Mám obrovskú slabosť v končatinách a brnenie v tele

michaelam2
30. máj 2021

Ahojte, snáď sa tu nájde niekto kto by mi vedel poradiť. Posledné dva týždne mám problémy. Začalo to brnením v celom tele, tŕpnutím rúk a nôh, únavou. Šla som k doktorke a spravila mi krvné testy (všetko ok) a výtery. Zistili mi z krku streptokoka a užívam penicilín. Čo ma ale trápi je to, že už naozaj dva týždne neviem pomaly ani vstať z postele. Cítim veľkú slabosť a brnenie v celom tele hlavne v noci. Niekedy sú to len nohy, niekedy ruky, niekedy celé telo. Doktorka mi povedala, že môžem mať aj problémy s chrbticou. Na neurológiu chcem ísť lenže žiaľ to trvá tak tri mesiace kým sa tam dostanete :( Veľmi sa bojím, že to bude niečo vážne. Tieto príznaky mám každý deň, niekedy viac, niekedy menej. Mal niekto niečo podobné? Užívam Magnosolv ale zlepšenie necítim.

21oktober
30. máj 2021

@michaelam2 príčin môže byt veľa, od chrbtice, tetániu , sklerózu multiplex , zanedbanú boreliozu . Toto je pre neurologa.

katulienkax
30. máj 2021

Ockovanie?

michaelam2
autor
30. máj 2021

Veď to, že neurológ len sa asi zbláznim kým sa k nemu konečne dostanem. Očkovaná som nebola na nič už roky.

panelacikova
30. máj 2021

@michaelam2 áno. mala som to pri prebudenej chronickej borelióze, kedy napríklad aj môj známy ochrnul na polovicu tela z boreliozy. avšak píšeš, že užívaš penicilín. čo konkrétne užívaš? dala ti to len na toho streptokoka? brnenia začali teda ešte pred penicilínom? užívaš niečo na pravidelné vylučovanie? alebo teda.....chodíš vylučovať pravidelne? piješ veľa vody? pozri na nete ešte herxheimerovu reakciu - reakcia na ATB - úplne bežná, u niekoho sa prejavuje horšie, u niekoho takmer vôbec... Ďalej, mala si robený test momentálne na covid? mala si odobratú krv na boreliózu, chlamýdie, mykoplazmy? ak nie, pani doktorka by mohla urobiť určite takéto niečo, plus, nemala si náhodou kliešťa? aby nešlo o encefalitídu, ale to by si skôr zvracala ako brnela.... ak by sa stav zhoršil, určite pohotovosť...

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelam2
autor
30. máj 2021

Užívam Peneben, dala mi to na streptokoka. Brnenie začalo ešte pred penicilínom. S tým pitím vody je to horšie ale už sa naozaj snažím vypiť 2 litre denne. Test na COVID bol negatívny, mala som covid vo februári. krv na borelioózu neviem či som mala zobratú ale na chlamýdie a mykoplazmy áno. Mykoplazmy negatívne a zistili mi prekonané pľúcne chlamýdie. Kliešťa som nemala, aspoň o tom neviem ale nemám nikde ani žiadnu škvrnu ani nič.
@panelacikova

michaelam2
autor
30. máj 2021

@raja95 Presne ten google to ešte celé zhoršuje :D Tie diagnózy sú hrozné, bojím sa, že je to skleróza multiplex alebo čo. Čo sa tej tetánie týka tak som si myslela, že to sú len občasné záchvaty, ktoré prejdú. Mne je ale takto už dva týždne vkuse, môže to byť aj tak tým?

panelacikova
30. máj 2021

@michaelam2 nemusíš mať škvrnu a nemusí to byť len kliešť, ale to je o inom. možno by nebolo od veci urobiť ešte krv na boreliozu. pľúcne chlamýdie ako prekonané sa tiež vedia chronicky vracať a robiť v organizme šarapatu, viem, o čom píšem, trpím oboma.. ako píše tiež aj
@raja95 môže ísť naozaj "len" o tetániu, čo nie je život ohrozujúce, ale veľmi nepríjemné. SM sa prejavuje väčšinou tým, že ti oslabujú ako prvé nohy. divne chodíš apod. i keď, výnimky môžu existovať, nevylučujem.
v každom prípade ak by sa stav zhoršil, určite pohotovosť, tam by ťa potom pravdepodobne (dúfam) prijali priamo na oddelenie a urobili zrejme neurologické vyšetrenia. ak by to bolo rovnaké, skús požiadať lekárku ešte o tú krv na boreliozu... držím palce.

michaelam2
autor
30. máj 2021

@panelacikova Ďakujem pekne, budem volať doktorke a objednám sa na neurológiu. Ak sa to dovtedy zhorší tak pôjdem rovno na pohotovosť.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
30. máj 2021

@michaelam2 treba ist na neurologiu skoro rano a zobral si poradovy listok. To su vyhovorky,ze sa caka a co najskor ta musi poslat na magneticku

michaelam2
autor
30. máj 2021

@raja95 aj ja mám problémy s krčnou chrbticou, plánujem ísť aj k fyzioterapeutovi nech mi pozrie celý chrbát. Nič ma síce nebolí ale už na pohľad mám tú chrbticu zlú. Ale ďakujem veľmi za rady, asi sa naozaj musím v prvom rade psychicky ukľudniť

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelam2
autor
30. máj 2021

@marca12 Nie je to tak, že sa musí človek objednať? Tu už niektorí neurológovia vás ani nevezmú lebo že majú plno.

michaelam2
autor
30. máj 2021

@raja95 ako dlho si ty prosím čakala?

kittykat22
30. máj 2021

@michaelam2 skus sa objednat na masaz k fyzioterapeutovi. Mozno ti len niekde tlaci nerv v krcnej chrbtici a rozhadzuje ti to cele telo.

michaelam2
autor
30. máj 2021

@kittykat22 bodaj by to bolo toto...objednám sa určite

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelam2
autor
30. máj 2021

@raja95 no mesiac to sa ešte dá, tu ma strašia ľudia, že aj tri mesiace a viac (banská bystrica) ale neviem či to tak je, musím si zavolať

lamar11
30. máj 2021

@michaelam2 Nemôže to by tetania?

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelam2
autor
30. máj 2021

@raja95 vieš čo ja už som v stave kedy si hovorím, že ak by to bola tetánia tak by to bolo fajn :D lebo to nie je smrteľné, len nepríjemné presne ako píšeš. Najhoršie na tom je to, že reálne sa neviem premôcť sa postaviť a ísť fungovať lebo mi je potom zase zle a dokola dokolečka stále to isté. Včera som sa prinútila si zacvičiť pilates, večer zase začalo to brnenie a už som zase len googlila a stresovala

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelam2
autor
30. máj 2021

@raja95 Veď to, ten stres. Ďakujem ti krásne za rady 🙂 som kľudnejšia

lucia147852
30. máj 2021

@michaelam2 neurologovi sa vieš dostat aj do 3 týždňov. Ak si ochotná zaplatiť súkromnú kliniku. Ja dochádzam 150km.

michaelam2
autor
30. máj 2021

@lucia147852 aj by som to zaplatila, len nech zistia čo to je

lucia147852
30. máj 2021

Ja chodím do ba k mudr Slezakovi. On je kapacita. Chodia k nemu aj zo stredného Slovenska. Na termín sa čaká 3-4 týždne.

falbala132
30. máj 2021

ja som to mala podobne, plus zdurene uzliny pod pazuchami, na buduci tyzden ma poslali na protilatky na pripadny prekonany kovid.

falbala132
30. máj 2021

a inac pri tetanii by ti asi vysla nizka hladina magnezia z krvi. aspon mne tak doktorka povedala, ked sme to vylucovali.