Mám modriny na nohách

renata27322
24. mar 2024

Ahojte baby, beriem antikoncepciu už pomaly 5 rokov ale už aj pred antikoncepicou sa mi tvorili modriny na nohách, ktoré nebolia. Malo železa nemám a ani nedostatok žiadneho iného vitamínu. Čím to môže byt? Všetky výsledky mám dobre, niekde som čítala že to môže byt spôsobené aj syndrómom hypermobility, za každú radu ďakujem 🙂

janinah
25. mar 2024

Tie dobré výsledky boli kedy robené?

bloger
25. mar 2024

@renata27322 Môžeš byť chudokrvná. Nech ťa aj na toto vyšetria. Toto často spôsobuje modriny. Sestra to mala.

renata27322
autor
25. mar 2024

@janinah minulý rok na preventívnej prehliadke a potom ešte mesiac po preventívnej mi brali krv a tiež bolo všetko fajn

janinah
25. mar 2024

@renata27322 potrebné hematol.vys.cim skôr

slnkojezivotabudic
25. mar 2024

ahoj, mne sa robia tiez... su to slabsie cievy... mne na to pomaha pohanka ale svetla (v tmavej t podstatna cast sa nenachadza, rutin), kup si napr v dm bio pohanku , pohanka obsahuje rutin to je vitamin P je to dobre na spevnenie ciev... a aj z nedostatku vitaminu D sa robi 🙂

slnkojezivotabudic
25. mar 2024

vela sa hybat, sport tiez pomaha, najlepsie na cerstvom vzduchu v prirode.. ked viac sedim a nehybem sa tolko aj vtedy sa robia... potrebujes roztiahnut cievy pohybom ci uz beh, cyklystika, turistika.... 🙂

olga177
25. mar 2024

Ahoj no treba zájsť na hematologiu.Ja som brala tiež antikoncepciu a tiež sa mi robili modriny.Nevenovala som tomu pozornosť keďže všetky výsledky boli pri obvodnej a gynekologicky ok.Napokon ma doktorka poslala na podrobnejšie preskúmanie krvi ku hematologovu a tam sa zistilo dedičná trombofilia.A na to antikoncepciu nemôžeš užívať.Nasledne 3 rok.som si pichala clexan a potom som prešla na aspirin na riedenie krvi.Ale pravdaže nemusí to but tvoj prípad môže sa jednať naozaj o niečo iné.Ja len moja skúsenosť.Drzim palusky nech je všetko ok 🤗

renata27322
autor
25. mar 2024

@olga177 trombofiliu v rodine nemáme, ale ďakujem za radu 😊