Mám ísť k psychológovi?

alofinka
3. nov 2021

ahojte, mám dilemu či ísť ku psychologovi, už roky sa liečim na depresie a panickú poruchu u psychiatra , teraz mám zas problémy s chorobným nakupovaním, závislosť, to sa strieda s chorobným šetrením a dookola, už tri týždne zle spávam, mám toľko liekov, ktoré mi pridávajú aj na váhe, chodím s tým aj ku psychologovi kde platím 50 eur ale som s ním spokojná aspoň čiastočne na chvíľu mám pokoj, teraz mi psychiater odporúčil iného psychoterapeuta ktorý berie 70 eur, ten sa zaoberá aj poruchmy príjmu potravy, prejedanie sa , neviem či mi to pomôžme keď mi po tých tabletkách viac chutí, bojím sa toho že zas vyhodím toľké peniaze a či to má vlastne zmysel

ella_price
3. nov 2021

Odpovedala si si vlastne sama. Hádžeš do toho peniaze a nemá to žiaden výsledok.
Skôr by si si mala nájsť terapeuta na základe odporúčaní od ľudí, ktorí majú dobré skúsenosti s terapeutmi. Takto to je, že iný lekár dohodí svojmu kamarátovi lekárovi pacienta, aby sa trochu tiež nabalil. Skús nad tým trochu pouvažovať a zmeniť / nájsť si terapeuta, ktorý ti pomôže s tvojimi problémami do hĺbky.

alofinka
autor
3. nov 2021

práveže na toto mám odporúčanie aj od iných, len je drahá, aj ten psycholog čo chodím teraz je super ale všetko mi tak pomôže na chvíľu, teraz začalo vianočné nakupovanie darčekov tak som bláznila ale už sa to zlepšilo, ale mne ide aj o to, keďže som dosť pribrala,že ona je aj psychologička aj psychiatrička, čiže či mi nezmení , neupraví lieky že by som toľko nepriberala stále, že ich zmení a nebudem toľko jesť a nakupovať

ella_price
3. nov 2021

@alofinka Napíšem ti správu a môžeme to prebrať 🙂

lobic
4. nov 2021

vela ovplyvnuju lieky, ak myslis, ze by ti to mohol doktor upravit, tak asi by si mohla k nemu zajst a snad bude potom vsetko ok 🙂