Mám fóbiu z magnetickej rezonancie

lia09
8. okt 2021

Ahoj boli ste niekto nedavno na magnetickej? Mam mega fobiu a chcem sa spytat, ako velmi je ten pristroj alebo teda tunel siroky. Ja viem blba otazka ale niektore fotky co pozeram tak ten otvor je tak maly ze by som tam nevydrzala ani minutu. Maju mi robit aj hlavu takze o to horsie lebo to niecim fixuju 🥶. Raz som uz bola na mri ale este bol stary stroj a povedala som ze nikdy viac takze neviem ako sa tam odhodlam ist

livinka1111
8. okt 2021

@lia09 Ahoj, bola som v stredu na MR. Tiež som mala z toho hrozný stres a strach. Neboj sa, zvládneš to. Ja keď som to videla, som si povedala, že tam nevleziem, ale hneď ako ma dali ľahnúť, zatvorila som oči, celý čas som sa modlila ruženec a oči som otvorila, až keď bol koniec. Určite to zvládneš, neboj sa. Inak, aj mne robili hlavu. Dali mi takú mriežku akokeby, na uši slúchadlá. Všetko tam divne búcha a počuješ kadejaké pískanie, ale mysli na niečo pekné a v pohode to prežiješ.

loginexistuje
8. okt 2021

ja chodim pravidelne na mri mozgu aj s kontrastom teraz idem v novembri tak mi dali termin (chodim na kramare ) lahnes si zafixunu hlavu daju sluchadla taku prilbu na hlavu a ides ro tunela ja zavriem oci a pocuvam a snazim sa vydrzat rovno lezat (mam bolesti chrbtice aj) da sa to vydrzat minule to trvalo 40 minut ale ja mam nejake patologicke lezie ak to je ok tak ze kratsie potom ma vysunu von pichnu kontrastnu latku a to uz je potom len par minut dnu
da sa to vydrzat mozno si dat cosi na ukludnenie na predpis ak nevies vydrzat alebo sa na to proste nacvicit

amarilka26
8. okt 2021

@lia09 aj ja mam brutalnu fobiu. No da sa to zvladnut. Po mag.rez.som si naplanovala nakup a tak celu dobu pocas vysetrenia som premyslala co vsetko nakupim 😁 veeelmi rychlo to ubehlo, ani som nestihla cely nakup premysliet 😂

lia09
autor
8. okt 2021

@loginexistuje fu 40 minut je strasne vela. Maju mi robit hlavu aj chrbticu takze asi za 20 minut to nebude 🙄

loginexistuje
8. okt 2021

@lia09 bezne to robia za 20 minut (aj mne robia mozog a cast chrbtice) ja mam ale neurologicku diagnozu a robia dynamiku rastu lezii a tak mne takz etym sa ty neorientuj

allie458
8. okt 2021

Ja som bola na MRI hlavy kvoli migrenam a bolo to v pohode. V sluchatkach mi hralo radio Vlna a trvalo to asi 20 minut. Mala som pocit ze lezim na stavbe pretoze jediny pocit/zvuk bolo ze nieco okolo mna bucha.

janulkama
8. okt 2021

@lia09 ahoj, ja som bola prave dnes o 17:00,tiez mam z toho paniku, uz som bola a taka tma bola dnu ze az... Teraz som prisla, novy prístroj, pekne presvetlenie a v pohodke som 20 minut vydrzala. Sama som ostala prekvapena, ze to nieje az take, neviem preco som sa predtym tak bala. Neboj, to das❤️

cacianka
11. okt 2021

Zvyknú dávať naladovku.

vanda323
11. okt 2021

@loginexistuje Ale srdce musí poriadne bit vsak

taminy
11. okt 2021

@lia09 Skús pozrieť magnetickú rezonanciu Košice Šaca, je to otvorený magnet a niektorí klausteofobici to zvládajú. Alebo ak chceš bližšie info, tak mi napíš, pracujem tam ;)

loginexistuje
11. okt 2021

@vanda323 ani nie ja si tam oddychnem 🙂 pre mna je stres skor zubar

luccija
11. okt 2021

@loginexistuje sranda k zubárovi idem s radosťou z MRI som odišla.Ten pocit, že neviem nadvihnúť hlavu, malo vzduchu, až teraz mi je ťažko.Nevyhnem sa tomu, ale jedine s ukludnovakom radšej rodiť ako toto vysetrenie

lia09
autor
12. okt 2021

@taminy dakujem ti ale mne nevadi to ze to je zatvorene,ale ze to je uzke a mam nieco tesne nad tvarou. A ked som pozerala fotky zo sace tak sice je zboku otvoreny,ale ten vrch je priserne blizko tvare a toho sa ja desim. Presne ako pise @luccija mam pocit ze neviem dychat a potrebujem odtial okamzite ujst

taminy
12. okt 2021

@lia09 v pohode, to asi má každý človek. Ja som len písala, že aj toto alternatíva. Pri niektorých vyšetreniach sa dá do boku otočiť hlava a pozerať na bočnú stenu. Bohužiaľ pri mozgu a krčnej chrbtici to nie je možné.

lia09
autor
12. okt 2021

@taminy vsak to 😪

daniela2202
19. okt 2021

@lia09 a mne sa tam veľmi páčilo, taký pokoj som v sebe cítila...a tie zvuky.... ako bubny.... upokojujúce 👍

tifinka
11. jan 2022

ahojte..tiez mam ísť teraz. uz som z jednej odišla a teraz keď kukám len videa na nete tak ma už klepe. boli ste niektorá aj v NR?

pacetezza
24. aug 2022

Ahojte, chcem povzbudiť všetkých, ktorí sa boja MR. Ja som na vyšetrení bola , veľmi som sa bála (dokonca doma som si pozerala prístroje, chcela som odhlásiť vyšetrenie). Vymodlila som si odvahu a išla som tam s tým, že sa na prístroj nepozriem a zavriem si hneď oči. Bola som rozhodnutá stlačiť hneď balónik akonáhle sa budem zle citiť. Na moje prekvapenie po zavretí očí a odvozu do prístroja som tam stále cítila závan čerstvého vzduchu, modlila som sa (neveriaci nech si odriekavajú pieseň alebo báseň a nech si to napočítavajú najprv doma koľko krát ju majú povedať za 20 minút). Ten vzduch tam bol neustále svieži a prúdiaci. Zvuky vôbec neboli hlučné. Cítila som sa ako na bycikli. Veľmi som si tam oddýchla , čas mi tam ubehol rýchlo a sviežo. Oči som otvorila až keď ma vytiahli. Na moju prosbu som chcela , aby ma na chvíľu dali dnu, nech to vidím na vlastné oči a bolo dosť blízko nad hlavou. Stiesnený pocit ma vačšina ľudí, , veď v normálnom živote ni ste v tak malom priestore, netreba sa dívať. Treba si len doma natrénovať 20 minút v pokoji ležať a zavrieť oči pred vyšetrením. Vzduch je tam vynikajúci a zabezpečený. Všetko sa to podľa mojej mienky pokazí , ak máte oči otvorené a vidíte ten úzky priestor, potom zapracuje psychika a mate pocit že sa vám zle dýcha- Prajem všetkým pevné zdravie a pokoj v srdci

cacianka
24. aug 2022

@pacetezza aj ja som bola pred rokom .ok.
Teraz v sobotu panvu a v pondelok chrbtica. Naladila som sa pozitívne, na a do stroja som veľmi nekukala, ruky som v pohode uložila, povrtela som sa v ľahu aby som mala dobrú polohu, aj pod kolená mi dal ujo podložku, do ruky signalizáčny kábel. Keď mi dal slúchadlá, naladene mali fun rádio, hneď som zavrela oči a prikázala si relaxuj, tak som počula iba pár x, silné buchanie, vrčanie a asi 2x má na tom ležadle povozili. Dokonca som aj oko otvorila, a svetlo, vánok tiež boli.
Mám väčší formát a vošla som pohodlne, 20 minút a 12 minút. Úplne ok