Mám cukrovku?

lucka273
8. sep 2013

ahoj maminky 🙂 citala som rozne veci o cukrovke a zo 8 priznakov mam prvych 6 Príznakov diabetu
•časté močenie (vyššia hladina cukru sa dostáva do moču a „strháva“ so sebou vodu – preto cukrovku volajú aj „cukrovou úplavicou“)
•zvýšený smäd (človek veľa vymočí, stráca tekutiny, preto je smädný)
•suchosť v ústach (príznak odvodnenia)
•slabosť, nevýkonnosť (dochádza k stratám energie)
•nevysvetliteľná strata na hmotnosti (telo nemôže správne využívať cukor, preto siahne na tuky a bielkoviny)
•suchá, svrbiaca koža
•pomalé hojenie rán a odrenín
•priebeh cukrovky 2. typu je často bezpríznakový a zvýšená hladina cukru v krvi sa odhalí pri náhodnom vyšetrení

myslim tym ze ten smad mam nejaky ten tyzden dva a sucho v ustach tiez ostatne uz dlhsie....mate skusenost?moze to byt cukrovka?

aristka
8. sep 2013

čo tak zajtra navštíviť dr. a spraví labor.vyš a budeš vedieť na čom si...

schatzinkaschatzinko
8. sep 2013

kolko mas rokov, ma niekto cukrovku v rodine, kolko vody vypijes kolko si schudla v akom obdobi, co rozumies pod pomalym hojenim ran, ine ochorenia, lieky, ktore beries..? a ako pise aristka, dr, na dg cukrovky staci ozaj velmi jednoduchy a rychly test.

evelynm
8. sep 2013

@lucka273 , zajdi k lekarovi. takto cez net nie je mozne posudit, ci ide o diabetes, alebo nie. ak by to diabetes bol, urcite potrebujes liecbu. a ak to nie je diabetes, moze to byt nieco ine. alebo aj nic.

lucka273
autor
8. sep 2013

@schatzinkaschatzinko mam 28 a 3deti.nemam vela casu na seba preto neviem ci a ako to riesit.za 1rok som schudla mma 47kg.mala som vahu po porode rok v norme 56-57kg nepripisujem to hned cukrovke ako vahu ale jest mi velmi nechuti mam suchu dost pokozku hlavne nos,unavena som velmi spim celu noc rano sa zobudim unavena ako Kedyze nespim celu noc..na obed si lahnem s malim a spim.vecer unavena :( a smad?cez den vypijem tajj 3-4 litre ale susi ma aj ked sa napijem skusala som caje,pijem cistu vodu a smad neuhasi :( aj melon som skusila a nib...vecer pred spanim vypijem pol litra,a v noci tiez pol litra,chodim casto na wc.mam sucho v ustach a aj pery mam velmi suche tieto suchoty mam cca1-2Tyzdne viac NASTASTIE nie.dufam ze to nieje nic vazne ale podla netu a priznakov mi to na to sveci.a nie v rodine teda tej co sa stykam nema nikto cukrovku mozno s otcovej strany

lucka273
autor
8. sep 2013

@schatzinkaschatzinko ine ochorenie?iba som operovana na maternicu -konizacia ale to je uz 3roky len som sledovana a lieky?ziadne...

katren
8. sep 2013

@lucka273 ja mam 27 a tiez 3 deti.....ale co sa tyka lekarov, nezanedbavam a hlavne nie, ked mam pochybnosti.....ved kvoli komu by som si mala davat pozor na zdravie ak nie kvoli detom.....1 den manzel deti postrazi, alebo babky....to, ze nemas cas, lebo mas 3 deti je len vyhovorka....

werumka
8. sep 2013

@lucka273 Ahoj, cukrovka 1. a 2. typu (tzv. "stařecká) spolu nesouvisí. V Tvém věku by se v případě cukrovky jednalo o první typ, který se vyznačuje vymizením produkce inzulínu. Tento typ cukrovky má většině případů velmi rychlý nástup - např. po měsíci už bys nebyla schopná skoro ničeho. Zvlášť po jídle bys byla velmi unavená, bylo by Ti mnohem hůř, mělas bys mnohem větší žízeň. Příznaky, které popisuješ se mohou vyskytovat i u onemocnění štítné žlázy. Každopádně dojdi k doktorovi, tyhle vyšetření jsou rutinní a rychlé. Nemělas těhotenskou cukrovku?

marylis
8. sep 2013

@lucka273 Pozri, ak mas nejake podozrenie, chod pre istotu k lekarovi. ALE ja mam tiez skoro vsetky tie priznaky a cukrovku ani nahodou nemam. 😎

lucka273
autor
8. sep 2013

@werumka nie v tehu som mala malo zeleza a nizky tlak dr mi dala aj magnzium...a veru ani 🙂 moc nejem len s donutenia skor si mam pocit ze som najedena a s tej vody sa zasitim.a hlava ma velmi casto bolieva aj asi pre istotu pojdem k lekarke.dakujem

venija
8. sep 2013

@lucka273 zajdi za lekarom, budes kludnejsia. Ja som tiez predtym ako mi diagnostikovali diabetes vyrazne schudla, ine priznaky som nemala. Vtedy som mala 35 r., v rodine nikto cukrovku nemal.

werumka
8. sep 2013

@lucka273 Určitě si zajdi k doktorovi, pokud se tam zítra nedostaneš, kup si v lékárně proužky do moči, které se jemnují DiaPhan. pokud bys měla cukr v moči, tak na nic nečekej a zajdi k doktorovi co nejdřív 😉

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz