Mám nonstop svalovicu

lucy1311
6. aug 2013

Ahojte mozno blba otazka ... Maly ma cez 8 kg a nejaku dobu pocitujem od rana bolest svalov na predlakti, nohy hlavne lytka, v kolene, pichanie medzi ramenom a klucnou kostou ... Uz ked sa zobudim som ako zbity pes ... Ked sa trosku rozhybem zda sa mi to lepsie ... Moze to byt presilene tym ako maly pribera? Ale zase ved uz ho dviham dost dlho na ruky aby si telo zvyklo ... Som dost chuda zeby bolo len oslabene? Nechcem ist s hlupostou dr ...

aristka
6. aug 2013

môže to byť nedostatkom spánku a svalová únava,skús si nasadiť calcium a magnézium na dlhšie a veľa pi...

lucy1311
autor
6. aug 2013

@aristka nasadilasom vitaminy elastiq ... Maly spava pri mne tak aj pri nom spim jak paragraf

ankiki
6. aug 2013

Aj pri mne spáva malá. Zo začiatku som sa cítila rovnako, ale mám pocit, že vďaka nej som nabrala kondičku 😀 Fakt! Prvé mesiace to bolo rovnako a teraz už pohoda. Nebrala som na to nič, časom sa to vyriešilo samo. Ja nie som veľmi chudá, takže neviem, či to nemôže byť aj tým. U mňa to bolo fakt len vec zvyku a času 😉

lucy1311
autor
6. aug 2013

@ankiki a tiez ta takto boleli svaly a klby? Trvalo ti to dlhsie kym to preslo? Lebo mna uz napadla nejaka ta reuma :D

kyruska
6. aug 2013

@lucy1311 ešte kojíš? dopln si vitamín D3 a kalcium, si "vyčerpaná" z tehotenstva, pôrodu, kojenia atd... neboj, bude dobre 😲

ankiki
6. aug 2013

@lucy1311 Presne si už nepamätám, ale zhruba do 1 roka. Viem, že som si hovorila, že presne tak to vyšlo, ako sa v knihe písalo, že zhruba 1 rok sa telo matky komplet zotavuje po pôrode.

lucy1311
autor
6. aug 2013

@kyruska hej kojim nasadilasim elastiq je tam 20 vitaminov vratane vapnika, som dost schudnuta mozno to aj s tym suvisi...
@ankiki no to som zvedava lebo sa chvilami citim jak troska uz

ankiki
6. aug 2013

@lucy1311 Ak sa cítiš až veľmi zle, skoč k lekárke. Určite to nebude nadarmo, aspoň Ti urobí krvný obraz a budeš pokojnejšia, keď po tej stránke bude všetko oki. Čo sa týka multivitamínov, tie mi akosi nikdy na nič nezabrali a to som ich brala poctivo, tak neviem, či si od nich môžeš niečo sľubovať. Možno však u Teba to bude inak 🙂

lubina
6. aug 2013

Moze to byt aj unava, ale ja som mala podobne problemy a nejako som sa to snazila prechodit, az kym sa uz nedalo......isla som k Dr a zistila mi anemiu stredneho stupna, doteraz sa liecim.........preto radsej aj s hlupostou k Dr, ako ist neskoro.....lebo taketo svalovice, to moze znamenat hocico, ale nechcem strasit.....

lucy1311
autor
7. aug 2013

@ankiki
@lubina mam modriny po nohach tak som uz bola na hematologii a krvny obraz ok ... Ved uvidim este ked ustupia aj tie horucavy ci sa nebudem lepsie citit mozno je len organizmus cely presileny uz

kyruska
7. aug 2013

@lucy1311 krvný obraz ešte môže byť ok, ale Fe sa ti míňa, ked to vidieť už v KO, už ho chýba veľa... a tie multivitamíny - to nestačí, tam je všetkého málo, mala by si sa teraz zamerať na ten kalcium a vitamín D3, vo väčších dávkach...

lucy1311
autor
7. aug 2013

@kyruska mala som aj fe dost zatial no ale moze byt ... Dufam ze to nebude nic vazne

lubina
7. aug 2013

@lucy1311 tak to je ok, ze si uz bola na hematologii, ja tam chodim pravidelne na kontrolu kvoli tej anemii a citila som sa presne ako si pisala, uz rano ako zbity pes a vsetko ma bolelo. Ale mne zistili potom aj oslabenu imunitu, ze nedostatocna bunkova imunita, takze mne aj to robilo a obcas aj robi problemy. ale uz som si povedala, ze radsej ist k Dr aj s blbostou ako nieco zanedbat......aj tak ma Dr poslala na imunologiu az ked som sa tam sama pytala, stale mi inak hovorila, ze to je len unava z malych deti, ze som vycerpana....... 😠

lucy1311
autor
7. aug 2013

@lubina a byvas aj casto chora? Lebo ja chvalabohu nie. No moja dr sa na mna uz tiez pozera jak na hypochondra :/

lubina
7. aug 2013

@lucy1311 ved to ze aj moja.Nebyvala som casto chora, kym deti nezacali chodit do skoly a skolky, vtedy sa to zacalo, vsetko som od nich chytila a este som to mala horsie ako ony dve, a ano byvala som chora v zime aj 3-4 krat, antib,Vobec sa mi to nezdalo, ale moja dr. nic.Tak som sa sama pytala na imunologiu.........teraz sa to po liecbe zlepsilo, uvidime ako to bude cez zimu...........

lucy1311
autor
7. aug 2013

@lubina to su ti doktori hned su mudri ze si clovek urci diagnozu z netu a potom prehliadaju aj skutocne problemy. Ja by som si vuzala kartu od nej

lubina
8. aug 2013

@lucy1311 uz to riesim, fakt cloveka ani nikam neposlu a pozeraju, ze som mlada a co mi vraj moze byt??? asi hypochonder........a potom zistia,ked sa sama kdesi vnutis a pripadas si ozaj ako blazon.....no co uz??hlavne aby sme boli zdrave

lucy1311
autor
8. aug 2013

@lubina veru tak jaaajha choroby su strasna vec od porodu z nich mam peknu fobiu :/

lubina
9. aug 2013

@lucy1311 tak to pozname tiez 😉