a bude lepsie.

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz