Mám kŕče v podbrušku

caroline_
23. mar 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či ste sa niektorá stretli s takým problémom, aký občas trápi mňa. Aj dnes ráno sa mi stalo, z ničoho nič, že som dostala strašne silné krce v podbrusku, ledva sa mi dalo dýchať, trvá to cca hodinu a potom to prejde. Je to oblasť celého podbruska, maternica vaječníky všetko ako keby mi niekto mačkal všetky organy... Už sa mi to stalo dávnejšie, vtedy nemôžem nič len ležať, už keď som sa pomaly chystala na pohotovosť to prestalo. K lekárovi s tým asi veľmi neviem ísť, keďže neviem z čoho to mam ani kedy sa mi to stane takže ísť k nmu s ničím je dosť odveci. Ďakujem baby za vaše rady.

kikaaa444
23. mar 2019

@caroline_ tak asi to nie je nič keď tu hľadáš pomoc . Neviem čo je viac odveci či ísť s problémom na Modry koník alebo k doktorovi🙂

gabesz1
24. mar 2019

Ahojte! No, tento problém má moja dcéra, len s tým rozdielom, že ona má všľmi často. Chodili sme k lekárovi, ale, žiaľ bez pozizívneho efektu . Nikto nič konkrétne, isté nevedel povedať, určiť presnú diagnózu, teda trpí ďalej. Jedinú vec, čo jej urolili pred viac ako rokom vyoperovali slepé črevo - tak aspoň máme po tejto stránke vylúčený problém. Čo sa týka kŕčov, k tým sa jej pridružil aj pociť na vracanie. Teda ďalší problém! Už som chcela napísať na Modrý koník aj ja, či niekto nepozná solídneho lekára, ktorý sa vyzná vo východnom lekárstve - akupresúra a pod.

jenn82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzi0911
30. mar 2019

Nebola si v čase ovulácie?

caroline_
autor
30. mar 2019

@zuzi0911 vidíš, to ma ani nenapadlo, môže to byť z toho?

zuzi0911
30. mar 2019

@caroline_ áno môže. Ja počas ovu mávam silné kŕče, ani chodiť ani sedieť nič a ešte aj tlak do konečníka...

katrenka5
5. máj 2021

Milé žienky, tak ako píše zuzi0911 je to spôsobené ovuláciou. Ženy to majú každý mesiac. To je znak toho, že sa blíži obdobie 4 fázy - podľa symptotermálnej metódy sa to volá poovulačná neplodnosť. Kto nechce brať antikoncepciu a riadi sa touto metódou prirodzeného plánovania rodičovstva, vie, že končí obdobie produktívneho hlienu a začína obdobie neproduktívneho hlienu/obdobie sucha a bazálna teplota sa zvýši. Ja som rada, keď túto bolesť pociťujem. Spolu s hlienovým príznakom a teplotou (v nasl. dňoch zvýšenou o 0,2 st. celzia nad hornou hranicou) je to znak, že sa budem s manželom a neotehotniem. Doporučujem knihu z Ligy pár páru Symptotermálna metóda a teplomer s 2 desatinnými číslami🙂

katrenka5
5. máj 2021

Ženy, Boh nás stvoril na vrchole pyramídy. Až za mužom..🙂 Sme dokonale stvárnené a utkané. A fungujeme lepšie ako hodinky🙂