Mám bolestivé prsia a tehotná nie som

lovelysadie
16. mar 2017

Ahojte, ja už neviem čo mam robiť. Mesiac ma bolia prsia.je to taká bolesť, ako ked som kojila a mala som naliate prsia. Bodavá, najma okolo bradaviek. Bola som u gynekologa,prehmatal ma, ze je vsetko ok.objednal ma na sono prs, kde ma vezmu az na konci mája - lebo poistovna preplaca len kazde dva roky sono. Čo si mám nane dať? Som nervozna,lebo je to nepríjemné. Stretla sa s tým niektorá? Tehotná niesom a boli ma to bezohladu nato,v ktorej časti cyklu som.ď akujem za odpovede

misscelaneous
16. mar 2017

TO je zvlastne ze poistovna nepreplati sono, aj ked mas bolestivy stav. POzeram ze si z Nitry, ktoreho mas gynekologa? Inac tiez pocitujem podobne stavy, nie je to vyslovene bolestive, je to uz vyse roka, co som odstavila malu a posledne dva mesiace mavam taky pocit, ako ked sa mi spustalo mlieko, ked som mala naliate prsia, presne to pichanie. Mozno nam v NR dali nieco do vody :D Ale nie, kazdopadne, skusila si spytat, ci ta nevezmu skor, ak by si si to sama zaplatila napriklad?

lovelysadie
autor
16. mar 2017

@misscelaneous ja som pozerala na papier,co mi dal doktor a tam o bolesti nic nepisal.bez toho ma skor nevezmu.zajtra sa ho opytam,lebo ozaj ma to znervoznuje,ze co mi moze byt. Nekojim uz 2,5roka

janinah
16. mar 2017

pogoogluj pupalkový olej

bienennest
17. mar 2017

@lovelysadie Ahoj, pravdepodobne sa ti navysil hormon prolaktin, ktory sposobuje v tele produkciu mlieka. to sa deje pocas tehotenstva ale aj stres a ine symptomy (napriklad podfunkcia stitnej zlazy) mozu jeho produkciu zvysit kedykolvek. Treba si dat spravit hormonalny profil a pri tom zistit hodnoty hormonu stitnej zlazy a hormonu prolaktinu. Mne sa to stalo uz dvakrat a pomocou liekov sa ho podarilo zakazdym opat znizit.

siska53
17. mar 2017

@lovelysadie ja som tak mala diagnostikovanu hormonalnu poruchu. Len si uz nepamatam,ako mi to zistili,ci krv ci son. Brala som mastodynon,potom to preslo.
Podla mna ak je akutny stav,mal ta na sono poslat,to si predqz vie obhajit pred poistovnou,ze to nie je prevencia,ale akutny stav..

lovelysadie
autor
18. mar 2017

@siska53
@bienennest dievčata bola som na gynde, vybavili mi hned sono, vcera som vsetko obehala. Ze mam zvysene hormony a dostala som tiez mastodynon. Som velmi rada, ze to nieje nic horsie.dakujem 🙂