Mám doktorke povedať, že až dnes mi vyšiel pozitívny test?

22. nov 2021

Pekny deň zienky. Mám na vás otázku, už sa strácam v tom všetkom a vy mi poradíte. Minuly pondelok som bola na operáciu. Po operácii som išla v ten deň domov. V utorok som silno ochorela s tým, že mi odišiel cuch a chuť. Podotýkam. Mám viac zdravotných problémov a cuch a chuť mi odišiel už asi 8x. Dnes som konečne sa vybrala na test a vyšiel pozitívny. Keď budem volať zajtra doktorke, mám jej len povedať, že až dnes mi vyšiel pozitívny test? Nakoľko po operácii som nemohla ísť dať sa otestovať a stať vonku v tej zime.

autor
22. nov 2021

Zabudla som napísať, že som bola na antigenovy test. Dúfam, že to nevadí

patka06
22. nov 2021

Určite volaj doktorke, ale na potvrdenie o prekonaní Covid potrebuješ PCR test, na ten sa objednáš cez korona.gov, dostaneš presný termín a nemusíš vôbec čakať vonku a v zime, uvedieš pozitívny AG a príznaky a máš ho zdarma

autor
22. nov 2021

@patka06 Dakujem idem sa hneď objednať 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lacibo
22. nov 2021

Hned oznam dr ze mas pozitivny test, ak bol oficialny atg, zapise ti to..a bude ti platit aj vynimka na 180 dni z opatreni, moze ta vypisat aj na pandemicku PN..kym ju este nezrusia a pokial uz nue si na PN..

lacibo
22. nov 2021

Ano, a musis informovat ludi, s ktorymi si bola 2 dni pred priznakmi..budu ti volat aj z RUVZ ..vyspovedaju ta

lacibo
22. nov 2021

@patka06 nemusi byt pcr, plati aj oficialny atg...aj kamoska mala len atg so synom a ma to normalne zapisane aj nq pandemickej pn bola

lacibo
22. nov 2021

@patka06 ale ano, pcr je zdarma, nas objednala automaticky dr ale zase my sme si robili len domaci atg, vysiel pozitivny

patka06
22. nov 2021

@lacibo Aktuálne musí byť PCR
https://www.nczisk.sk/Aktuality/Prekonanie_ocho...

Podľa platnej legislatívy môže Národné centrum zdravotníckych informácií vydať DIGITÁLNY COVID PREUKAZ EÚ O PREKONANÍ len na základe PCR testu (v zmysle legislatívy EÚ L_2021211SK.01000101.xml (europa.eu) ).

lacibo
22. nov 2021

@patka06 vdaka za nove info...som nevedela..tak kamoska covid pas ani nedostane..my doma vsetci nastastie...vsetci sme boli na pcr pozitivni...aspon to...nech mame vynimku, ked uz sme to schytali, tak ja mam este aj po ockovani vynimku ale muzovi uz konci v januari..teraz nemusi ist na 3.davku

lacibo
22. nov 2021

@patka06 akurat je to v TN teraz..aj atg plati na sk...dr vystavi potvrdenie..ale do zahranicia uz asi potrebujes covid pas

patka06
22. nov 2021

@lacibo hmmm.... zaujímavé a doktor ťa pošle preč, že nič také nedáva ... no necháme sa prekvapiť

deanna25
22. nov 2021

@lacibo od dnes platí nová vyhláška: pediater môže vystaviť potvrdenie o prekonaní ochorenia aj na základe antigenoveho testu ( nie domáceho ) vykonaného do 15.11. Inak potvrdenie je možné vydať len na základe PCR testu.

lacibo
22. nov 2021

@patka06 no moze sa aj to stat..

lacibo
22. nov 2021

@deanna25 tak to stihla kamoska..ona bola 28.10.

deanna25
22. nov 2021

@lacibo my tiež....len naša pediatricka mi to ani dnes nevystavila,že o tom ešte nevie a musí si to prečítať. Tak som zvedavá....

lacibo
22. nov 2021

@deanna25 nevie..dr su taki zmateni teraz...maju toho dost