Mám nafúknuté podbruško

baja_24
5. máj 2021

Dobry den, chcela by som sa Vas opytat, mate prosim niekto skusenosti s nafuknutym podbruskom? Posledny mesiac ma to dost trapi, najma v oblasti pod pupkom (inak pas mam stihly). Nerozumiem tomu, stravujem sa stale rovnako, pomerne zdravo, cvicim a nijak sa neprejedam, no brucho mam neustale nafuknute...tehotna nie som. Ledva zapnem nohavice, popritom mesiac dozadu mi odstavali, uz som z toho zufala..budem vdacna za akukolvek radu

nomis35
5. máj 2021

@baja_24 pripnem sa . Ahoj ja to isté. 😢

heidi4
5. máj 2021

@baja_24 Ahoj, aj mna to dlho trapilo, aj veru riadne bolelo a vyzerala som ako min. v 3. mesiaci, tiez strava zdrava, ziadna zmena v zivote ci v tele, netehotna 😀, uplne vsetko presne ako to ty popisujes, potom som si to zacala sledovat, a prisla na to, ze to bude zrejme asi ovulaciou... deje sa mi to skoro kazdy mesiac, ze je takato silna a priam neprijemna... 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Asi od mojich 26 rokov, cize uz dobre 4 roky. 😐 Ale kludne chod k dr., aby si bola na istom, ze si naozaj v poriadku. 🙂

heidi4
5. máj 2021

@baja_24 A tiez ma velmi zaujima, ci to zazili aj ine baby a co sem napisu, nikdy som sa o tom s nikym nebavila, takze odpovede tu mi fakt rozsiria obzory a snad bude aj u mna konecne "zahada vyriesena" 😀

oblecenie99
5. máj 2021

@baja_24 pripnem sa, presne ten istý problém, ale ja beriem HAK, tak u mňa to ovulaciu nebude 😀

baja_24
autor
5. máj 2021

@heidi4 No ja mam sice histaminovu intoleranciu, ale dodrziavat prisnu dietu a doteraz som nemala ziadne problemy, teda jedine ze som zjedla to co som nemala...no teraz to je tak, ze to brucho je tvrde ako kamen a vypukle ako v 3.mesiaci...

heidi4
5. máj 2021

@baja_24 ved pisem, podla mna to nebude suvisiet s traviacou sustavou, skor s tymi zenskymi vecami... aj ked sa to tvari ako nejaka potravinova intoleriancia v podobe bolaveho a nafuknuteho brucha... je to ale podbrusko, takze zenske pohlavne organy - aspon podla mna 🤷‍♀️

nomis35
5. máj 2021

Mne sa to nikdy nedialo vždy som mala ploché brucho a posledné mesiace sa mi zdá celé zle. Bola som aj u gynekológa a všetko mám v poriadku takže nerozumiem.

monkabohdalova
5. máj 2021

@baja_24 ja presne taký istý problém, vždy aj keď som bola pribratejšia tak brucho som mala ploché, a v poslednom čase stále nafuknute podbruško, že idú gate na mne prasknúť 😏

baja_24
autor
5. máj 2021

No dievcata kto vie co je za tym :( zajtra si idem po nejake probiotika do lekarne a beriem espumisan...lenze plynatost ma netrapi, len to nafuknute podbrusko

katrenka5
5. máj 2021

Milé žienky, tak ako píše heidi4 je to spôsobené ovuláciou. Ženy to majú každý mesiac. To je znak toho, že sa blíži obdobie 4 fázy - podľa symptotermálnej metódy sa to volá poovulačná neplodnosť. Kto nechce brať antikoncepciu a riadi sa touto metódou prirodzeného plánovania rodičovstva, vie, že končí obdobie produktívneho hlienu a začína obdobie neproduktívneho hlienu/obdobie sucha a bazálna teplota sa zvýši. Ja som rada, keď túto bolesť pociťujem. Spolu s hlienovým príznakom a teplotou (v nasl. dňoch zvýšenou o 0,2 st. celzia nad hornou hranicou) je to znak, že sa budem s manželom a neotehotniem. Doporučujem knihu z Ligy pár páru Symptotermálna metóda a teplomer s 2 desatinnými číslami🙂

heidi4
5. máj 2021

@katrenka5 Prave teraz si mi pripomenula, ze ved vlastne ja som vtedy aj citavala clanky o ovulacii a prave tam nahodne som viac krat videla spomenute ako priznaky nafuknute bolave, citlive podbrusko, viditelnejsie a hustejsie hlieny atd... a tym sa mi to potvrdilo a prestala som dalej tym patrat, lebo aj ked sa mi to "deje", tak fakt vzdy v polke cyklu. Ako podla kalendara. Napr. prveho, druheho mam menstruacne bolesti a v polke mesiaca mam zas 2, 3 dni ovulacne bolesti. Mne to sedi. Pardon, zabudla som spomenut, ze mam to mierne nacitane, podlozene, cize nielen odsledovane a "tipnute" len tak od brucha, ze by to mohlo byt ovu. Ostala mi len info v hlave, ze je to tak, zabudla som, ze to mam z x clankov. 😀 Samozrejme ale ak sa aj u dr.na to spytas, nic tym nestratis, naopak, budes pokojnejsia. 🙂 @autorka

nomis35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katrenka5
5. máj 2021

Ženy, Boh nás stvoril na vrchole pyramídy. Až za mužom..🙂 Sme dokonale stvárnené a utkané. A fungujeme lepšie ako hodinky🙂

monikamama
5. máj 2021

No ja to mam stale. Som chuda a brucho mi trci. Beriem probiotika, jem biele jogurty, pijem vodu celkovo zdravo sa stravujem. Ale ja si myslim, ze je to diastazou. Ked som si to testovala tak mam medzeru ,ked lezim a napnem brucho, v okoli pupka. Tak sa snazim cvicit na to a uvidim ako sa to zmeni.

heidi4
5. máj 2021

@nomis35 Nepisem, ze sa mi to zacalo diat odbitim 24. roka resp. z toho dovodu a uz vobec nie, ze to tak musia mat aj ine zeny. Mozno dovtedy som si to len nevsimala, nepatrala po pricinach (lebo nastastie to neboli rok vkuse) alebo proste len ako sa ludske telo vekom meni, bio hodiny pracuju 😀, tak aj u mna sa ovulacia zrejme zacala prejavovat vyraznejsie, upozornovat na seba (haloo, som tu, cas ti utekaa) az v mojom neskorsom veku. 😀 Samozrejme je to velmi individualne, rovnako ako pri ms niektore zeny ju necitia vobec, ine vracaju, odpadavaju, inym zacne v 12tich, inym v 14tich, tak ani tu nie je smerodajna moja skusenost, ze ovulaciu musi kazda zacat pocitovat dovrsenim xy. roku zivota. A ci vobec pocitovat. (Niektore ju ani necitia, ze ju maju, napr. moja mama nikdy nevedela, ze ma (priznaky) pms, proste zila s tym, ze je pazrava osoba. 😂😂😂 Ja som si asi ako vacsina zien na sebe nejako prirodzene osledovala tu mesacnu pravidelnost... ci uz pms, ms, ovu a neviem, co este vsetko ma caka, ked budem tehotna, mat pred porodom ci kojit, to bude este sranda. 🤣) Skor autorka sa snazi patrat po pricine bolesti a nafuknutia. 🙂
@nomis35 alebo mozno som ta len zle pochopila, ak ano, tak prepac 🙂

nomis35
5. máj 2021

@heidi4 myslela som mne že sa to asi začalo teraz po 24rke.🙈😇 V pohode.

heidi4
5. máj 2021

@nomis35 jaaj tak, to tie chybajuce ciarky - potom komolim porozumenie pisaneho textu...🤷‍♀️😀

nomis35
1. jún 2021

Ahoj, ako si to poriešila? Zabralo ti niečo na to? Alebo ťa to stále trápi?

baja_24
autor
2. jún 2021

@nomis35 Uz je to porovnatelne lepsie, no stale to nie je ono...ale dnes uz asi viem, ze to je pravdepodobne vplyvom tej histaminovej intolerancie, ze ked zjem nieco, co mi nesadne, nafukne ma proste, preto si davam velky pozor na stravu, taktiez sa vyhybam jedlam, z ktorych nafukuje...tiez som citala, ze napr aj pri cviceni skodi vela drepov (kvoli uhlu tela), cize aj to som obmedzila a zacala som brat probiotika 1x denne 🙂 ako to je u teba?

nomis35
2. jún 2021

@baja_24 no začala som si to trošku sledovať a myslím že viac vecí mi robí zlobu . Ale tak niekedy je to úplne ok a niekedy je to des hlavne keď pijem niečo perlivé.

baja_24
autor
3. jún 2021

@nomis35 ja akurat vcera som mala riadne krce a dodnes nafuknute brucho...netusim co mi zaskodilo...to je najtazsie potom zistit ze z coho presne to je

beronsche
3. jún 2021

vraj to moze byt sposobene aj celiakiou.. aj ak nie su ziadne ine traviace tazkosti a moze sa objavit aj v dospelosti..
celkovo by som za tym skor hladala problem, ako dufala, ze to sucast cyklu.
@baja_24 nuz ano, HIT je problem najma preto, ze je tazke odsledovat co presne skodi..