Mám pocit, že sa mi zle dýcha

13. nov 2021

Prosím o radu, vaše skúsenosti. Absolútne nič iné mi nie je, len niekedy mám pocit, že sa mi zle dýcha. Akoby som mala tehlu na hrudi. Občas odkaslem- nie je to odkaslanie, neviem to opísať...viete ci myslím, keď človek urobí neodkasle, len ...no neviem to popísať... to je jedno.
Skrátka, dýchanie mam úplne čisté, len občas ten pocit. Hlavne keď si ľahnem. Môže to byť psychika? Alebo priedušky? Lekárka maroduje, sestrička ma odbila po telefóne, že teraz všetci lekári aj zastupujúci sú PN a jeden nestíha, tak mam prísť len ak to bude vážne. Ja neviem ci je to vážne, keď mi v podstate nič nie je, len ten pocit tlaku na hrudi. Asi týždeň.

bublanina1
13. nov 2021

Choď k lekárke.....môže to byť hoc čo...od srdca až po chrbticu...

slniecko131
13. nov 2021

Nebola si očkovaná?

autor
13. nov 2021
ewka9
13. nov 2021

Ja mám to isté odkedy som prekonala covid, ale tipujem že to je mozno aj chrbticou spôsobené..

autor
13. nov 2021

@ewka9 a aký si mala priebeh covidu? Je možné to mat aj keď som bola vezpriznakova? Teda...mala som nadchu

ewka9
13. nov 2021

Taký ľahší priebeh som mala..ja sa zadycham aj keď som úplne v kľude, aj pri rozprávaní 🙄

dzulli1980
13. nov 2021

Tiež som mala problémy s dýchaním ... ako keby mi niekto sedel na hrudníku, zhlboka som sa nadýchla a mala som pocit, že som sa nadýchla na 50% ... mne diagnostikovali astmu.

autor
13. nov 2021

@dzulli1980 ja viem ze mam astmu, dlhé roky. Nič som nebrala, ani nechodila na kontrolu. Nemala som žiadne príznaky, žiadne potiaze. Myslíš, že sa mi prejavila až teraz?

autor
13. nov 2021

@ewka9 mala si teploty? Lebo keď som mala tu nádchu, potom som mala neskutočnú únavu, ale takú, že som zaspavala pomaly všade. Potom bolo dobre. Tak dcéra vysoké horúčky 3-4dni. A keď bolo po všetkom a myslela som si, že sme konečne zdraví, prišlo toto.

Len tie stavy sa striedajú aj každých 5min. 10min dobre, 5min tazkosti, hodinu dobre, 10min tazkosti. Potom celý deň NIČ, a večer to zase zacne. Keď zaspávam, mam pocit ze sa dusím, ale keď sa v noci zobudím, nič mi nie je.

autor
13. nov 2021

Dosť na mňa teraz dolieha celá tá covid situácia. Mam z toho stres. Preto sa pýtam, čo to nemôže byť nejaká úzkosť ci panika

ewka9
13. nov 2021

Áno, ale nie vysoké. Viesco ja si myslím že to kľudne môžeš mať postcovid, ale s väčšou pravdepodobnosťou to máš zo psychiky..možno to spôsobuje chrbtica ale prerástlo ti to už do nejakých panických stavov, ak si sa zľakla že nemôžeš dýchať...nemáš pocit že si ten stav dokážeš sama navodiť alebo sa zhorší keď sa naň sústredíš? Psychosomatika dokáže naozaj divy..skús sa dať do pohody, daj si magnézium a zamestnaj hlavu, skús sa prestať pozorovať a uvidíš či sa to zlepší 🙂

jjanulienka
13. nov 2021

Psychika alebo aj chrbtica to môže spôsobovať
. Ja mávam niekedy take, že sa neviem ako keby zhlboka nadýchnuť potom sa ponaťahujem niečo mi v chrbte cukne a už je dobre 😅🤦‍♀️

luccija
13. nov 2021

Podľa toho čo píšeš skôr si myslím, že úzkosť, tetania ja to mávam, keď mám ťažký deň.Pocit, že sa neviem poriadne nadýchnuť akoby mi sedel niekto na hrudi fuj neznášam to.Mne sa to pár x stalo aj v noci zo spánku des.
Dávaj si magnézium, oddych, ale kľudne to môže byť aj z tej astmy mala by si ísť na vyšetrenie.

autor
13. nov 2021

@ewka9 presne tak to mam, keď na to nemyslím, som v poriadku. Akonáhle si na to spomeniem, začnem ťažko dýchať, zlaknem sa a ešte sa to zhorší. Už myslím na to najhoršie.
@jjanulienka
Môže byť psychika veru

leeo
13. nov 2021

pises, ze si astmaticka a bola si dlho v pohode. Nastali tie problemy tesne po covide? Lebo aj ked si bola takmer bezpriznakova, tak to covid mohol opat nastartovat.

autor
13. nov 2021

@luccija tetania nie, nič z toho nesedí. Ja nemám pocit ze sa dusim, len sa mi ťažko dýcha, akoby mi niečo sedelo na prieduskach. Možno len neviem definovať a slovné vyjadriť co prežívam

autor
13. nov 2021

@leeo ja neviem ci som mala covid. Na testoch som vždy bola negativns

luci_ba
13. nov 2021

ja mavam tiež niekedy podobny pocit. Akokeby sa mi stazi dychanie, tiež ma ťahá na kasel aj ked kašel to nieje. Cca za 5 sekúnd to vždy prejde. Ja mam ale pocit že to je psychika, ked mam stres alebo strach tak sa mi to stáva. S lekarom som zatiaľ neriešila

autor
13. nov 2021

@luci_ba tak presne!!!!!! Tak si to opísala, presne ako to mam ja. Aj zakaslem na silu, či mi to povoli ale nič. Uplne

luci_ba
13. nov 2021

tak aspoň viem že nie som sama 🤣 a citis aj akokeby ti srdce sa inak rozbuchalo? mimo rytmu

dada0902
13. nov 2021

Ja som to mala keď sme mali covid strašne som mala takýto pocit plus ma oblieval chvíľkovo horúci pot a triaška

robinkooo
13. nov 2021

Dievčatá ja som prekonala kovid pred rokom a neviem sa dať dokopy chodím aj po lekaroch, stale mam kasel a dychavicnost ale posledné 3 týždne sa dychavicnost zhoršila ako píše ewka mam to tiez aj v klude aj pri rozpravani a som rada ze niesom sama je to veľmi nepríjemné všade fucim ale verím že to bude v poriadku beriem vitaminy magmezium,reishi dychova rehabilitacia a tyzden sprej Alvesco od plucnej....prajem nám všetkým veľa zdravia 🙂

autor
13. nov 2021

@luci_ba hlavne keď vydychujem, tak akoby som nemohla vydýchnuť všetok vzduch.
Aj srdce, potom sa mi z toho až zatočí hlava.

@dada0902 triašku nemám
No ja si asi zajtra kúpim domáci test

autor
13. nov 2021

@robinkooo ďakujem, napodobne

luccija
13. nov 2021

Pri tetanii je pocit, že sa nevieš nadýchnuť píšeš, že akonáhle si to uvedomis je to horšie to je psychika...
Ale aspoň k lekárke by som zašla.

lluciiiii
13. nov 2021

My sme mali prednedávnom covid a toto presne mam teraz a aj iné stavy s točením hlavy a pod ale mam to hlavne ked si to predstavím a začnem nad tým rozmýšľať podľa mna to je psychikou ja sa snažím nemyslieť na to a vždy niečim zamestnať uz sa to začína zlepšovať mam pocit

tatisna
13. nov 2021

Nemáš náhodou oximeter? Skús si zmerať okysličenie či to náhodou nie je na hospitalizáciu...ja mám zle stavy s dýchaním pri anemii, pri covide má len bolelo na hrudi,ale dýchanie ok. Alebo choď na pcr test...

lujza123
14. nov 2021

Kľudne aj zápal pľúc. Ten sa prejavuje velkou únavou a dychavicnostou, lapanim po dychu hlavne v noci.... Nemusíš mať ani teplotu, ani kasel

autor
14. nov 2021

@lujza123 zápal pľúc? Bez bolesti? Bez teploty? Toto určite nie. Aj keď dnes cely deň ležím a nie som schopná ani vstať, aká som unavena

lujza123
14. nov 2021

Áno vola sa to aj suchý (studený) zápal pľúc. Bez teploty, bez kašlu, bez nádchy.
Zozaciatku len únava ktorá sa každým dňom zhoršuje a potom dychavicnost, bolest na hrudi a dusenie sa... Ale to dusenie už je v štádiu keď sú komplet napadnuté pľúca a nestíhajú... Akokeby máš na hlave sáčok, dychas ale žiadny kyslík..... Mala som vazny obojstranný zápal pľúc, ten pocit keď pľúca nestacia sa nedá zabudnúť ani zmylit s ničím inym