Mám dlhší palec na nohe

snezienkaaa82
20. nov 2021

Ženy,

Poprosím reálne skúsenosti. Mate/ mali ste niektorá druhý palec na, nohe dlhší ako prvý? Podstúpili ste upravu? Lebo v sandalkach,to nevyzerá moc pekne. Tak zvažujem. Aj boty musím trosku väčšie kupovať koli tomu.

nika82
20. nov 2021

mam dlhsi o 1cm a neriesim to

denda007
20. nov 2021

Ja mám zase veľký palec väčší o 1 a pol CM a to teda vyzerá ešte horšie ako tie vaše 🙂

viera77
20. nov 2021

Dcérka tak má na pravej nohe, 1 cm rozdiel oproti palcu na ľavej nohe a problém je len v kúpe topánok...na pravej nohe sedia ok, na ľavej trochu väčšie, ale do tej ľavej zase nosí vložku vo výške 0,5 cm kvôli nerovnosti v dĺžke nôh, takže tým sa ten rozdiel vyrovná.

snezienkaaa82
autor
20. nov 2021

Áno, ja by som to tiež už neriešila, sú vážnejšie problémy ako palec na nohách 😆😆😆len koli tým topánkam hlavne. Keď kúpim väčšie, tak vyskjakuju, aj široké sú mi potom, kedze nohu mam uzucku. 🤪🤪🤪 Poznám ženy s upravenými prsiami, nosmi, perami, no žiadnu s upraveným prstom, že ak preto píšem 🤪🤪🤪😁

marcellka32
20. nov 2021

@snezienkaaa82 prsty sa takisto dajú upraviť ak robia problémy pri chôdzi

hanelka1
20. nov 2021

@snezienkaaa82 veľa ľudí to tak má, vraj sú to ľudia chytri na matematiku a logiku,,,,. Tak to máš super, nie? 😉

tosomja
20. nov 2021

@snezienkaaa82 čo si dáš odfiknuť palec? 🤣

katkamatka7
20. nov 2021

@snezienkaaa82 Antropometrická typológia nôh vraví, že máš grécky typ nohy. Najrozšírenejšia u európskej populácie.

jana_eyre_2
20. nov 2021

@hanelka1 tak to teda u mňa nesedí 😅 ja som na matiku totálne mimo a druhý prst mám o dosť dlhší 😄

snezienkaaa82
autor
20. nov 2021

@jana_eyre_2 aj ja, som antitalent na matiku

snezienkaaa82
autor
20. nov 2021

@tosomja 😀😀😀 to zas nieeee,, úplne nieeee🙃🙃🙃

jani321
20. nov 2021

@snezienkaaa82 ahoj. buď rada, že len palec. Ja mám tiež druhý prst väčší a ešte k tomu veľkosť topánky 43 a to je sakra veľký problém zohnať topánky 🤣

kacena4
20. nov 2021

to akoze fakt?? alebo si robis strandu? existuju typy "noh" podla antropometrie, tento typ sa vola grécka noha, potom je este epyptská, rimska, germánska a keltská, hovorí o tom z akej línie pochádzame, nie je to lekarsky problem

patricka
20. nov 2021

Aj ja ho mam dlshi a neriešim to, v sandalkach to vyzerá niekedy smiešne ale neriešim...uz som si nato zvykla

oblecenie99
20. nov 2021

Ak ma tlačia v práci termíny a dedlajny, tak sa mi väčšinou sníva že som opäť na strednej a musím písať písomku z matiky a viem, že ju nedám, ale musím a som z toho v brutálnym strese... Čiže ja som asi výnimka potvrdzujúci pravidlo, ale na matiku teda nie som a pritom jeden prst mam dlhší 😁 mimochodom, doteraz mi to ani len nepadlo riešiť 😶 doteraz.... Asi ma to v lete začne stvať 😀

desore
20. nov 2021

@snezienkaaa82 Palec je najdolezitejsi prst na nohe. Bez neho by si nebola schopna normalne chodit, je zodpovedny za rovnovahu. On jediny udrzi 2x viac ako zvysne prsty na nohach.
Nikdo ti neskrati palce, ak ano, tak urobi z teba mrzacku.

lucyl13
20. nov 2021

@desore ona ale mylsi druhý prst na nohe

lucyl13
20. nov 2021

@snezienkaaa82 ja to mam tiež tak a na matiku som bola vždy drevo, mne sa ale tento typ nohy páči a páčilo sa mi to vždy a aj na chlapoch😊

desore
20. nov 2021

@lucyl13 Napisala druhy palec. Stale to na tom nic nemeni, co jej odrezu posledny clanok aj s nechtovym lozkom. Ona chce kypet? 🙄

lucyl13
20. nov 2021

@desore tak jasne, nemení to nič na veci 😊ja mam ale za palec len palec😂 chápeš čo myslím, palec je pre mna prvý prst na nohe, posledný najmenší malicek…ale tak v dnešnej dobe sa už robia ozaj kadejaké chirurgické zákroky, neprekvapilo by ma, keby sa aj články prstov odfikavaju😃

mirage
21. nov 2021

@desore mysli druhy prst na nohe. A ano, je to bizarne, ak si chce dat odstranit cast prstu aj s nechtom a nechat si len kypet.

snezienkaaa82
autor
21. nov 2021

Ženy,, zas si nemyslite,, že to robím z rozmaru. Nie som žiadna plastikova fiflena, ktorá nevie co so sebou. A nie, neodrezu celý, prst, majú na to metódy. . Akurát sa, mi ozvala do pošty jedna žena, ktorej to urobili spolu s haluxami- vybocenymi palcami. Robí sa to na rekonštrukčnej chirurgii. Tie sa robia už aj mne. A viem, že to bude len horsie, keďže mama už nič nemôže nič obuť.
Takže ďakujem tým, ktori si chcú len zarýpať a zosmiesnit, neprekvapuje ma to.👏👏👏

snezienkaaa82
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
desore
21. nov 2021

@snezienkaaa82 Vygoogli si Mortonova noha. Tato diagnoza sa neoperuje. Haluxy su nieco uplne ine, neporovnatelne.

snezienkaaa82
autor
21. nov 2021

@desore áno, ja viem. Moja mama ma tie haluxy, už sa mi robí na jednej nohe. Aj sestra ma, aj brat. Des....

bilancia
22. nov 2021

ja mam na lavej nohe dlhsi palec asi o 0,5cm ako druhy prst a na pravej nohe mam druhy prst zas dlhsi ako palec 🙂 neriesim to a tu lavu nohu mam o toho 0,5cm aj dlhsiu celkovo ako lavu, takze kupujem podla nej velkostne topanky a na tu pravu nohu mam vzdy tym padom vacsi nadmerok. nosim barefoot topanky a som spokojna, tiez nosim barefoot sandalky 🙂

bilancia
22. nov 2021

a teda odporucam si precitat o barefoot obuvy ,ak si sa s tym este nestretla, v dnesnej dobe je vela super moznosti ,aj klasicke, sportove i elegantne, niesu to len nejake jezusky z doby pána :D , znacky napr Be Lenka zname na slovensku

desore
22. nov 2021

@bilancia Brrrr...s balerinkami najotrasnejsie topanky. Mozu byt znackove, drahe, podla mna hrozne topanky. Ona musi nosit topanky so srdieckovou vlozkou.