Mám ísť k lekárovi, keď mám bolesti v oblasti krížov?

jankaviel
16. jan 2014

Ahojte. Pocitujem bolesti v oblasti krizoch, hlavne v noci sa nedokazem ani pohnut. Ked mam na rukach deti a davam ich do postielky alebo sa mam zohnut, tak sa obavam aby mi nevipadli z ruk od bolesti. Treba s tym ist k lekarovi? Ako dlho by som bola asi pripadne na PN?
Dakujem za reakcie.

ichbinich
16. jan 2014

@jankaviel:
Ak mas take silne bolesti, urcite chod k lekarovi...
Dlzka PN zalezi od toho, z coho tie bolesti su. V najhorsom pripade vyskocena platnicka. Ale ani ta sa nemusi hned rezat...
Pripadne ti pomoze chiropraktik (tzv. manualna terapia).
Lekarovi bude treba tu bolest co najpodrobnejsie popisat, kedy sa vyskytuje, kedy sa zhorsuje/zlepsuje. Ci je pichava, plosna,.. Mal by ti dat vela otazok. Pripadne ta posle na röntgen a/alebo CT.
Vsetko dobre!

linda20111
16. jan 2014

Ahoj, podla mna by si mala ist nech ti predpise na to nejake lieky. Ohladom PN- zalezi na tom aku mas pracu, ked nevykonavas fyzicky narocnu pracu teda nemas bolesti pri praci tak na PN ist nemusis. Neviem akeho mas lekara, moja lekarka mi vzdy odporuci PN ak je to podla nej potrebne a sa ma opyta ci ma moze vypisat alebo nie, podla toho ako sa ja citim /pripadne ci nemam nieco dolezite v praci alebo v skole/. Skor by som povedala ze doma je najvacsia zataz - tak ako si pisala s detmi ale aj pri vykonavani domacich prac. V tomto by ti mal niekto pomoct.

sono2
16. jan 2014

No. Môžu to byť platničky, ale aj nič. Mám niečo rovnaké nič mi nezistili. Mám cvičiť neprechladnúť. Niekedy idem aj vstávam s bolesťou. Niekedy mám celé krize stuhnuté. To ma obmedzuje menej, ako to čo ty opisuješ. Vtedy už len robím drepy, keď chcem niečo zdvihnúť. Mám dosť ťažkú robotu a chápem ťa. Chod. Možno ti niečo zistia. Aj ja som si to priala ešte myslím, že by sa oplatilo na magnetickú lebo rtg veľa nepovie ale či stavce,platničky to áno. no ja by som musela byť pn už dva roky. Niekedy mi ale neni nič a niekedy som už na obed z celej tej bolesti unavená. Lieky neberiem bola by som už narkomanVeľa šťastia

leanax
16. jan 2014

Tiež som bola na tom podobne. Brala som lieky a PN nebola nutná. Sestra chodila na infúzie po práci... Ale určite s tým choď ku doktorovi, aby sa to nezhoršovalo, treba to podchytiť kým nieje neskoro... a čím skôr pôjdeš, tým skôr sa vyliečiš a zbavíš bolesti... skoré uzdravenie...

durik
16. jan 2014

V najlepšom prípade ide o preťažené chrbtové svalstvo. Pri malých deťoch je to prirodzené. Často na rukách, ukladanie do postieľky, vyberanie z postieľky, kúpanie a pod. Ak sa tento stav nerieši (manuálnou terapiou, masážami, cvičením a pod.) neskôr to môže prerásť do väčšieho problému s platničkami. Taktiež môže ísť o začínajúce degeneratívne zmeny na stavcoch, platničkách alebo kĺboch a chrupavkách stavcov.
Treba vyskúšať masáže, cvičenia (najlepšie SM systém), a ak to nepomôže navštíviť doktora a ísť na magnetickú rezonanciu.

obcansr
16. jan 2014

ja som mala tiež problém malého udržat som myslela že mi vypadne, boleli ma ruky , chrbát, hlava, trpli mi v noci , bola som u neurologa tam nič, u ortopeda a poslal ma na rehabilitáciu , tam mi zistila ochabnuté svalstvo , chodila som na cvičeniek elektriku, ultrazvuk a masaže a pomohlo, byt tebou idem k dr inak to nevyriešiš a PN podla toho ako dlho budeš po vyšetreniach chodit

matozazzo
16. jan 2014

Bolest krizov moze znamenat aj zapal obliciek, tak sup k lekarovi. A dodrziavat pravidelny pitny rezim, aspon 2,5l denne, ked sa pije malo tekutin, je to zataz na oblicky a "bolia" krize...