Mám dlhodobý problém so spánkom

kacenocka2
13. nov 2022

Mam dlhodobo problém so spánkom,odkedy mi zomrel otec, stále ho pred spaním mam pred očami,ako leží zahrnutý kvetmi..Ked je manžel v praci, že som ostala sama,nezaspim sama v izbe v tme,stale taham dcéru ku mne spať..ale ona sa blíži k pubertalnemu veku a už veľmi nechce.nechcela by som byť odkázaná na lieky na spanie.psychologicka mi len poradila,aby som sa pomodlila a nechala ho odpočívať..ako ho mam dostať z hlavy? zúfalá som

beckynka89
14. nov 2022

@kacenocka2 mne keď zomrel ocko, musela som spávať pri zapnutej tv a to aj niekolko rokov.

kacenocka2
autor
14. nov 2022

@beckynka89 hm..a potom to samo odznelo?zacala som s tým mať problém až po roku

beckynka89
14. nov 2022

@kacenocka2 áno, nejak to prešlo samé. Teraz mi vadí, keď mám zapnutú tv. Ale ja som mala s tým problém hneď ako sa to stalo.

kacenocka2
autor
14. nov 2022

@beckynka89 minuly týždeň som bola pri sestre na návštevu,v noci som sa vzbudila ze som sama,musela som si zasvietit svetlo a potom som zaspala.ked ľahnem do postele,zovrie mi žalúdok a hotovo

janage
14. nov 2022

@kacenocka2 skús si čítať v posteli. Niečo pekné romantické, historické, jemné, životopisy, romány...

samkolea
14. nov 2022

Tiez som to mala po smrti babky, videla som ju, ked aom zavrela oci zdali sa mi veci. Asi mesiac som zaspavala s lampou a aj mala zasvietenu, mala som hrozu z tmy. A aj lieky na spanie som si obcas dala. Prve noci som nespavala skoro vobec. Cas to vyliecil, obcas mam pocit, ze je so mnou ale uz sa nebojim a nevidim a mozem spat. Chce to cas ♥️

kacenocka2
autor
14. nov 2022

@samkolea to isté presne mam ja.len tma mi robi problém a ked zavriem oči,ho vidim.. verím že sa to upravi,lebo sa psychicky zrútim

luccija
14. nov 2022

@kacenocka2 chodis dalej k psychologicke?aj sa Ti s nim sniva?mne, ked zomrela babka rok som mala nocne mory a velmi zive sny.Psychologicka mi velmi pomohla.niekedy ta trauma vyjde na povrch az po case

samkolea
14. nov 2022

@kacenocka2 upravi, asi to je cerstve. Ja obcas toez vidim babku ale uz sa pousmejem, opytam sa v duchu ako sa ma, prehodim sa na prijemne spomienky z detstva a zaspim. Avsak tiez som musela prezit zivy sen, a velmi som sa toho okamihu bala, preto som predtym spala pri svetle a potom tiez. A na druhej strane som si aj zelala s nou byt a rozlucit sa, ale bolo to desive. Stane sa co sa ma, nebat sa. 🙂. Spite pri svetle ak to pomaha, otvorene dvere.

kacenocka2
autor
15. nov 2022

@luccija chodim.psychol.mi povedala, že sa mám za neho pomodliť..nikdy sa mi s nim nesnívalo..ja sa bojim v tme pred spaním, keď spím sama.

kacenocka2
autor
15. nov 2022

@samkolea ja som nedokázala z toho šoku ist k nemu,ked ho obliekali..len som plakala a plakala...v tme zaspim keď niekto pri mne spi,ani na myseľ mi nepride,len keď sama som,tak vtedy nezaspim