Mám bolesti pod pazuchou. Za kým mám ísť?

kepassa
20. aug 2011

chcela by som sa opytat uz 2-3 tyzdne pozorujem ze ma boli pod lavou pazuchou pod tou jamkou a akokeby ta cela strana, nemam tam hrcku ale boli to, pred 3 rokmi sa mi zapalili potne zlazy a na chirurgii mi to museli v lokalnej anesteze rezat nic prijemne 😒 tiez to bol takto v lete ale vtedy to bolo viditelne mala som tam v pazuchach aj 2-3 male hrcky hnisu a bolelo to. Teraz ma boli len ta jedna lava strana a je to ine skor ako uzliny ale hrcku necitim. Ako mam postupovat mam ist za obvodnym lekarom alebo rovno za gynekologom? Mali ste niektora podobnu skusenost?

katusska1
21. aug 2011

@kepassa ahoj, ja som takto mala zapálené lymfatické uzliny - bolelo ma to jak divá sviňa, doktor mi dal jeho klasický recept, ostrúhaný surový zemiak 😀. Ale ty píšeš že to asi nebude ono, tak neviem 😖 . Skús ísť k Dr. obvodnému, veď prinajhoršom by ťa poslal ku gyn 😉 držím palce, snáď budeš ok, daj vedieť 🙂

kepassa
autor
22. aug 2011

@katusska1 surovy zemiak??? a to malo ten zapal stiahnut? prvykrat pocujem ale dakujem za tip 😉 dnes som bola za obvodnou, pozerala mi to a samej sa jej to nezdalo vraj to zasahuje aj do svalstva, poslala ma na chirurgiu a tam zaaazracne chirurgicka nevidela nic ziadnu zmenu hlavne, ze ked mi to chytala tak som jej presne povedala ktory z dotykov boli...a skoda reci, obvodna ma nemohla poslat na usg vraj to moze len gynekolog takze zajtra na gynekologiu a potom na usg 😒

katusska1
22. aug 2011

@kepassa áno, vraj to výborne vytiahne zápal, ja som tak chodila so zemiakom asi týždeň a v škole mi len spod pazúch zemiačiská padali 😀 zajtra uvidíš na čom si, hádam budú výsledky dobré 🙂

cherry1981
25. nov 2011

@kepassa Ahoj aj Ti zistili z coho s i to mala? Ja to mam teraz asi zo tri tyzdne. Nahodne som to tu nasla

kepassa
autor
25. nov 2011

@cherry1981 nie nic mi nezistili, urobili mi usg prsnikov a zaroven pazuch, nic mi nenasli, chirurgicka mi na to odporucila kupit si mast /volnopredajne/ delobene alebo dolobene neviem presne, pomohlo mi to aj manzelovi mal nieco podobne na nohe raz
tak skus urcite ti to pomoze, drzim prsty

cherry1981
25. nov 2011

@kepassa Dakujem Ti ja som to spominala minule gynekologovi, kedze na sone prsnikov som bola tesne predtym ako som otehotnela a povedal, mi ze su to zlazy a ze sa mi nalievaju no neviem ale ak mi to bude pretrvavat asi sa budem pytat na sono.
Ale skusim tu mast dakujem za radu

andrejkam
6. dec 2011

@kepassa Mám ten istý problém.Bola som už na gynde,sono je čisté,teraz idem na ortopédiu a uvidím čo bude ďalej.Obvodná lekárka mi robila sedimentáciu a tiež v norme.Som z toho strašne nervózna.Tá bolesť je niekedy veľmi intenzívna a zasahuje až do prsníka aj ruky a lakťa, ale niekedy /málokedy/ to necítim vôbec.Ako si na tom teraz?

martinka30
12. dec 2011

@kepassa
@andrejkam
@cherry1981
ahojte ja som bola na sono prsnikov v aprili. povedala mi ze to mam v poriadku ale nasla mi 18cist na jednej strane pod pazuchami a na druhej povedala ze sa to neda zratat.a ze mam ist na chyrurgiu si to dat vyoperovat ze to patri pod obvodnu. doteraz sa tam nemozem vychystat najskor zeje leto nepokazim si ho teraz zase strajkuju no neviem aj sa obavam co mi povedia. mna to tiez bolieva vacsinou pred menzesom nekedy ani spat nemozem. ale po sviatkoch tam urcite pojdem. lebo vravela ta dokt. na sono ze ked to nebudem riesit moze to byt aj zhubne 🙄

andrejkam
12. dec 2011

@martinka30 Držím palce a keď naberieš odvahu a budeš mať po tak sa ozvi.... 😉

kepassa
autor
13. dec 2011

@martinka30 to ma mrzi urcite to netreba podcenit, taketo veci nie su sranda...drzim prsteky

felicity30
21. jan 2012

ahojte ja som po operacii lavej pazuchy aj oboch prsnikov už po 3 krat , a po tej 3 som už od juna minuleho roku a som spadla narazila pazuchu a ma dodnes bolí vždy mi vravia že mám zapal , a vraj som važny pacient , ja sa bojím že budem mat niekedy aj tu zlu chorobu ked nechcem chodit zo somarinami aj často chodim na kontroly teraz mam ist za onkologičku a potom za chirurgičku aj na usg som zvedava čo mi povedia zasa .

andrejkam
28. sep 2012

@martinka30
@kepassa ako ste na tom?

lentuska
28. sep 2012

Baby, a neskusali ste aj navstivit lekara ,co sa zaobera alternativnou metodou riesenia tohto problemu? Ja napriklad ani nepouzivam klasicke deo a anti-perspiranty, kedze ako mozno viete obsahuju hlinik, ktory drazdi pokozku a potne zlazy z coho su hrcky a zapale, pripadne aj to "horsie"......
Ja mam kamosku, co mala podobny problem a isla s tym k jednej doktorke,ktora robi dializu pristrojom DIACOM, dala jej aj liecbu na to, dokonca jej ponukla prirodnu deo bez toho hnusneho hlinika a podobnych chemii.... kamoska je vdacna aviem, ze inu kozmetiku uz odmieta aj pouzivat.....
Ak by ste mali niektora zaujem, mozem vam zistit, co to je za kozmetiku , pripadne aj dat kontakt na doktorku, kedze aj ja tam uz chodim ku nej, ale s inymi problemami co mam.

kepassa
autor
28. sep 2012

@andrejkam dakujem za opytanie, ja nastastie vyklopat, dobre, sledovali mi to ale nic sa nenaslo aj krvne testy vsetko som mala fajn, aj sono, tentokrat mi robili sono dost dlho a dokladne, myslim si, ani tam uz nic necitim na dotyk

andrejkam
28. sep 2012

@kepassa tak to som rada a drzim palce aby ten stav zostal taky aky je teraz 😉

kepassa
autor
28. sep 2012

@andrejkam dakujem velmi pekne! zdravie je skutocne to najdolezitejsie co mame

mamadana70
27. mar 2015

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, len tak z ničoho nič, ma začala bolieť pravá ruka, za dva dni sa mi to začalo podlievať, už mi to ožltlo, ako keby som sa udrela ale neudrela som sa , ťahá sa mi to po vnútornej žile po lakeť a vrchom ruky smerom k prstom, bolí ma už celá ruka, bola som na sone - dobre, bola som na rengeni - dobre, bola som u neurológa - dobre, u ortopéda - dobre, na chirurgii - dobre, zobrali mi krv, vraj tam nie je žiaden zápal a ruka bolí a bolí , neviete mi niekto poradiť, čo to môže byť???? alebo , čo si mám na to dať???? díki

silwa16
14. aug 2017

@andrejkam ako to nakpboec u vas dopadlo...zistili nieco a akobdlho ste mali bolesti
@katusska1 ako ste na tom vy...ja mam podobny problemmm zistili vam nieco..ako dlho ste citili bolest?? Dakujem

silwa16
14. aug 2017

Ahojte pozeram ze je to uz staria koncerzacia ale potrbujem poradit uz mesiac sa mi striedavo tvori podpazusi hned hrcka alebo ani nie hrca ale citim bolest az mi to prechadza do ruky...krv bola ok zapal to nie je nemam vysoke crp brala som na to mesiac aj atb...trocha sa to stiahlo a stale za to zhorsuje pri mnzse...bola som na sono vsetko ok boli zvec do 1 cm ale ze je to ok...teraz neviem kam dalej...na gyn.mi povedala ze to mozu byt hormony dala mi kvapky az a mam ist na ortopdiu...baby stale myslim na to najhorsie....

andrejkam
15. aug 2017

@silwa16 mňa to bolí od krčnej chrbtice....neporezala si sa pri holení?....možno ti zarastá chĺpok a z toho riadne bolí ruka

kittykat22
15. aug 2017

@silwa16 choď ešte raz. Povedz, že ťa to stále bolí. Ono sa predpokladá, že ak sa už na vyšetrenie ďalšie nevrátiš, tak máš po probléme.

silwa16
16. aug 2017

@andrejkam bola som dnes na rehabilitacnom vraj mam krcnu chrbticu neohybnu a stuhnutu dali mi rehabilatacie...ale dr.nevie ci tie uzliny suvisia...bola som uz aj na rtg hrudnika vsetko ok a dnes mi brali krv ci som neprekonala nejake inf.ochorenie...tak neviem co este...mne je super nic mi nie je iba tie uzliny aj to jeden dwn ichcitim potom nie a strieda sa to..
Dakujem

andrejkam
17. aug 2017

@silwa16 ...ja to tiež mám tak ...raz ich cítim a raz nie....najviac to bolí pred menzesom...je to aj u teba tak?

silwa16
18. aug 2017

@andrejkam ano aj ja to mam tak a zistili ti nieco..na ake vysetrenia ta odporucil lekar....

andrejkam
19. aug 2017

@silwa16 bola som na chirurgii a tam mi odporučil nejaký krém...no nepomohol....takže súdim, že pred menzesom sa žľazy zväčšia a preto to bolí

simca06022011
19. aug 2017

Ja to mám tak týždeň dva pred menzesom už hádam 2 roky... Sono prsníkov tiež robili? Krčnú chrbticu som vyrehabilitovala a trochu to prešlo, ale keď sa zhorší čo i len na deň, tak to cítim zase trochu. Čiže myslím že z toho a kombinácia hormónov, mňa z toho boli časť prsníka.

silwa16
20. aug 2017

Dievcata dufam,ze to bude ok....dakujem za info a rady keby nieco ozvite sa ...aj ja Vam dam vediet kes pobeham este lekarov...😉

andrejkam
6. sep 2017

@silwa16 držím palce ...a potom sa ozvi

belusa
16. máj 2020

@andrejkam ahoj môžem vedieť ako si dopadla? Mam to iste bolesť od chrbta až pod pazuchou k uzlina a až do prsnika, na usg uzlina 1 cm tak neviem

andrejkam
6. júl 2020

@belusa ahoj,no asi tak, že je to od hrudnej chrbtice