Mám hrozné akné

lenka8p
3. aug 2021

Vyskusala som vela kremov, masticiek, atb, koznych lekarov, obehala som snad vsetkych lekarov. Nejem muku, nejem mliecne vyrobky , kvoli depresii z pleti som nejedla cukor vysse pol rok a bojim sa , ze sa tymto privediem k poruche prijmu potravy. Som hotova, som psychicky na dne a neviem ako dalej. Moje akne je hrozne, este horsie nez kedysi... Je nieco co vam pomohlo?

barbora546
3. aug 2021

@lenka8p Ahoj, tiež som mala presne takýto problém, teda ešte aj mám, no už oveľa menší.. Tiež som chodievala ku kožnej, kadejaké drahé lieky, mastičky, no len sa to stále zhoršovalo. No zrazu som skúsila značku The ordinary. Najlepšia vec akú som mohla kedy urobiť, neskutočne mi pomáha, odporúčam! ☺️, a ešte piť strašne veľa vody. Keby niečo napíš do správy ☺️

lasona
3. aug 2021

Chemický peeling, laser..dobra kozmeticka

luccija
3. aug 2021

@lenka8p nemáš zlatého stafylokoka či v žalúdku helycobaktera?dobrú kozmetickú, ktorá Ti to bude čistiť...a mohla by pomôcť antikoncepcia

matqa411211
3. aug 2021

Roaccutane (alebo tomu podobne) tabletky, precitaj si o tom viac na nete, no nie kazda kozna ich chce predpisat

asia83
3. aug 2021

@lenka8p Paradoxne toto nie je kožný problém. Hormóny, črevá, bacily. Vy si myslíte, že všetko máte skontrolované, ale nie je tomu tak. Ster z kože, z hnisu máte urobený? Netreba sa vzdávať, u vás je to naozaj skrytý problém.

tenerifka
3. aug 2021

@lenka8p Kolko mas rokov?
Chod k sukromnemu koznemu lekarovi, ziadne vodicky a pod., potrebujes Roaccutane, mojej dcere pomohlo jedine to, ak mas pod 20 rokov, nefajcis a nepijes alkohol, tak neziaduce ucinky pri tomto lieku su minimalne (max.suche sliznice a koza), budu ti robit kazde 2 mesiace rozbor krvi, aby sa uistili, ze sa nezvysuje cholesterol, triglyceridy a ine parametre. Ak uz mas sexualneho partnera, budes musiet brat aj antikoncepciu, lebo v pripade tehotenstva ma roaccutane fatalny vplyv na plod.

trema
3. aug 2021

aj ja odporucam roaccutane

luccija
3. aug 2021

@lenka8p ešte by bolo dobré u gynekológa hormonálny profil spravit

hettinka
3. aug 2021

Toto treba preliečit atb. A skúšala si Skinoren?

tenerifka
3. aug 2021

@hettinka nie vzdy pomozu....

lula3108
3. aug 2021

Ja som bola na tom tak isto, rok som sa hanbila chodit von, jedina vec ktora pomohla bola antikomcepcia. Po nasadeni mi to do mesiaca uplne preslo, odvtedy ziadne zapalene vyrazky. Rok som ju brala, po vysadeni som sa bala ze sa to vrati, ale nadtastie teraz uz len raz za cas pri ovulke vyrazka ale inak nic. Tiez som rok rieisla lekarov a antibiotika a masticky a nic. Posledna moznost je tretinoin, teraz by som isla do toho

lenka8p
autor
3. aug 2021

@luccija ja som celiaticka a , ked sa niekde ozvem , aby mi urobili kontorlne vysetrenie, tak ma vsade poslu domov, ze mi nic nebudu robit

lenka8p
autor
3. aug 2021

@hettinka skusala , aj ATB , nezabralo

lenka8p
autor
3. aug 2021

@asia83 mam, vsetko v poriadku. Ojoojoj ja som toho uz zriesila viac nez dost. Kazdy tyzden sedim niekde.

lenka8p
autor
3. aug 2021

@asia83 som celiaticka, uz vysse 2 rokov dodrzivam prisnu stravu a beriem probiotika.. Toto to nebude

adri2211
3. aug 2021

@lenka8p ahoj, mala som tvar veľmi podobnú tvojej, az na to, že ja už mám po 30ke. V júni som dokončila liečbu izotretinoinom, ak chceš môžem ti poslať foto, resp povedať o tom viac.

pininka1
3. aug 2021

Aj ja som mala hrozne, aj na chrbte a nic okrem roacutanu mi nepomohlo, lutujem, ze som koznu zmenila az tak neskoro. Odvtedy mam pokoj. Chemicky peeling neodporucam, kamaratovi po nom ostala pokozka ako spalena, je cerveny ako rak cely cas.

lelluska
3. aug 2021

Bud ísť cestou ako Ti tu baby radia, nájsť poriadnu kožnú a skusat Roaccutane/Retinoidy, alebo sa zacni liečiť z vnútra. Mrkni na IG profil lifestyle_by_sarah ona liečenie poníma alternatívne. Drzim Ti palce, nech je to čím skor prec.

miskamicha
3. aug 2021

@lenka8p bol robeny aj ster z kože? A cielene nasadene ATB? Som lekar, a takeyo akne ako pisu aj vyssie moze znacit problem niekde inde...napr.creva,pecen. Doplnit este raz gastro, endokrinologiu, gynekolog.vys - hormonalny profil, koznym lekarom vylucit skryty zapal. A este k zubarovi - rtg snimka chrupu. Nenapchavat sa liekmi zbytocne, az ked toto vsetko bude doriesene a nic sa nenajde tak potom.

karamellka1
3. aug 2021

@lenka8p presne takéto (možno aj horšie) ma moja 14 ročná dcéra. Vyskúšali sme všemožné vodičky, mastičky. Nepomohlo nič, dokonca ani Isotretinoin. September 2020 prebehla 3 týždňova liečba ATB Doxyhexal. Nepomohlo. Teraz je 10 mesiac ( áno 10.) na Isotretinoine. 6 mesiacov brala 20mg, 3 mesiace 30mg, teraz znova znížili na 20mg. Hospitalizovali ju na Dermatovenerologickej klinike, kde nasadili infúzny liečbu ATB. V liečbe pokračuje, momentálne berie Isotretinoin 20mg + ATB Dalacin c. Som z toho už zúfalá. Zuby OK, ORL v poriadku, helykobakter negatívny, krv v poriadku, vyšetrenie na polycysticke vaječníky v poriadku. Nič ju neboli, nemá žiadny iný problém. Akurát podozrenie na inteloranciu laktózy ( má bezmliecnu diétu) . Ešte nad čaká gastro vyšetrenie. No ja už neverím, že jej to niekedy zmizne 😥

tenerifka
3. aug 2021

@karamellka1 ja som tiez neprisla na to, co za tym dcerinym akne stalo, ale.....zhodou okolnosti jej robili podrobny rozbor krvi, a ma prekonanu mononukleozu (Epstein Barr virus), ani neviem, kedy ju prekonala. Tiez vsetko ostatne ok....Lekari ti nepovedia, ze to moze mat suvislost, ale ja uz som si o tom nastudovala tolko veci (na zahranicnych strankach), ze by som mohla napisat knihu, EBV davaju do suvislosti s velmi vela ochoreniami, ked ho dostanes, sice sa akoze vyliecis, ale vraj uz niekde zostava navzdy schovany v organoch (peceni) a moze robit sarapatu, vratane utoku na stitnu zlazu

vierockamatkova
3. aug 2021

@lenka8p ja som bola na Tom podobne...mne zabral až Roacutan..liek a mám pokoj...ja som toto ešte v 30-ke riešila až mi kožná predpísala už spomínaný liek

karamellka1
3. aug 2021

@tenerifka nám najprv sľubovali, že Isotretinoin po 3-4 mesiacoch zaberie. Keď ho začala užívať, mala akné len na čele. Čelo sa jej síce vyčistilo, ale teraz má po lícach a s porovnaním s čelom oveľa horšie ( akné conglobata). Naša kožná chcela nasadiť Prednison, na klinike dali ATB. To dieťa tou chémiou úplne zničia

tenerifka
3. aug 2021

@karamellka1 moja brala 9 mesiacov 30mg, na zaciatku liecby sa to zhorsilo, vysledky boli viditelne az cca 3 mesiace pred skoncenim uzivania lieku. Tak tomu daj cas, nepoznam nikoho, komu by nezabral. Potom sa este 6 mesiacov po dobrani nesmu robit ziadne kozmeticke procedury, lebo liek stale ucinkuje a koza je velmi tenka.

karamellka1
3. aug 2021

@tenerifka no ostáva mi iba dúfať. Lebo ja čo som čítala, tak poväčšine to brali ľudia iba 6 mesiacov.

lenka8p
autor
3. aug 2021

@lelluska ja uz z vnutra som vyskusala vsetko, ja mam histaminovu intoleranciu, alergiu na soju a mlieko, celiakiu a mam uz naozaj dost. Mam 18 rokov , ale psychiku z jedla a doktorov v prdeli.☹️Na endokrinologiu, diabetologiu, gastro, kozna, hematologia, interne , alergologia chodim pravidelne.. Akoby uz mam pocit, ze ostava sa s tym uz len zmierit a dufat, ze sa to raz skoncii

asia83
3. aug 2021

@lenka8p Pečeňové testy v poriadku? Na infekčnom ste boli tiež? Ako som písala vyššie, u vás je to skrytý problém. Netreba to vzdať.

tenerifka
3. aug 2021

@asia83 nemyslim si, ze tolko mladych dievcat ma "skryty problem", za 3 hodiny sme sa tu zisli uz tri, na taky problem lekari nikdy nepridu, moja dcera sa vzdy ukazovo stravovala, vzdy bola zdrava, a jednoducho to u nej prepuklo, som si ista, ze za tym je bud prekonany virus, alebo mozno aj ockovanie (neviem ake, ma ich vacsinu- tych povinnych). Ziadny lekar ti to ale nepotvrdi, jednoducho nie su na to vysetrenia, nie su vysledky, nevie sa, ze preco ma niekto akne a iny nie. Roaccutane je jedina znama forma, ako to zastavit. Som si na 100% ista, ze je za tym nieco, ale nikto nevie, co.

stanzi
3. aug 2021

@lenka8p Tak potom v takom pripade uz jedine Roaccutane alebo isotretinoin. Uz by som na tvojom mieste nestracala cas so skusanim kozmetiky, a uz vobec nie cistenim ci peelingami u kozmeticiek…

asia83
3. aug 2021

@tenerifka Nie je akné ako akné. Za jedným je hormonálna nerovnováha, za druhým problém s pečeňou, za tretím bacil, atď. Čo pomohlo vám, nemusí jej. Navyše, ak by to liečila zvonka, možno na chvíľu by jej to pomohlo, no podstatu nevyliečilo. Toto treba riešiť komplexne, najmä zvnútra. Poviem vám príklad na sebe. Došla som ku kožnej z opuchnutými červenými očami (už predtým som s ňou riešila jej diagnózu “alergia”), vôbec nikde ma neposlala, lebo podľa nej alergia, LEBO prednedávnom riešila pani s takými istými očami aké som mala ja, u nej to bola kontaktná alergická reakcia. Keby som dala na ňu, neviem čo je teraz so mnou. Lebo u mňa to bola infekcia spôsobená Zlatým stafilokokom. Jediné, čo mi zabralo, boli a sú antibiotiká, no jedla som ich ako cukríky. No pomohli. Takže keď vedľa seba postavíte dvoch ľudí s rovnakými príznakmi, môžu mať dve odlišné diagnózy. Dobrý doktor by to mal vedieť.