Mám nízku hladinu železa

nikolca
25. jan 2024

Prosim vas som velmi unavena mam nizku hladinu železa kedysi som bralala železo na predpis ale to ma velmi zapekalo kéď som ho brala bol dobre ale keď mi ho kazal doktor vysadiť po určitom čase som bola zase anenicka viete mi odporučiť nejake železo z lekarne s ktirym mate skusenosti že pomōže hlavne pri tej unave?

dzulli1980
25. jan 2024

Skôr, než ma tu prevalcujú predajkyne čučoriedkového Narosanu od Justu (u nás zbytočne vyhodené peniaze, nič nepomohol) ... Iron Fruit od Dr. Max za nás 👍
@nikolca

jamimo
25. jan 2024

@nikolca kedysi bolo kedysi, dnes je dnes. Ja som užívala Globifer a nezapekalo ma. Dnes sú už úplne iné preparáty na trhu.
Ešte dotaz. Neužívaj železo spolu s magnéziom (ak náhodou užívaš aj iné doplnky..), navzájom sa vylučujú, odstup minimálne 2 hodiny.

laurikalalinka
25. jan 2024

@nikolca žiadne železo,pýtaj B12 injekcie,máš na to právo,nedopláca sa za to.

cukroska
25. jan 2024

@nikolca Ja som brávala Sorbifer Durules dlhodobo a nemala som problémy.Aj sa mi rýchlo upravil krvný obraz .A konečne po vyše 20 rokoch môžem a chodím darovať krv

rurutiax
26. jan 2024

@cukroska Najhoršie železo, mňa z neho zapekalo, že až😀 Autorka kúp si Globifer, je bez predpisu. Je to síce drahšie železo, ale samotní výrobcovia garantujú, že z neho nezapeká. Ja som ho užívala počas tehotenstva a nemala som najmenší problém ako anemička.

janinah
26. jan 2024

Melasa zo zdravej výživy.urcite skús.je to zázrak.

lenicka999
26. jan 2024

@rurutiax čo to znamená že ťa z neho zapeká? Taký výraz som ešte nepočula.

ivangeline
26. jan 2024

Zajdi za hematologom a pokecajte?

rurutiax
26. jan 2024

@lenicka999 že máš z neho zápchu

stanulienkat
26. jan 2024

@laurikalalinka ty rozoznas rozdiel medzi Fe a B12??????

taktotedanie
26. jan 2024

Globifer je super, sice drahy ale dobry

lulu2014
26. jan 2024

@nikolca ja beriem momentalne 2mesiac tiez Globifer. Zatial fajn.

kavicka12
26. jan 2024

Mne tiež narosan nepomáhal ale trstinova melasa za 3 eurá je naj.Dvíha sa mi pomaličky železo aj hemoglobín už nemám pod 90

laurikalalinka
26. jan 2024

@stanulienkat Áno rozoznám,len či vieš prečo jr nedostatok železa a prečo vzniká anémia a aké sú jej príznaky??? A prečo predpisujú takýmto pacientom B12 vo forme ampuliek,ktoré sa pichajú do svalu???

stanulienkat
26. jan 2024

@laurikalalinka anémie sa rozdeľujú na anémiu z nedostatku železa a anémiu z nedostatku vitamínov B, konkretne B12. Viem ako vzniká anémia aj aké má príznaky. A nie nepredpisujú sa každému pacientovi vitamíny B12 do svalu, iba tym, ktorí majú nedostatocnu hladinu vitamínu B12 v krvi, plus sa tam vyšetrujú rôzne podskupiny ako foláty a podobne.

laurikalalinka
26. jan 2024

@stanulienkat Nie som doktorka a nemam ani zdravotnú školu,no mám člena rodiny, ktorý má anémiu viac ako 30 rokov a dostáva B12 pravidelne,istý čas sa predpisovalo Fe,no žiaden výsledok,B12 doplňuje Fe aj hladinu červených krviniek ,preto som povedala, že B12 je lepšia forma,pacient nebude pociťovať únavu,upraví sa bledosť,farba vnútorných viečok nebude bledá tak ako to býva pri anémii.