Mám brutálne teploty, ktoré nejdú zraziť

31. júl 2022

Od včera večera mám brutálne teploty 38.5 a vyššie, ktoré moc nejdú zraziť. Je mi zle od žalúdka a som veľmi unavená. Včera keď mi začalo byť zle spravila som si jeden covid test. Dnes ráno druhý, oba negatívne. Nestretla som sa s nikým pozitívnym za posledný týždeň ani nič. Ak to neprejde, pôjdem na PCR.
Myslíte, že to môže byť covid?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
31. júl 2022

a horna hranica teploty je pokial? 38,5 a vyssie je este primerana horucka pri nejakej viroze ci covide. Cim to zrazas? V mojom okoli mali ludia teraz pozitivne testy kludne aj po piatich dnoch po prvych priznakoch, ked uz takmer z choroby vychadzali.

zzzuzzzu
31. júl 2022

... mamka mala v decembri podobne priznaky (zaludocna nevolnost s horuckami, slabost) a test detekoval pozitivitu az po 10 dnoch v nemocnici, kedy uz mala takmer nemeratelny tlak (vyskocil abnormalne vysoko, hoci dovtedy mala vzdy nizky), domace testy i MOM-ky preukazovali opakovane negativitu 🤷‍♀️ ... Skuste si priebezne kontrolovat pulz + tlak a oxymetrom saturaciu kyslika v krvi, ak sa to bude zhorsovat, konzultovat cez phone s lekarom a riadit sa jeho pokynmi, drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku 👍

autor
31. júl 2022

@hradnapani Horná hranica bola 39.3. Dávala som Paralen a zábaly.

eeffka
31. júl 2022

39je nic, ja mavam cez 40 ked uz na bomby z 36 na 40 za 3hodky. To som uz videla veci 🤣🤣🤣 aj co to posplietala. Paralen a sprcha aj ked ma tam klepalo ako ratlika, pri 38 som uz vedela zit a sla som na pohotobost. Bol to sarlach.

kristinka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkavladko
31. júl 2022

Ked som mala covid, domaci test bol negativny dva dni po sebe. Sla by som na PCR. Drzim palce

ninusa221
31. júl 2022

Vsak teraz je vela ludi len chorých a teplotami nemusis mat hned coronu

sante81
31. júl 2022

Celý týždeň som mala s deťmi brušnú virózu, teploty 39,3 pregrcane noci, kŕče, pediater, pohotovosť. a tu som, žijem Diéta, lieky, teraz je všade samý vírus, treba nasadiť liečbu a len to odležať.

laurika999
31. júl 2022

teraz je rozšírená črevná viróza. s teplotami

adka176
31. júl 2022

Domáci Covid test ukáže pozitivitu až po odznetí príznakov cca 3.deň.... aspoň takú skúsenosť máme my...

joesvk
31. júl 2022

A skús striedať Paralen s Ibalginom.

luliu
31. júl 2022

Tak to nie sú brutálne teploty, brutálna teplota je vyššia a nie 39. Môže to byť akákoľvek viróza. Teplotu máš od včera, to je krátko, počkaj do utorka a sprav si znova test, zavolaj dr

lenkakravcova
31. júl 2022

Antigen ti môže ukázať pozitivity až na 4-5 deň. Nám tak ukázal. Až po horúčkach.

petka552
31. júl 2022

Je teraz vela bakterialnych a crevnych infekcii. Z toho su aj teploty. Dajte si do istoty CRP urobit

hlubik
31. júl 2022

čo berieš na teplotu?

hlubik
31. júl 2022

aha uz vidim daj si brufen 400 hneď klesne. Mne paralen nezabera

anavixy
31. júl 2022

Brutalna teplota 🥲 skus nieco silnejsie nez paralen co mozu aj tehotne… ibalgin,novalgin,nurofen a kludne ho striedaj s tym paralenom po 4 hodinach (proste nech uzijes vzdy inu ucinnu latku po 4 hodinach rovnaku idealne az po 6), alebo kombinuj s vlaznou sprchou.