Mám nízky tlak

lyduuska2
1. apr 2015

Ahojte 🙂 v poslednej dobe neviem čo sa so mnou deje, ale mám príliš nízky tlak... ak náhodou prudšie vstanem, tak automaticky sa mi zatočí hlava a zahmlie pred očami... Pijem dosť, väčšinou minerálku a zelený čaj, keďže ja sladké nápoje nejako od mala nemusím 🙂 dokonca sa snažím cvičiť... nepotrebujem schudnúť, len posilniť a troška sa rozhýbať... fakt už neviem ako to "naštartovať" ☹ ☹ a je to fakt nepríjemné ☹ nepoznáte nejaký "recept", ktorý to aspoň trocha zlepší? ☹ viem, že asi s tým budem bojovať celý život... len fakt už aj keď sa postavím, musím sa chytiť, aby som neodkvecla 😅 vďaka za všetky rady 😵 😵

zdenka45
1. apr 2015

Ja mam to iste uz roky. Rano treba pomalsie vstat z postele ale niekedy mam pocas dna stavy ze sa mi zatoci hlava ked sa pre nieco zohnem a prudsie sa zdvihnem. Bohuzial som neprisla na nic - rano si musim dat presso a potom vypijem pohar vody s citronom. Sport urcite pomaha, ja beham.

bonaqa2013
1. apr 2015

@lyduuska2 nízky tlak som mala pri tehu. lekárka ma neraz poslal napiť sa vody. Ani káva nezaberá? Mne ešte lekárka poradila, že mal by ma niekto ráno poriadne napáliť - Nahnevať, že to tiež dvíha tlak. Proti točeniu hlavy má môj otec liek - myslím TORECAN. Ale ak súrne potrebuješ opýtam sa, len príde poobede.

gretocka
1. apr 2015

zevraj pomaha pri sprchovani striedanie teplej a studenej sprchy, ale zatial som na to nenabrala odvahu 🙂
inak pitie, pohyb a ked vies, ze mas tento problem, tak pomaly vstavat, alebo mat vzdy nablizku nieco o co sa chytis 🙂

mokon
1. apr 2015

ja mám tiež nízky, dr. mi povedal, že mám piť kolu s vodou 1:1, vraj to dvíha tlak, ale nepijem, skôr keď cítim, že mi je zle, dám si ak som doma lyžicu kr. cukru do úst, mdloby prejdú, aspoň mne

lyduuska2
autor
1. apr 2015

@bonaqa2013 mohla by si sa 🙂 🙂 a nezaberá ☹ a to pijem bez mlieka a cukru (ako niekto hovorí - "žbrndu") 😀 len už som zúfalá a hocikedy sa mi to stane cez deň a je do nepríjemné, tak aspoň to nejako "potlačiť" 😠

trish31
1. apr 2015

Aj ja mam nizky tlak.Nepomaha voda,kava,cola,cukor.Len vydrzat.Napr dnes je to des 😖

grettka
1. apr 2015

aj ja sa hlasim do klubu nizkotlakych 😀 nastastie problem s tocenim hlavy nemam, ale rano mavam velky problem vstat a som ako spomaleny film. Kavu pijem hned na ranajky a cez den sa snazim pit dostatok vody.

ivet1371
1. apr 2015

Magne B6 a vyzsiu davku

ivca82
1. apr 2015

@lyduuska2 poznám, bez kávy ani nevychádzam z domu, pijem dosť, aj magnézko si dávam a nič nepomáha, no teda pravdupovediac, ja som si už zvykla. Len občas u dr. sa mi stane, že pri meraní tlaku na mňa sestrička čudne pozerá, že tlak 80/50 po káve, a keď mám migrénu, tak ešte aj nižší. Dávam pozor akurát v strave na príliš slané, s cesnakom opatrne, inak ma nič nenapadá.

maslenka47
1. apr 2015

@lyduuska2 nepises, co na to lekar, najlepsie kardiolog. Krvny obraz a tak... A odkial beries istotu, ze pricinou tych prekolabsovych stavov je zrovna nizky tlak? Moze to byt aj nizka hladina cukru, atd atd. Moznosti je strasne vela.

lyduuska2
autor
2. apr 2015

@maslenka47 lekári nevedia s nízkym tlakom nič robiť, keďže lieky na to nie sú, tak mi ostávajú "babské" rady 😉 určite by som si nevydedukovala sama, že mám nízky tlak a že mi je z toho zle 🤐 a hej, mám aj nízky cukor, ale na to dávam pozor a z toho som max. slabá a hlavne nervózna 😅 napapám sa a je všetko ok...