Mám hrčky v krku, bolesť v uchu a v hrdle

babulka3110
25. jún 2024

Dobrý deň . Už nejaký čas mam hrčki v krku , bolesť len občas viac menej v pociťujem bolesti v uchu a hlavy. Bola som u Dr. Výsledky sú dobré, angina ani zapal to nie je. Mal niekto podobnú skúsenosť. Už som zufala myslím na najhoršie zajtra idem ja ORL. Vyšetrenie veľmi sa bojím

ingrid56
25. jún 2024

@babulka3110 kde v krku cítite hrčky? Ak v strede dole , tak pravdepodobne štítna žľaza..

babulka3110
autor
25. jún 2024

@ingrid56 dole na pravej strane mam ich aspoň 4. Bojím sa rakoviny

ivi85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ingrid56
25. jún 2024

@babulka3110 ja som mala dole v strede ale len 1 a poriadnu a s tým ma hneď dr poslala na endokrinológiu , tam mi zistila dr , že sa jedná o nezhubný nádor a išiel do mesiaca vonku aj s 3/4 štítnej , krvný obraz som mala celý čas ukážkový, tak isto pátrajte po príčine a nenechať to tak 🙏

babulka3110
autor
25. jún 2024

@ingrid56 bolelo vás s toho ucho ? Či hlava ? Mňa vkuse boli hlava a ucho. Žiadny zapal ani anginu nemám.

ingrid56
25. jún 2024

@babulka3110 tuším len hrdlo , nepamätám si, že by mi to išlo do ucha , a krvné testy vám obvodná zobrala ? A máte to pohyblivé ? Či tuhé hrče ?

babulka3110
autor
25. jún 2024

@ingrid56 áno zobrala. Výsledky sú v poriadku... sú také pohyblivé nebolestive sem tam pri prehltani trochu zabolí. Hlavne to ucho.

ingrid56
25. jún 2024

@babulka3110 tak počkajte si na krčné vyšetrenie , možno vám zoberú krvné testy na mononukleózu a ďalšie vírusy , či ste prekonala / neprekonala . Pokiaľ sú pohyblivé nemáte sa čoho moc báť. Ja mám také pohyblivé ale vzadu na krku pod uchom , bola som s nimi na sone a sú to benígne uzliny, bolia ma vtedy ,keď má bolí krčná chrbtica na ktorej mám nález ... keď je krv v poriadku a uzliny sa hýbu tak buďte v kľude 😉 ja som si nabehla vtedy s tým nádorom optimistický k mojej obvodnej , že mám uzlinku na krku takú tuhu, že to asi angína a ona že to angína isto nieje ... ale došlo mi to, až keď mi na endokrinológií robila sono a odoberala vzorku na histológiu , že o čo asi ide .... a to potom boli iné stresy .... hlavne nepodliehajte panike vážne , ak máte nejaký vírus v tele, ktorý sa takto prejavil , tak na krčnom na to prídu, dajú vám ATB a bude dobre 😉

babulka3110
autor
25. jún 2024

@ingrid56 ďakujem dosť to ukludni 🙃 veľa zdravia vám prajem aby sa vám už niečo také neopakovalo.

ingrid56
25. jún 2024

@babulka3110 aj vám veľa zdravíčka 🤗