Mám fóbiu z kúpania sa

31. júl 2024

Ahojte. Už niekoľko rokov sa nechodím kúpať do žiadnych wellness zariadení, do aquaparkov, na kúpaliská a nechodím ani na žiadne jazerá. Odjakživa mám voči tomu fóbiu, hnusí sa mi to. Dôvod je ten že neznesiem sa kúpať s ďalšími ľuďmi, hneď si spomeniem na moč, rozmočené zvyšky kože, rôzne choroby a podobné veci. Jazerá mi aj smrdia. Jediné čo mi nevadí je more. Ale aj to musí byť čisté a nie veľa ľudí. Máte to niekto aj vy takto? Alebo poznáte niekoho kto trpí takouto fóbiou?

lakebabe
31. júl 2024

Nie ale ked ti to vadí tak tam nechod. My sme v takýchto zariadeniach často a v živote som nad tým takto nerozmýšľala.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
benit
31. júl 2024

Autorka, viem o com pises. Mali sme doma bazen a kedze tam chodili aj kamarati deti , tak ani tam som nesla. Teraz mam virivku a tam nikto cudzi nevkroci.

simsalabim
31. júl 2024

Vadia mi iba akvaparky , termaly a kupaliska a spinave preplnene vodne plochy. Vyhladavam malo frekvrentovane jazera a plaze, pri mori radi chodime pkavat uz rano o 8, ked je vo vode iba par plavcov. Plavecke bazeny su ok, plavam vela a casto. Do virivky by som nevliezla 😅

autor
31. júl 2024

Keď niekomu o tomto poviem , lebo ma napr. volá niekam sa okúpať tak sa na mňa pozerajú ako keby mi preskočilo. Bývam v byte, ale nevadí mi to že nemám bazen. Keď som na dovolenke tak more mi nevadí, inak do inych vôd nevkročím. Myslite si že ozaj je toto fóbia? Na jednej strane ma to aj mrzí, keď ma kamarati kamaratky zavolaju napr niekam sa okúpať a ja zas nejdem, ale proste nedokážem do tej vody vstúpiť.

tenerifka
31. júl 2024

To nie je fobia, to je zdravy rozum.
My sa kupeme len v mori, alebo doma v bazene. V hotelovom bazene len vynimocne, a to decka vedia, ze nesmu ponorit tvar/hlavu.
Ked prisli dcerini kamarati a cely vecer sa kupali, tak som potom pustila filter niekolko dni po sebe nonstop 24 hodin denne, robot niekolkokrat povysaval dno... A az po 3 dñoch som bola ochotna sa tam okupat

babulkomale
31. júl 2024

To nie je ziadna fobia, to je zdravy rozum.
Ani ja sa nenamacam s cudzimi ludmi do jednej vody. Je to nechutne.

dzejny656
31. júl 2024

Nie, vôbec to takto nemám. Kúpanie mi nevadí a milujem wellness, aquaparky atď. Nepríde mi to nechutné, ani nemám tieto myšlienkové pochody. Ja skôr nemám až tak rada jazerá a prírodnú vodu, pri mori dám tiež prednosť hotelovým bazénom ako moru.

abbey1
31. júl 2024

More a doma bazén. Bodka. Ešte hotelový bazén, kde sme len my a max 2,3 ľudia.
Cez víkend sme boli po asi 12 rokoch v aqua parku a zasa nám na par rokov stačilo.

autor
31. júl 2024

Tak som rada že niesom jediná s takýmto uvažovaním. Mňa veľa ľudí presviedča že veď tie bazeny sú chlórové a je tam kadejaká chémia že sa nemám báť. Teraz som pár mesiacov po operacii a mám nárok na kúpele a aj tie som odmietla. Tam si ozaj nedokážem predstaviť vkročiť 🙄

13uzivatelka11
31. júl 2024

@tenerifka aby si sa tri dni nekupala vo vlastnom bazéne kvôli tomu že tam bolo chvílu par deti, tak to mi moc ako zdravý rozum nepríde... Ešte pochopím ze sa niekto nekupe na verejných kúpaliskach kde sú stovky cudzích ľudí, ale to co si ty urobila mi ako zdravé zmýšľanie nepríde

0silvia0
31. júl 2024

Ja tam vleziem raz za cas, fobiu nemam. Ale predstavujem si tie chlpy, nohy, zadky a medzinozia obmyte tou istou vodou. Ale potom si poviem, ze ved aj moja rit tam je, tak co uz...

lenka098123
31. júl 2024

Mám to podobné a nedávno som bola ako sprievod maminy v slovenských kúpeľoch a bol to tlak ísť s ňou tam do bazéna 😀 ale teda spravila som na svoju obranu všetko možné, probiotiká zhora zdola, veľa sprchy a zvládla som to bez následkov 🙂

tenerifka
31. júl 2024

@13uzivatelka11 tie deti mali od 21+

autor
31. júl 2024

@tenerifka ja by som sa tiež v tom bazéne nekupala a urobila take opatrenia ako ty

tenerifka
31. júl 2024

Ved to, “kamosi dcery” neznamena 6-rocne deti, to bol cisty testosteron, az som to z tej vody citila😂, aj na mña to bolo vela a to mne sa mladi chalani pacia

belllinka
31. júl 2024

Tak kazdy ma nejake uchylky a fobie. Ja milujem vodu, plavanie, bazeny, jazera, more 😀 A iba ma tak mrle zeru, ked je vonku krasne a ja sa nemozem ist okupat lebo som napr. v robote.

egonsk
31. júl 2024

A inak vodu pijes? Lebo v nej ziju ryby a kakat tiez nechodia na breh...

madeincssr
31. júl 2024

@egonsk a to sa na to este mozeme pozriet tak, ze aj v interieri ci exterieri ini (nielen) ludia vydychuju, potia sa, poprdkavaju, pogrgavaju, pouzivaju WC... Nebolo by najlepsie neopustat nejaku sterilnu komoru?

viestta
31. júl 2024

Mne toto pripomina knihu Vo vesmire niekto vrazdi "Ked si predstavim, ze dychame rovnake molekuly vzduchu..."
Nie, mne kupanie na kupaliskach ani v jazerach a riekach nevadi. Vacsia hrozba infekcie je madlo na voziku v supermarkete alebo autobus MHD v chripkovej sezone.

autor
31. júl 2024

@egonsk nepijem, žijem z lásky

egonsk
31. júl 2024

no neviem ci by som na tom dokazal prezit 😄😅😉

autor
31. júl 2024

@egonsk vyskusaj, ja sa v tom aj kúpem

mmoonna
31. júl 2024

Ja okrem mora tiež nevleziem nikde. Hnusi sa mi to

jana_eyre_2
31. júl 2024

Poznám 🙂 jednoducho nechodia sa kúpať na verejné miesta, jedine k moru a do vlastného bazéna.. nevidím v tom problém.. ja s rodinou zase nemáme problém kúpať sa aj v jazere aj v aquaparku, ale je to u mňa skôr kvôli deťom ako mne.. ja rada plávam ale najradšej by som tam kde nikto nie je.. musím ľudí už len prekusnut, nič však proti nim nemám..

baboobchod
31. júl 2024

Ja to mám tak isto a nepovažujem to za fóbiu. Ani sa nikto nečuduje, že proste nemam rada vodu, že mi nevadí ležať na brehu a nevliezť do vody. Aspoň postrážim ostatným veci 😃

liusa82
31. júl 2024

@autor nie si sama neboj aj ja to takto mám.Nerada chodím na kupka,priehrady atd kde je vela ludi.Doma máme kupacie jazierko.More to mi tiež nevadí a vyberame kde je čo najmenej ludí žiadne extra nabité rezorty,tlačenky z toho by ma šlahlo len podla seba vyberám a dobre očekujem😀

alickapusinka
31. júl 2024

Kupele odmietnuť po operáci to je riadna odvaha si riadne odvažna.Nikdy som nepočula že niekto po operáci odmietol kúpele dívne.

lenka.25
31. júl 2024

Vôbec nie si divná , ja okrem mora , tiež nič iné psychicky nedávam 😂. Na masáži som v živote nebola , predstava , že sa ma dotýka cudzi človek je pre mňa ako z hororového filmu 😃 , nehovoriac o tom , že mi niekto rajbe päty , rovno mi je mdlo , iba keď títo píšem 🤮 . Áno , podľa veľa ľudí som divná , ale mne to vôbec nevadi . Minule tu bola taká téma a časopisoch v čakárni , či ich čítame . Nie , nečítam , hneď vidím ako nejaká pani si olizuje prsty a pretáča tak strany a ja to potom chytám …. No je toho veľa čo proste neprekusnem

oli18
31. júl 2024

Mam to rovnako. Akceptovala som jedine teply bazen v kupeloch.