Mám komplexy zo zubov

11. jan 2023

Ahojte dievčatá celý život mam komplexy zo svojich zubov, nosila som fixný strojček, ale tým že mi lekárka nevytiahla zuby tak to nemalo efekt. Teraz rozmýšľam že by som si zasa dala strojček ale treba mi ťahať 4 zuby. Nechali by ste si také strašné zuby ako mam ja alebo by ste si dali strojček?

crazy_cat_lady
11. jan 2023

nemyslim si, ze mas strasne zuby 🙂 samozrejme je to o tom, ako sa citis ty. a ake zuby by ti mali tahat? mudrosti? ja som si davala robit extrakciu dvoch naraz (zvysne dva mi vyzera ani nevyrastli :D) a bolo to v pohode, chvilku dva tri dni po zakroku bolelo a potom som uz ani nevedela, ze som bola 🙂

autor
11. jan 2023

@crazy_cat_lady ďakujem, 2 zuby múdrosti a 2 šestky.

bronik89
11. jan 2023

tiez si nemyslim, ze mas take hrozne zuby, videla som aj horsie🙂 mala som horsie. pokial mas zuby zdrave, rozhodne by som ich nedavala von. to je hlupost podla mna.

autor
11. jan 2023

@bronik89 ty si nosila strojček či ?

hedviga2
11. jan 2023

Ja by som si dala. Ked vidim ake zazraky vedia zubari vyčarit so strojcekom. Nakoniec to prekryvanie zubov tiez nie je zdrave kvoli necistote a kazom. So strojcekom vzniknu medzery, ktore vies čistit . Treba ratat aj s tym ze vekom sa sanky zuzuju a potom ti ten zub uplne oszatné vytlacia. Ja som maja ukazkove zuby a uz 5 rokov si vsimam ako mi jeden horný vylieza z radi. Vraj kosti sámky rednú a toto je nasledok. Ak si to teraz das urobit, v starsom veku sa vyhnes väčšim problemom. Nehovoriac o lepsej medzizubnej hygiene. Porozmyslaj.

buffinko
11. jan 2023

objednaj sa na konzultaciu k ortodontistovi a uvidis, aky plan liecby navrhne. nosila som fixny na hornych zuboch ako teenager, ciastocne sa skrivili naspat. na spodnych zuboch som mala strojcek po 30ke, po ukonceni liecby mam retencny drotik uz 8rokov a drzia na mieste 🙂 uvazujem tiez nad hornymi, ze im este dam raz sancu 🙂

autor
11. jan 2023

@buffinko retencný drotik ? čo to je ?

nely1704
11. jan 2023

Chod do toho ! Objednaj sa k odborníkovi aj do vzdialenejšieho mesta. Niet nad pocit spokojnosti. Máš život pred sebou stojí to za to ✊️🙂

simsalabim
11. jan 2023

Ja mam horsie a vobec ma to netrapi. Hlavne, ze su zdrave.

85miska
11. jan 2023

Kto ti povedal že šestky? Máš ich pokazene? Štandardne sa ťahajú štvorky

buffinko
11. jan 2023

@autorka, drotik nalepeny zozadu na zuboch.

bronik89
11. jan 2023

ano nosila som na vyske.

janetinka27
11. jan 2023

mas pekne zuby, pekny usmev. sestky su dolezite zuby, drzia pevne v kosti a vesaju sa na ne zubne nahrady. za posledne roky som prisla o dost zubov, nedala by som si vytrhnut ziadny zub (mozno len osmicky,lebo tie sa mne mrvili)

gabika128
11. jan 2023

Máš pekné zuby, hlavne, že sú zdravé, tiež by som si šestky nedala za nič. Neviem koľko máš rokov, ale známej vytrhli zuby v mladosti, kvôli úzkej sánke a teraz má škaredé medzery 😑

7miriam77
11. jan 2023

Podla mna mas velmi pekny usmev. Ja by som si zdrave zuby trhat nedala a nemas istotu, ze to bude aj potom 100%. Vela ludom sa po case zasa vratili zuby ako boli predtým. Niekedy je práve nedokonalost pekna

oblecenieavecicky
11. jan 2023

Toto sú strašné zuby??

eternity24
11. jan 2023

Podľa mňa tiež nemáte strašne zuby. Ja som mala podobne. Jedna jednotka mi podobne vytrcala dopredu, no menej ako vám a mala som celkovo predkus. Tiež som onstrejceku dlho uvažovala, lebo mne ta chybička vadila. Trhali mi ale iba myslím 1 či dva zuby. Prečo vám až 4? A teda teraz som šťastná, že som ho mala. Každý mi moje zuby chváli a zase ja si aj zuby všímam u ostatných. Som proste na ne zaťažená. Ja by som na vašom mieste do strojčeka šla. No zuby strašne nemáte. Taká estetická chybička.

roja01
11. jan 2023

Nehladaj problem, kde nie je. Mas pekne zuby a ked si ich das zriedit, tak pri prvom vytiahnutom zube, z dovodu pokazenia, sa ti urobia nezelane medzery. Staci na to tehotenstvo...

miskalau
11. jan 2023

Moje zuby vyzerali podobne. Nasla som odvahu, dala som si vytiahnut zuby mudrosti a nasadit fixny strojcek. Ale ak mam byt uprimna, vacsii komplex som mala zo strojceka ako z krivych prednych zubov. Zvlast vtedy, ked som po materskej nastupila do novej prace, kde mam kontakt s ludmi. O 2 tyzdne po 1,5 roku mi ho idu davat dole a usudzujem, ze to bolo jedno z mojich najlepsich rozhodnuti. Ak mas zo zubov komplex (nehovorim ze z mojho pohladu opravneny) tak urcite chod do toho. Radsej rok dva vydrzat a vidiet vysledok, ako mat cely zvysok zivota problem sa usmiat od ucha k uchu.

Na margo trhania "zdravych zubov". Takto.... Ak mas stlacene zuby pri sebe, medzizubna kefka sa ti do toho priestoru nedostane a moze vzniknut medzizubny kaz. Cize radsej teraz vytiahnut zdravy zub,ktory nepotrebujem, ako v buducnosti plombovat alebo trhat zuby, ktore su vpredu.... nehovoriac o usadzovaniu zubneho kamena a moznej paradentozy....

soja88
11. jan 2023

My máme v genetike - veľa zubov a malú sánku 🤷‍♀️😂.. mne ako 13-násťročnej trhali všetky styri štvorky a zuby sa roztiahli, nemám vyslovene Hollywoodsky úsmev, strojček som nenosila , ale dá sa a mojej dcére teraz rezali osmičky - tie zárodky, este ich nemala vylezene a dr.povedl, že ak by jej dal teraz strojček na čas by to bolo ok, ale ak by jej vzrástli osmičky, tak by sa jej zuby skrivili, to sme boli viac krát na konzultácii, tak ja si myslím že je to veľmi individuálne … ja som prišla o 4 zdravé zuby ale to beriem že som zachránila ostatné a dcéra prišla o 4 osmičky, ale to sú zuby komplikovane

kikuska6913
11. jan 2023

Ahoj. Ten kto naozaj mena tento problém na vlastnom tele iba ťažko pochopí ako ťa to trápi a ako sa vnútorne cítiš. Ja potrebujem strojček na dva zuby ,predné zuby. Mám 23 rokov z finančného hľadiska si nemôžem dovoliť platiť stromček a kvôli veku si nedokážem predstaviť ďalšie 4-5 rokov nosiť strojček už som povedala že stačilo ! Celý život sa trápim ,hanbím usmiať sa .. áno sú ľudia ktorý si to ani nevšimnú a ani nepovedali že potrebujem strojček,dokonca sú taký ktorým sa tieto "hlodaky" páčia. No ja viem že nikdy nebudem spokojna pokiaľ budem mať tieto zuby. Koncom mesiaca ma čaká zákrok kde mi tieto zuby výberu a dám si spraviť ešte podľa ceny sa rozhodnem či zuby ktoré sa budú vyberať na noc alebo také čo ostanú. Ale už som s rozhodla že toto je sen ktorý chcem splniť

autor
11. jan 2023

Ďakujem dievčatá ale ja si stále pripadám s tými zubami ako žralok, ja mam veľmi dlhé koreňe takže mne musia tie zuby iba na stomatochirurgii ťahať. Žiaden zubár nemá odvahu mi vytiahnúť zub. Preto keď si predstavím že mi treba 4 zuby ťahať tak mi je až zle...

autor
11. jan 2023

@roja01 ako zriediť myslíš?

autor
11. jan 2023

@oblecenieavecicky ano ako z hororu

autor
11. jan 2023

@7miriam77 ďakujem, keby ma každý videl tak ako ty 🙂 v detstve sa mi smiali zo zubov preto mam tie komplexy.

autor
11. jan 2023

@gabika128 Ďakujem, mam 37 rokov.

autor
11. jan 2023

@janetinka27 ďakujem

autor
11. jan 2023

@85miska nie nemám ich pokazené všetko čo mi majú ťahať sú zdravé zuby, doktorka mi to povedala.

macikovaiveta
11. jan 2023

Máte krasne zuby, strojček a budú ok👍

mikadooo
11. jan 2023

Mala som to presne tak isto, ešte cca o 0,5mm viac prekryté. Fotky nemám, lebo pri fotení som zásadne neukazovala zuby 😄. Dr mi vytiahla 2 zuby hore, dole nebolo treba ťahať nič (dolu mám pekné). Potom dva roky fixný strojček a krásne sa to zrovnalo. Ani nemám žiadne veľké medzery medzi zubami. Vlastne teraz som pozerala, že ktoré mi to ťahala a fakt neviem🙈. Po sňatí toho kovového som na noc dlllllho nosila ten vyberací (možno aj 5-10 rokov, presne už nepamätám). Zuby pekne držia na svojich miestach. Už je to cca 20 rokov, odkedy mi sňali fixný strojček.