Mám pocit dusenia sa v noci

2. aug 2021

Ahojte, prvej sa mi to stalo raz za cas, teraz takmer kazdu noc, vyskocim zo spanku ze nemozem dychat, rychlo ma posadi , srdce silno budi, ked sa prebudim uz dycham normalne, no chvilu to trva kym sa ukludnim, dost ma to znepokojuje ked sa mi to stava tak casto je to velmi neprijemne , dost mi to zneprijemnuje zivot, magnesium uzivam pravidelne, dlhodobo , vopred dakujem za vase odpovede

dilino
2. aug 2021

bud to bude srdce ale ja si myslim že to bude štitna žľaza daj si vyšetriť štitnu žľazu.

anthessa
2. aug 2021

Nieco podobne robi aj zaludocny reflux.....skus spat s vyvysenou hlavou a vecer aspon 3h pred spankom nejest

autor
2. aug 2021

@dilino stitnu mam v poriaku

luccija
2. aug 2021

Stalo sa mi to asi 2x je to veľmi nepríjemné.Mozes mať apnoe ..ja som to neriešila bolo to v stredovom období a podľa mňa to bolo zo stresu.pocit akoby si zabudla dýchať fuj hnus

katulkagajdos
2. aug 2021

Ja to mávam tiež- nie tak často, ale ja to mám v čase, keď mám toho veľa- tj stres, málo spánku, vyčerpanie- prídu tieto stavy, ale ak sa Ti to už stáva každú noc určite by som to riešila s lekárom

autor
2. aug 2021

@katulkagajdos ako som prekonala covid tak sa mi to zacalo takto casto .. . A k lekarke urcite pojdem... lebo ma to znepokojuje, stale na to myslim

whatever1
2. aug 2021

Panicka porucha, úzkosť?

autor
3. aug 2021

@whatever1 zeby to mohlo mat az teketo prejavy ? Ako napadla ma aj tato moznost... mavam aj ine tazkosti okrem toho co tu spominam

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vandica
3. aug 2021

Mne sa toto tiež stáva, nie často, ale každý mesiac aspoň raz-dvakrat určite. A tiež netuším z čoho.

autor
3. aug 2021

@zuzudrnda tlak mavam ok, skor nizsi , a pulz tiez ok, iba vtedy ked sa mi to stane tak mam poriadne rychly pulz

autor
3. aug 2021

@vandica stava sa ti to uz dlhsie? Mne sa to tiez skor stavalo cca 1x za 2-3 mesiace... to bolo cca 7 rokov dozadu.... no postupne sa to zacalo diat castejsie a teraz od marca ako som prekonala covid sa mi to stane aj 4 x do tyzdna 😑

livuska124
3. aug 2021

Lenka, ty si? 🙂 Áno, môže to byť prejav úzkosti, panickej poruchy, je to veľmi časté pri týchto diagnózach.

autor
3. aug 2021

@livuska124 nie som Lenka 🙂 som Lucia

luccija
3. aug 2021

To bude stresom úzkosť...ale pre istotu chod k lekárke môže Ti kardiologické dať holter či niekam poslat

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. aug 2021

@luccija myslis ze by to mohlo byt aj kardiologicke cez den nemam ziadne tazkosti , ani pri namahe, no chcela som ist dnes k obvodnej no ma tyzden dovolenku

meminka
19. nov 2021

Ahoj. Stáva sa ti to ešte? Lebo mám presne to isté. Predtým sa mi to stalo raz za čas, teraz som tiež prekonala covid a oveľa sa mi to zhoršilo. Ja som veľmi úzkostlivý človek, tak neviem či to robí psychika alebo niečo iné...

autor
19. nov 2021

@meminka ahoj ano stale, normalne vecer nemam chut ist spat lebo sa bojim ze zas sa to stane, je to hnusny pocit...

autor
19. nov 2021

@meminka mam pochodene vsetky vysetrenia vsetko ok, takze asi to bude psychika 🤷‍♀️ aj ked mne sa to nezda... stale sa bojim ze nieco nemam v poriaku so srdcom alebo tak.... pritom vysetrenia uplne v poriadku , mala som aj ekg holter kt mi zaznamenal extrasystoly no su vraj neskodne

simca06022011
19. nov 2021

spankova apnoe? chrapanie, nos / ORL vysetrenie v pohode? nemate v spalni napr. suchy vzduch?
Na tvojom mieste miesto magnezia si dam nieco na spanie, ukludnenie - vyskusam. Leboa k uz ides so stresom spat, tak to tiez nemusi dobre vplyvat...