Mám herpes a bojím sa, aby ho nechytil aj môj novorodenec

timici1234
30. júl 2017

Pomoc!
Dneska ráno som si vsimla ze mám herpes na perach a mám 2 tyzdnového novorodenca ktorému som dala vcera pusu viackrat 😧 vtedy som to este ani necitila ze budem mat herpes.
Strasne sa bojim ze dostane odo mna a ze bude mat nejaky problem...pomozte 😢

jankaga
30. júl 2017

Zajtra chod k svojej pediatricke radsej keby nahodou...nech sa to hned podchyti

coccinellaseptapunktata
30. júl 2017

Z vlastnej skúsenosti si myslím, že herpes je síce vírusovy, no prenáša sa až keď je fyzicky viditeľný, najmä, keď navrie a praská. Teda už nebozkavat, pozor na sliny, uteráky atď. Nestresovat! Ak by sa aj nakazil, musí sa to nejako prejaviť, teda ani lekár podľa mňa nedokáže posúdiť ci môže niečo hroziť, iba ak si sa herpes urobil aj malému. Potom to riešiť hneď. To by sa mohlo prejaviť už dnes alebo zajtra. Pokiaľ dojcis, MM je ochranou, má protilátky, takže buď sa nemusí nakaziť, alebo priebeh by mal byť miernejší, nie taký rizikový.

adriannasvk
30. júl 2017

Suhlasim s mamickami,davaj si pozor na hygienu a ak mozem odporucit,mne sa casto robil herpes po druhom porode,kupila som si naplaste compeed na herpes a lepila som ho az do zahojenia,aj som si ho vyliecila a naplast sluzila aj ako ochrana🙂ale pre pokoj duse byt tebou kludne zavolam na pohotovost a uvidis co ti povedia🙂

pragmaticka
30. júl 2017

babatka sa na usta nebozkavaju!podla mna si ho este nemohla nainfikovat. a teraz dodrzuj velku hygienu,rusku na tvar kym nie je chrasta+stale dezinfikuj a umyvaj ruky ked malicke chytas.

maryah
30. júl 2017

Neboj, vcera si ho este nemohla nakazit. Herpesom sa da nakazit az ked je vonku. Teraz hlavne pozor na hygienu. Babatko nebozkavaj, pouzivaj vlastny uterak na tvar a druhy na telo, dezinfekcny gel a liec si ho. Pripadne si ho prelepuj naplastami, ktore kupis v lekarni. Ja mavam herpesy od detstva a aj teraz mam po celych ustach. S nikym sa nebozkavam, umyvam sa a mam svoj uterak no usta po umyti tvare si utieram papierovym obruskom, aby som si to nepreniesla aj na inu cast tvare.

jurinecka125
30. júl 2017

ja som pobozkala svoju dcerku, ked sa narodila, rodila som sekciou, pred sekciou som hovorila a ukazala personalu, ze mam na ustach herpes, priniesli mi ju po sekcii, ze ake krasne babatko, ja c narkoze som ju omylom pobozkala, na treti den, mala taka zelwno sedo zltu farbu, ze mi ju zobrali, dali do inkubatora, spravili rozne odbery a vysetrenia, a lekarka sa ma opytala, ci som nwmala pred porodom nieco v ustach a na ustach nejaky vysyp, nastastie po troch dnoch sa dcerka dostala do normalnej farby a pustili nas domov

bosoriak
30. júl 2017

@timici1234 ja som mavala pri detoch pravidelne herpesy, nedostatok spanku, stres a vycerpanie urobili svoje. Nikdy sa nic nestalo, kojila som, tak asi mali protilatky. Pouzivala som tea- tree oil a nebozkavala som sa, ved to bolelo 🙂

Neboj, kym herpes nebol.viditelny, nic sa nestalo.