Mám jedno oko väčšie než druhé, čo stým?

28. dec 2019

Dievčatá, mám taký problém. Jedno oko mám väčšie ako druhé, je také privretejšie. Naživo by ste si to nevšimli, museli by ste fakt dlho a detailne pozerať, ale je to veľmi vidieť na fotkách. Asi najviac na fotkách, kde priamo pozerám do objektívu, vidno to na fotke pasovej, na občianskom preukaze. Dostala som nový mobil s perfektným fotoaparátom, tak som si ho chcela vyskúšať, tak, že si urobím selfie no a strašne to vidieť, nemôžem sa fotiť. Neviete, čo s tým? Dá sa to vyriešiť operačne?

janinah
28. dec 2019

Poslite mi foto do ip

qetka
28. dec 2019

mam to iste, vsimla som si to prvykrat na fotke na prvom OP. Mam prave privretejsie a ked sa fotim z tej strany, tak ho este viac zazmurim, ako sa pozriem z boku do fotaku ;) Riesenie je, fotit sa z druhej strany a prizmurit to druhe - a vtedy budu rovnake 😂
inak toto som riesila, ked som mala 16, teraz mi je suma fuk 😂

mrkvicka060
28. dec 2019

Ja mam jedno oko aj s obocim o dost vyssie ako druhe. Nazivo to nevidiet, resp clovek si vsimne ked mu to poviem a pozrie sa, ale neskutocne to vidiet na fotkach. Co uz. Zo 100 fotiek vyberiem mozno jednu dve co su relat. v pohode a nevyzeram na nich ako nejaka prisera z krajiny krivych zrkadiel... zvykni si, je to prkotina a nic s tym neurobis :D

nini1010
28. dec 2019

Nikto nema oba parove organy rovnake.ani ja,tiez mam rozne viecka.Inak ozaj,ozaj vazny problem hodny diskusie 🤦‍♀️ predpokladam ze deti nemate ked riesite taketo p....y,zrejme mate cas len sama na seba.

autor
28. dec 2019

@nini1010 úprimná odpoveď 😄

anjelicek26
28. dec 2019

samozrejme, ze si mozes data viecko podvihnut, aby sa zlepsila symetria tvare, je to rutinny zakrok.

kittykat22
28. dec 2019

na toto je najlepsie riesenie otehotniet - idealne 2x. To sa potom prebudis, a posledne co ta zaujima je, ako vypadas 😀

autor
28. dec 2019

@kittykat22 No a potom si muž nájde takú, ktorá sa o seba stará a nie je zanedbaná ...

joannita
28. dec 2019

Myslim ze mas velmi malo problemov a nudny zivot ked riesis taketo koniny 😂 alebo si velmi mlada.

autor
28. dec 2019

@joannita Nemám žiadne vážne problémy, to je pravda 😄

korunka1
28. dec 2019

Ja by som chcela vidiet to vysetrenie u doktora.
Operujte ma ....a doktor...co?
🤔🤦‍♀️

autor
28. dec 2019

@korunka1 Len pozdvihnúť viečko aby ten rozdiel nebol tak viditeľný. Vekom totiž viečka majú tendenciu klesať a oči vyzerajú smutné a spadnuté. Ale to asi nie je môj prípad keďže som relatívne mladá.

janinah
28. dec 2019

Ja som na rozdiel od vás videla to foto,nie som laik....zväčšená očná guľa vás má doviesť človeka na podrobné očné vyš,neriešim teraz viečko či obočie,ale viditeľne zv. bulbus nemusí byť ok.

kittykat22
28. dec 2019

zanedbana? 😅 To si ma pobavila. A povedz mi, ako chces nezanedbat, ze si sa narodila s jednym okom inym ako druhym 😅 Princip je, ze ked mas viac deti tak riesis podstatne veci a nie kraviny o akych pises.

ticko
28. dec 2019

Ja to mám tiež nevedia prist na to z čoho to je môže to byť Hornerov syndróm alebo len ptoza daj si to vyšetriť mne sa to zhoršuje mam to 2roky

autor
28. dec 2019

@kittykat22 Práve preto to chcem riešiť 😊

saja1
28. dec 2019

Ja mam tiez jedno oko vacsie, este ma nenapadlo to riesit... ale asi sa na to pri preventivke spytam 🙄

janinah
28. dec 2019

@saja1 záleží ako dlho,či od nepamäti či mesiac,polrok....

h2
28. dec 2019

No neviem, ja som fotku nevidela, ale napadlo mi, že ak to normálne nevidieť, ale na fotkách áno, tak to môže byť tým, že na fotkách sa vidíš opačne, než keď sa vidíš v zrkadle. Takže si zvyknutá sa vidieť napríklad s ľavým okom menším, pripadá Ti to normálne. Potom, keď sa vidíš na fotke, je to menšie oko zase pre zmenu pravé a keďže si zvyknutá ho vidieť väčšie, tak sa Ti to zdá, že je menšie dvojnásobne. (Uf, strašne zložito som to napísala, ale dúfam, že si pochopila, ako to myslím. Mne sa tiež na fotke zdá, že mám ksicht nakrivo. Lebo v skutočnosti ho mám nakrivo do opačnej strany.) 😁

angela85
28. dec 2019

Keď si myslíš že výzorom u seba udrzis chlapa tak sa ešte veľakrát sklames. Sice to netreba zanedbať ale mužov doma držia iné veci. A keď raz bude chcieť odísť tak ani plastickou ho doma neudrzis

autor
28. dec 2019

@angela85 Takto som to zrovna nemyslela. Viem, že výzor nie je všetko.

lucyluv
28. dec 2019

Jaaaj to vela ludi neni symetrickych, to je hned na foto vidiet, ja mam tiez na foto kazde oko inak, aj obocie, fotky zvyraznuju nesumernost, takym ludom sa hovori nefotogenicki, proste foto modelka z teba nebude, to je cele. Mnoho ludi, co aj nazivo nevyzeraju nic moc, ale su sumerni, su na fotkach krasni a zaujimavi. Ja by som tipovala, ze 80% ludi ma nesumernu tvar.

mamusatinusa
28. dec 2019

Rovnako úplne ja som si to všimla práveže na fotkách normálnych lebo keď sa na seba pozerám v zrkadle alebo na selfie tak som zvyknutá a keď je to otočené tak vidím asymetriu...

mmoonna
28. dec 2019

Ja som raz čítala o jednej babe, ktorá mala tiež jedno oko väčšie ako druhé. Všimol si to jej priateľ. No a nakoniec mala nádor v hlave. Takže asi je rozdiel, či to má niekto od narodenia alebo nie.

modrava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slnko40
30. apr 2022

Dobrý deň ..Chcem sa opýtať či mi viete k tomu niečo povedať a niekto s tým máte problém .Mám ľavé oko vetsie ako práve v detstve som nosila okuliare kôli skuleniu na to ľavé oko ..No časom som to už neriešila momentálne si všímam dosť na fotkách že to vidno riadne to ľavé je také vypulenejsie ...Bola som aj na štítnu a všetko v poriadku mávam občas pocit že to oko mám suché akoby som v ňom niečo mala a občas horšie vidím ale mám pocit že na obe oči troška rozmazané ..ale farby rozlišujem občas ma v Tom oku boli ale vždy to prejde ..No a vrátim sa k tomu že milá pani doktorka ďakujem jej veľmi za totálne vystrašenie mi povedala či som bola na CT mozgu že to môže byť v hlave do teraz to rozdychavam...Napriek tomu že to oko mám také už minimálne 14 rokov vetsie ...idem sa objednať k očnej ktorá vraj zistí či je to problém s okom alebo vážnejší ..Myslíte že s nejakým nádorom v hlave by som chodila toľko rokov ?som zúfalá .Za akúkoľvek radu veľmi pekne ďakujem

ticko
30. apr 2022

@slnko40 mam to aj bola som na MR mozgu a všetko možné vyšetrenie no nič nezistili

slnko40
1. máj 2022

@ticko Ahoj chcem sa opýtať máš aj nejaké problemi tiež stým okom že niekedy horšie vidíš ?a máš to tiež už dávno že vetsie také vypulenejsie ?neviem ja som na vyšetrení mozgu ešte nebola tak neviem čo je lepšie zajst k očnému alebo na neurológiu radšej ..?