Mám depresívnu náladu

28. dec 2022

Ahojte poslednú dobu mám takú depresívnu náladu..akosi ma nič nebavi, neteší..aj by som rada šla niekam na dovolenku ale nie sú peniaze..poraďte čo robit

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
28. dec 2022

Mat zlu naladu nie je depresia... ale proste unava, zimne obdobie a nedostatok vitaminu d a proste je toho na teba vela... treba si najst aj ked malicke okno kazdy den pre veci, ktore ta skutocne tesia... ja si vecer davam horucu sprchu, idem desat minut do domacej sauny (kazdy den za to dakujem, ze ju mame), idem uplne zresetovana spat... vela sijem pri detoch... ano pracujem, ano mame styri deti, ano robim taxik a milion povinnosti cely den....ale v tejto dobe mam cas proste len sama pre seba... a to je strasne dolezite... najst si ten svoj pocit - len ja a bavi ma to...

aurelia2000
28. dec 2022

Tak namiesto dovolenky aspoň nejaké menšie aktivity: bazén, sauna, divadlo, kino, turistika, bicykel, lyže alebo bežky, ... čo ťa predtým bavilo? Čo je v tvojom okoli k dispozícii?

bublinka1426
28. dec 2022

depresia trva mesiace az roky a teda ver vtedy nemas ani chut vstat z postele ci jest. socialna izolacia, cierne myslienky a podobne...

savanna
28. dec 2022

Zda sa, ze su tu same odbornicky na diagnostiku psychickych poruch. @autorka, pokojne moze ist aj o depresiu, nie vzdy sa depresia musi prejavovat len tak, ze clovek nevladze vstat z postele, existuju aj miernejsie formy, ktore si tiez vyzaduju pozornost. Ak pocitujes smutnu naladu niekolko tyzdnov a stav sa nezlepsuje, pokojne by som vyhladala odbornika.
Btw, tiez by som rada isla na dovolenku, ale tiez nemam penazi nazvys. Takych je nas tu na Slovensku bohuzial viac :D. Aspon sa snaz travit co najviac casu vonku na dennom svetle, to najviac pomaha pri zimnych depresiach.

bublinka1426
28. dec 2022

@savanna

predstav si ze niektore sme ju zazili a chodili aj k psychologovi, o fazach depresie vieme preto svoje. to co preziva autorka ma asi kazdy druhy clovek, obzvlast v tejto postlovidovej a vojnovej dobe...ked je kazdy chory vsetko sa zdrazuje ludia na seba utocia ....

..a ano problem je ked naozaj ma clovek vacsi problem ako len to ze ju nic nebavi a ma chut vypadnut dakam na dovolenku...