Mám ísť na pohotovosť?

rozalka_13
22. júl 2023

Ahojte, potrebujem radu🥲 mala som pred mesiacom kliešťov dvoch, mám stále fliačik malinký, ako stopa po ňom. Ale posledné dva dni som dostala také bolesti chrbtice celej, čo som nikdy nemala a zo dňa na deň… mám dosť veľké bolesti. Za 2 týždne začínam s IVF, mám ísť pre istotu? Alebo počkať do pondelka?

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
22. júl 2023

posledne dva dni -- preco si vcera nesla svojmu lekarovi? toto fakt nepochopim. A potom clovek, ktoremu sa fakt zhorsi stav, tam caka styri hodiny v cakarni.

alison11
22. júl 2023

Jasné choď.
@rozalka_13

rozalka_13
autor
22. júl 2023

@kaktusik007 myslela som si včera, že som krivo spala v noci, tak som to nechala tak, že to prejde… no len neprešlo….nemusíte hneď byť prchká🫣

kacena4
22. júl 2023

ak je to 2 dni stsra zalezitost daj si od holesti a pockaj do pondelka. aj tak tam nic s tebou nesoravia daju lieky a poslu domov a v pondelok doriesit. nie je to akutny stav

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozalka_13
autor
22. júl 2023

@kacena4 ďakujem 😊 asi to tak teda urobím

kaktusik007
22. júl 2023

@rozalka_13 tak ak si mala pocit ze si krivo spala vcera, maj ho aj dnes a aj zajtra, supni si ibalgin od bolesti a v pondelok nastup obvodnej.

rozalka_13
autor
22. júl 2023

@karinka223 vôbec nepíšete pravdu, čaká sa tam vždy tak či tak😝 neviem, myslím si že borelióza alebo encefalitída, nie je len také niečo ako angína… dnes sa bolesť zhoršila, za 2 týždne ma čaká IVF, preto mám strach, inak by som asi čakala do pondelka, keby ma nečaká IVF, ale ďakujem za váš názor a myslím, že čakanie na urgentoch nie je problém v pacientoch… bola som na urgente v Prahe a frčalo to tam veľmi rýchlo…

rozalka_13
autor
22. júl 2023

@kaktusik007 ďakujem, urobim to teda tak❤️ len som mala strach kvôli umelému

skumavka
22. júl 2023

@rozalka_13 presne kvoli takýmto vtakovinam čakal v pondelok poobede moj syn na urgente 4 a pol hodiny so zlomenou ramennou kosťou. Ludia spamätajte sa, ugent je určený pre život ohrozujúce alebo potenciálne život ohrozujúce náhle vzniknuté stavy.

ropucha6
22. júl 2023

Tak bolest chrbta neni zrovna typicky priznak boreliozy alebo encefalitidy…skor nejake flaky a akoby chripka. Daj si nejake silnejsie lieky od bolesti a ked neprejde, v pondelok chod k lekarovi.

domka222
22. júl 2023

@rozalka_13 máš strach koli umelému? Však aj keby si teoreticky niečo mala,ako to zmení návšteva pohotovosti. Akože nechápem tej spojitosti s umelým

bejbypd
22. júl 2023

Výsledky na boreliozu trvajú dlhšie ako hodinu,takže na pohotovosti ti nič nezistia..tabletka od bolesti a pondelok ráno k obvodnej ..

mamina7070
22. júl 2023

daj si tabletku od bolesti neni dovod na pohotovost

mamina7070
22. júl 2023

borelku ti na pohotovosti zistovat ani nebudu 😉

deti95060810
22. júl 2023

na pohotovosti ti pichnú niečo od bolesti... ja by som nešla , ale ja som taká že ja som nešla ani s narazenými rebrami....ani vôbec k lekárovi a pritom každý pohyb ma neskutočne bolel....
poznám ľudí čo idú s kde akou blbosťou, takže záleží od teba... ale max dostaneš injekciu od bolesti...

aurinia
22. júl 2023

@rozalka_13 s IVF počkaj až na výsledky či nemáš boreliózu....treba ju preliečiť v počiatku....ja som ju mala ako tehotna. Doktor sa bál a aj ja..či sa dieťa narodí zdravé...

sense
22. júl 2023

Keby to máš z kliešťa tak sa príznaky objavia do dvoch týždňov (aspoň podľa lekára mojej dcéry) . Daj si tabletku od bolesti. Ak sa napriek tabletke bude bolesť zhoršovať a nie ustupovať potom je dobre zvážiť pohotovosť inak môžeš počkať aj do pondelka keďže bolesti máš už dva dni.

andrejka1974
22. júl 2023

@rozalka_13 kludne choď na pohotovosť ,alé nie na urgent dajú ti nieco voči bolesti ale podľa mňa to z kliešťa nie je bol by to krátky čas na takéto prejavy

luccija
22. júl 2023

@rozalka_13 môžeš byť seknuta, ofuknuta z klímy určite by som nešla na pohotovosť, ale k obchodnej v pondelok.flak od boreliózy nie je malý fliacik.Daj si flector, Ibalgin, alebo guajacuran je bez predpisu

pink_lady
22. júl 2023

@rozalka_13 no...aj Heriban mal silné bolesti chrbtice...
Vobec nrmusia suvisiet s kliestom...ak je to nová bolest ktoru este nepoznáš (napr ja mam chronicke bolesti roky) radšej ist

petrahl
22. júl 2023

@rozalka_13 čaká sa tam tak či tak preto, lebo chodia na pohotovosť ľudia so zastavenými prdmi a týždeň starými hovadinami.
Keby nechodili, nie je tam tak veľa ľudí, nečakalo by sa teda tak dlho.

rozalka_13
autor
22. júl 2023

@domka222 asi aby som to podchytila na začiatku? Žeby?…

rozalka_13
autor
22. júl 2023

@aurinia no veď práve preto som sa s vami radila, či ísť, či neísť, pretože sa toho bojím🙂

rozalka_13
autor
22. júl 2023

@andrejka1974 kliešťov som mala pred mesiacom..

rozalka_13
autor
22. júl 2023

@ropucha6 lekárka mi povedala že fľak sa nemusí vytvoriť, chripkove príznaky mám, už ma všetky kĺby bolia a mala som 37,5 teplotu 🥲

rozalka_13
autor
22. júl 2023

@pink_lady no veru nepoznám, mám síce 25 rokov tak snáď neskoncim ako Heriban🫣

nikaeli
22. júl 2023

@petrahl a ty si už zažila bolesť od zastavených prdov? lebo ja áno. Nedokázala som sa otočiť na posteli, ani sa obliecť. Myslela som, že mi vyblokovalo chrbticu, RZP mala podozrenie na obličkovú koliku. Bola som zelená od bolesti a nevládala som ani dýchať. Bolesť sa presúvala spod rebier do podbruška, tak zvažovali slepák. Nakoniec to boli zastavené vetry. Neprajem nikomu zažiť takú bolesť ☹️

buberova
22. júl 2023

Tiež som počula vyjadrenie že na urgentný príjem sa chodí napríklad s bolesťou, ktorá je taká akú si nikdy nemala..