Mám dlhodobejšie upchatý nos

6. okt 2022

Ahojte. Od 19.09 sme boli obaja s manželom chorí, mala som hlavne chytené dutiny, trošku hrdlo, trošku kašeľ, klasické nachladnutie. Pri lekárke som s tým nebola, lebo mi to neprišlo také vážne, samotest som si nerobila.
Možno po týždni som sa z toho dostala, len až doteraz sa mi stáva, že sa mi upchá nos, nemôžem sa vysmrkať a možno raz do dňa si musím strieknuť sprej do nosa. Viem, že to nie je dobré takto dlho používať.
Mám pocit, že ist s týmto k obvodnej je banalita. Ale dosť ma to otravuje, hlavne v noci. Mali ste niektorá podobnú skúsenosť? Čo vám pomohlo? Prosím len mi neraďte si vyplachovať nos tou kanvičkou, to nedám 😂

Ďakujem.

lienka175
6. okt 2022

ahoj, ja som bola na tom takmer rovnako, 12. 9. som od syna ochorela, poriadna nádchy, úplne zavalené dutiny... po týždni som mala pocit, že už je dobre... a o tri dni znovu upchatý nos... tak mi to nedalo, otestovala som sa a pozitívna...

werony_n
6. okt 2022

Aj mne sa to stávalo, jedine , čo mi pomohlo bol Nasonex, párkrát som striekla a prešlo to. Je ale na predpis.

oblecenieavecicky
6. okt 2022

To už môže byť závislosť na nosnom spreji. Tiež som to tak mala. Ak sa Ti nedá bez toho vydržať vôbec, skúsi si istý čas striekať iba do jednej dierky, tá druhá by sa Ti mala po pár dňoch upraviť a potom prestaneš striekať aj do tej druhej.

sonoio
6. okt 2022

Nemas alergiu?

nurielka
6. okt 2022

Skús si namiesto kvapiek dať morskú vodu, tiež dostať vo forme spreji. Máš už návyk na klasické kvapky a morskou vodou sa ti zvlhči vysušená sliznica. Možno po týždni sa ti to upraví. Len vydržať.

zuzkapredajkupa
10. okt 2022

Ahoj, ak ten sprej užívaš viac ako 7 dní tak už máš návyk a nos máš upachaty už len preto, že si ho chvíľu nedáš. Treba odvykacku bohužiaľ 😁 seknut s tým a vydržať niekoľko dní... Budeš mat mega zapchaty alebo skôr opuchnuty ten nos. Počas nich skus sprej z morskej vody, mne krčná odporučila Izotonicky, menej vysusa. Napr. Zelený Quixx s aloe vera. A len tu odvykacku vydržať... Ak ani potom to neprejde, po nejakom týždni, zbehni si na ORL, môžeš sa vypýtať aj na rontgen dutín. Ale ak neseknes s tým sprejom, furt budeš napuchnuta 😁 ja som mala solídnu odvykacku od Mucanasalu ako fakt 👌

autor
10. okt 2022

@zuzkapredajkupa och ja som sa už bála... V nedeľu ráno si nepamätám či som si dala alebo nie, potom poobede som cítila že sa mi horšie dýcha ale bola som mimo domu a nemala som ho so sebou tak som si povedala že nemám na výber 😂😂 potom som sa akosi zabavila že som na nos vôbec nemyslela, a v noci sa mi spalo fajn aj dnes už ho nemám upchatý.. tak dúfam že sa to už nevráti a že už som odvyknutá.. a omylom mi lekárnička dala tú morskú vodu a to som si striekala..

merlinja
10. okt 2022

Ale dáš, aj ja som to dala. Dýchaš ústami a voda ti preteká nosom, ti aj malé deti zvládnu . Lepšie ako upchaty nos.

zuzkapredajkupa
10. okt 2022

Tak ak si si striekala len morskú vodu na ten sa neda byt závislý 🤔 tu môžeš kľudne aj dlhodobo na hygienu nosa.. To len Musonasal, Nasivin, Olynth a tieto srandy sú návykové. Proste všetky kde je písané neberte dlhšie ako 7 dní. No každopádne dôležité je, že je lepšie 😁

autor
10. okt 2022

@zuzkapredajkupa nie nie ja som mala aj olynth aj muconasal aj tú morskú vodu s eukalyptom a mätou... 😂 Ale tá mi nos neuvoľnila, to som si len tak občas dala keď som mala pocit že to nie je úplne najhoršie ale ani najlepšie.. a mi to tak fajn prevoňalo nos 😁

zuzkapredajkupa
10. okt 2022

Jaaaj tak Musonasal je super, a ešte viac super navykovy 😅 odvyknut a vydržať a bude dobre... Ja som si ho znova dala potom až pri covide znova ale to bola fakt kríza, extrém 😅