Mám málo železa

21. nov 2023

Zistili mi málo železa , doktor povedal že si mám nejaké kúpiť v lekárni . Tak som kúpila . Ale zatiaľ nič moc , užívam týžden. Stále mám závraty , slabá som , masívne vypadavanie vlasov , busenie srdca atd….
Kedy železo zaberie?

pribinak
21. nov 2023

A čo si si kúpila?

autor
21. nov 2023

@pribinak globifer

pribinak
21. nov 2023

Ten dom brala aj ja. V lekárni mi odporučili kvôli lepšiemu stretávaniu zapijat tabletky citrónovou vodou či dzusom (kyslý )

heln
21. nov 2023

odporucam cucoriedkovy sirup narosan, ten vraj dobre zabera, pediatricka odporucila denne jednu tycinku koko, vraj ma s tym dobru skusenost, v kokose je vela zeleza.
na ucinok musis trosku pockat, musi sa ti dotvorit hemoglobin, ten sa nedoplni za den.

luccija
21. nov 2023

Za týždeň nič nezistis.K železu by sa mala brať aj kyselina listová najlepšie skúsenosti so železom mám sorbifer, ale niekomu môže byť ťažké na zaludok

vakatko
21. nov 2023

Ak chceš zvýšiť vstrebávanie železa, vylúč zo stravy cukor, lepok, bielu múku, kysnuté cesto, kávu, čierny čaj.
Jesť potraviny s vysokým obsahom vitamínu C

basska_b
21. nov 2023

Globifer je slaby, nech ti Dr. predpise Sorbifer aspon na mesiac. A treba dodrzat odstup pred a po vapniku a mlieku 2 hodiny.

janinah
21. nov 2023

Pridaj ešte melasu

ninka99865
21. nov 2023

Ja jem každý deň misku čučoriedok, pijem 2 x denne čaj s melasou a železo ide pekne hore

makica
21. nov 2023

Mne Dr. predpisala Ferretab na 3 mesiace.

64jarka64
21. nov 2023

Daj si predpísať Maltofer

lulu2014
21. nov 2023

Nepises ake mas hodnoty.
Tyzden je velmi malo. Globifer je slabsie zelezo. Ale dlhodobo by mohlo pomoct. Kludne aj 3-6 mesiacov. Beriem ho aj ja monentalne 2mesiac. Okrem toho doplnam stravou. Trosku mi to stuplo.
K zelezu treba brat aj C vitamin kvoli vstrebavaniu.
Drzim palce viem o com pises. 😞

smejulcek
21. nov 2023

ano maltofer je lepsie a aku mas hodnotu?

diaszoky
21. nov 2023

Jes meso spenat atd?

lulu2014
21. nov 2023

@smejulcek mna napr. velmi prehanal. Prestala som brat.

smejulcek
21. nov 2023

@lulu2014 ano to ako komu, mne vzdy davali ferronat to bolo hrozne

nikha2809
21. nov 2023

Gkobifer je slabucky.Aku máš hodnotu?Ja si myslím že keby si mala veľmi málo železo by ti predpísal alebo by ťa rovno poslal na hematologiu na infúzie a nepovedal aby si si nejaké kupila

franka
21. nov 2023

Za týždeň sa to nevylieči, ja sa už liečim na anémiu 20 r. Momentálne beriem ferretab. Bola si aj na hematologii?či len obvodný ti kázal niečo kúpiť?

mandzula
21. nov 2023

Zelezo (Sorbifer) beriem uz roky, takze to fakt chce cas a hlavne robit vsetko pre to, aby sa nadmerne nevycerpavalo, cicia ho napriklad dlhodoby stres.

lulu2014
21. nov 2023

@smejulcek ja som za tento rok skusila rozne. Teraz ten Globifer-zatial sa da. A mam objednany narosan od justu tak som zvedava.
Ale hematologicka mi povedala ze zelezo z rastlinej stravy (tam sa to nejak este premiena) sa tazsie vstrebava ako zivocisne.

autor
21. nov 2023

@franka len obvodny mi kazal si nieco kupit , neodoslal ma vobec na hematologiu , zelezo mam okolo 5 a feritin 3

lonely66
21. nov 2023

železo 5 je "v pohode". pridaj, ako písala vyššie, vitamín C. denne 1000/1tbl. bude ti lepšie zaberať železo. čo sa týka železa, ja beriem globifer roky a pomáha. ale s c-čkom

lucinkaboz
22. nov 2023

Najlepsie zelezo ktore existuje je Globifer, cisto hémove prirodne zelezo. Stoji 22 eur a vstrebe sa cele na rozdiel od tych na predpis ktore sa vstreba len ciasyocbe 10, 20 percent ,roky som brala take obyc na predpis a zekezo okolo 100-108, chronicka unava roky, globifer pre mna zazrak po par dnoch unava presla a hematokrit 125

lucinkaboz
22. nov 2023

@nikha2809 globifer je najsilnejsie hemove a prirodne zelezo, jedno z najlepsich ktore sa vstrebe cele

nikha2809
22. nov 2023

@lucinkaboz no keď si porovnas množstvo železa v jednej tablete rozdiel je tam obrovský.Ja som začala Globiferom, potom Tardyferon, Maltofer a žiadna zmena, nakoniec infúzie na ktoré som mala alergickú reakciu a transfúzie.