Mám gynekologické problémy

monika12486
19. mar 2018

Baby prosim poradte mi, ja uz som zufala, je to taka chulostiva tema, ale neviem si dat rady, od minuleho roku v auguste ma moc odspodu svrbelo|palilo, nasli mi zlateho stafylokoka, dokonca aj vyrazky sa mi ospodu robili, kultivacia stafylokok, bola som preliecena, ale to svrbenie neprestava, hlavne v miestach kde som mala vyrazky. Ster z posvy odvtedy enterokok fecalis, potom dlho nic a teraz znovu e. coli aj v posve a aj na ohanbi, tam dokonca masivne e. coli. Moze toto neprijemne 8mesacne svrbenie sposobovat e. coli. Uz som zufala ako to zvonka hrozne pali a svrbi, ale len v urcitych miestach. Vyskusala som uz snad vsetko. Na gynekologii a koznom som varena pecena, s tym, ze mi nic nie je. Ved som neni blazon citim to. 😥 prosim ak viete nieco poradte

simsalabim
19. mar 2018

Poradit velmi neviem, ale pokial pocitujes svrbenie a palenie a je tam e. coli, asi treba znovu preliecit. Ja som sa pred rokmi trapila s kvasinkami. ATB ti davali aj celkove ci len lokalne? Navrhli nejaku udrziavaciu liebu? (viem, ze sa dava nejaka davka raz do mesiaca alebo aj po kazdom styku - je to rozne). Urologicky si ok? Doplnila by som probiotika, aj do posvy ( na predpis Gynoflor) aj celkove. Hygiena len vodou. Spodok vetrat, nosit bavlnene volnejsie oblecenie, nie uzke rifle. Pod suknu pancuchy s vykrojom v rozkroku, aby to vetralo ( kludne tam urob noznicami dieru, ak take nezozenies). A asi by pomohlo aj antihistaminikum, mne vtedy vraveli, ze skludni precitlivelu kozu.

0silvia0
19. mar 2018

@simsalabim netreba pancuchy v rozkroku strihat, ved existuju samodrziace alebo tie co sa pripinaju na podvazkovy pas

simsalabim
19. mar 2018

@0silvia0 ja viem. Ale skusila si si niekedy dat samodrziace pancuchy, ked je -15? 😄 Zo skusenosti - je to rozdiel. A riadny.

0silvia0
19. mar 2018

@simsalabim jaj ale ja nenosim ani sukne ked je -15, to by som odmrzla aj s nevykrojenymi pancuchami☺
Ja som si pri tvojom komente predstavila take bezne suknove pocasie nie hned extremy

osky
19. mar 2018

@monika12486
Skus protikvaxinkovu dietu-celkovo uprava stravy,vynechat sladke..cukor..
Vela tekutin...
Ale ak ta nepreliecili atb tak neviem...
A probiotika jasne.
Skus sa natriet bielym aktivnym jogurtom.

monika12486
autor
19. mar 2018

@simsalabim len preliecim jednu bakteriu a objavi sa druha a aj ked tam nic nebolo svrbelo a palilo. Brala som lokalne aj celkove, bez ucinku, probiotika beriem aj oralne aj lokalne gynoflor som brala. Dokonca aj antihistamikum a nic, nechapem co sa to so mnou deje.

monika12486
autor
19. mar 2018

@osky aj ked su za tym bakterie a nie kvasinky? Atb som brala a nie jedne a bez uspechu. Jogurt dolu, no uz som tam davala vsetko, med, ale jogurt este nie.

veronikazoja
19. mar 2018

ja som pred 10 rokmi mala tiež problémy - kvasinky a podobné potvorky - na gynde som bola aj dva-krát za mesiac, trvalo to takto polroka a keď mi doktorka povedal, že už si vymýšlam a že je to normálne, tak som sa nasra... a zmenila doktora, hneď prvá liečba zabrala a odvtedy je to všetko ok

monika12486
autor
19. mar 2018

@veronikazoja aj mne je to uz trapne tam chodit, a neviem ani komu inemu ist, v okoli ziaden dobry gynekolog. A ty si brala atb?

simsalabim
19. mar 2018

@0silvia0 da sa aj v takom pocasi. hrube pancuchy, cizmy po kolena, kabat siahajuci k cizmam, vlnena sukna.... podla mojich skusenosti teplejsie, ako v nohaviciach. Vyskusaj 😉 Chodila som tak do roboty rano o pol siedmej...

@monika12486 zjavne tam je porusena rovnovaha a tu treba obnovit. urcite to bude dlhodobejsi proces. Ja viem, ze je tazke najst lekara, ktory je ochotny riesit taketo komplikovanejsie stavy. Jednoduchsie je myknut plecami, ze uz nevie, co s tebou... Nedat sa odbyt, skusit niekoho ineho...
Robili ti aj kultivaciu na chlamydie, mykoplazmy a pod? Partner bol u urologa? Chlapi maju malokedy prejavy, ale ak maju nejaku bakteriu, tebe moze prispievat k naruseniu mikroflory. Inak som niekde citala (bola to lekarska studia), ze na rozdiel od opakovanych kvasinkovych infekcii pri bakterialnych infekciach vie dokazatelne pomoct dlhodobe uzivanie probiotik (z oboch koncov).

veronikazoja
19. mar 2018

@monika12486 ano dávala mi rôzne antibiotiká a maste ale to prešlo a za dva týždne som to mala znova, takže celý kolobeh znova - vyšetrenia, výtery - a tie ich pohľady keď ma zbadali vo dverách, no čistá katastrofa ☹
teraz mám gynekológa cca 40km od bydliska a neľutujem, skvelý odborník aj prístup, všetko vysvetlí, vtedy mi dal dajaké antibiotiká a krém (názov si nepamätám) ale úľava prišla už po druhej tabletke
teraz sa mi sem-tam stáva že ma páli po bláznivejšom sexe s mužom, ale gynekológ mi odporučil candibene krém a tak ho mám doma v lekárničke, natriem sa a do hodinky mám pokoj

osky
19. mar 2018

@monika12486 med?
Len to nie.
Plati co som napisala.
Inak aj caste uzivanie atb toto sposobuje pretoze telo sa toho chce zbavit takze to palenie moze uz byt aj ako detox.
A tu pomoze fakt len lokalna madt dlhodobo a vydrzat bez atb.
Styk teraz asi len s ochranou inak sa budete i fikovat navzajom...
Treba preliecit aj partnera!!!
Cize vysetrenia a liecba obaja.
Ten jogurt som dakde davnejsie citala ale musi to byt aktivny zivy biely cerstvy jogurt.
Ziadna aktivia a podobne bludy!!!
A skus pit zihlavovy a rebrickovy caj.
Teraz je uz coskoro jar,na detox je fajn aj kura s medvedieho cesnaku-tinktura....
Treba poskusat.
Apropo..vidis-papaj vela cesnaku a mozes si zaobstarat i oreganovy olej.
Je hnusny ale pomoze.
5 kvapiek pod jazyk a drzat kolko vydrzis.az potom prehltnut.
Napr.od fin club.

anickaa1983
19. mar 2018

@monika12486 ja akoby som o sebe citala. Cely zivot som nemala ziadne gynekologicke problemy a zrazu bum z nicoho nic som dostala mykozu, normalne som nevedela, co to je, som si to musela vygooglit. Mykozu som si preliecila, ale svrbenie zostalo a trvalo to takmer dva roky. U doktora som bola varena pecena. Najlepsie ba tom bolo, ze vsetky testy som mala negativne. Doktori mi predpisovali vsetko mozne o volnopredajnych doplnkoch ani nehovorim. Potom som sa fakt nastvala a povedala si, ze ja uz si nic davat nebudem. Jedine co uzivam je betaglucan, je to vysokokoncentrovany mikronizovany prasok z hlivy ustricovej, je to na celkovu imunitu. Ja vlastne ani neviem co konkretne mi pomohlo, ale konecne sa citim dobre. Mna obcas prepadalobazbtake zufalstvo, ze to svrbenie snad nikdy neskonci.. drzim palce.

maminuska
19. mar 2018

@monika12486 sexuálneho partnera máš? Lebo aj ten môže byťˇ opakovaným preńašačom

alobalka
19. mar 2018

googli o wobenzyme
Na podporu imunity imunoglukan
Prezliecit partnera
Nie lokalne med, jogurt!
Skôr oplachy rosalgynom
Pozri ešte debiecasan gel- vraj je dobrý

monika12486
autor
19. mar 2018

@simsalabim vsetky tieto odbery mam a negativne. Muz je cisty, i ked by som sa uz asi nemala ani ako od neho nakazit, kedze spolu uz ani nespavame kvoli mojim problemom. Probiotika oralne beriem uz roky a aj vaginalne som rozne brala dlhodobo.

monika12486
autor
19. mar 2018

@veronikazoja ani nehovor, mne je to tiez take trapne, stale po mne pozeraju, akoby som si to vymyslala, chodim na striedacku kozna, gynekologia a doslovne sa dozadujem sterov, nikto ich nechce robit akoby to platili oni, ale ved ked ma clovek problem, musia sa mu snazit pomoct nie, len predpisovat rozne masticky bez vysledkov.

petulkahorvathova
19. mar 2018

@maminuska presne ako pislaa pani, ak sa poriadne neprelieci partner pojde to stale dookoloa

monika12486
autor
19. mar 2018

@osky no atb som brala minuly rok do toho augusta, ale kedze nepomahaju, tak uz odmietam, stale do mna chcu doktori atb pchat, ale naco, ked i po nich bakterie ostavaju. Beriem oreganovy olej, probiotika, tinkturu z kapucinky, aj tea tree oil, propolis, wobenzym, rozne preparaty na imunitu, no uz mam toho dost odskusane.
Styk uz ani nemame, ked vynimocne, tak vzdy s ochranou.

monika12486
autor
19. mar 2018

@petulkahorvathova ale akoto mozem chytit ked sex nemame.

petulkahorvathova
19. mar 2018

Fuuha tak neviem potom, nesjake kladicke prirodne ,,babickyne" rady ste neskusali ? Rozne bylinky a podpvne

petulkahorvathova
19. mar 2018

Alebo ste neskusali canesten mast ? Viem ze aj tato mast pimaha na rozne svrbenie

monika12486
autor
19. mar 2018

@petulkahorvathova mnoho veci mam odskusane, prirodne aj neprirodne.

monika12486
autor
19. mar 2018

@petulkahorvathova ta bola ako prva este v auguste min rok.

petulkahorvathova
19. mar 2018

A vase problemy mate stale a nepretrzite alebo je medzi nimi aj nejaka pauza ?

inka04
19. mar 2018

zmena stravy je dolezita - vylucit cukor uplne na min. 4 - 8 tyzdnov, potom vitamin C, ja mam ine problemy a uz min. pol roka uzivam Altrient C (ty mozes aj obyc. celaskon), B-komplex, vitamin D, u imunologa vysetrit imunitu a nasadit liecbu - ja uz dlho uzivam lieky na podporu imunity. A samozrejme aj ine vyzivove doplnky - skus sa vybrat alternativnou cestou - najdi si dobreho alternativneho poradcu - mne to pomohlo, ked uz klasicka medicina zlyhala a tiez som bola podla klasickej mediciny zdrava, ale nebola😞

veronikazoja
19. mar 2018

@monika12486 musíš si trvať na svojom inak sa toho nezbavíš, ešte ma napadlo že som si "ju" namáčala v repíku a od preliečenia používam mydlo lactacid

monika12486
autor
19. mar 2018

@petulkahorvathova zvonka stale, zvnutra su dni, ked nic necitim.

monika12486
autor
19. mar 2018

@veronikazoja ved nad tymto aj ja rozmyslam, uz som si parkrat potierala repikom, ale mala by som castejsie, dokonca som mala na kozi v okoli konecnika stredne masivne candidu rozmnozenu, proste mam to tam dolu naruby. 😣

monika12486
autor
19. mar 2018

@inka04 brala som c cko, velmi vela prirodnych doplnkov. Koloidne som tiez skusala a teraz chcem skusit citricidal, ale inak imunitu mam dobru, ale aj tak mi doktorka dala imunor a luivac. Imunor uz beriem skoro rok s par prestavkami. Rakytnikovy olej odskusany. Asi si tam uz nic nebudem davat a necham to tak.