Mám bolesť ramena

20. apr 2022

Ahojte budem rada za každú dobrú radu. Cca 3 týždne dozadu ma začalo bolieť rameno. Bolesť typu ráno som vstala a myslela som že som nejak zle ležala alebo dlho na jednej strane (isto to poznáte) čiže som tomu nedávala nejakú pozornosť. Lenže keď to neprechadzalo ani po týždni a bolest sa vystupňovala až tak že ma bolela a boli kľúčna kosť alebo pod ňou tak som spozornela. Keďže mamina mala tento istý problém poradila mi dorziflex dala som si ho predpísať ..nezabral .... Ruku nedvihnem boli to ťahá to. Objednala som sa k neurológovi. Najbližší voľný termín 27.4 .... Len ako vydržať.... Nemáte niečo overené ?....doma mám malú dcérku ktorá sa zcasu na čas vypýta. Na ruky no ja nevládzem .... Všimla som si že sa bolesť zostupuje keď mi na to nafúka ....tak som rozmýšľala či tam nemám niečo nachladnutí ....hrejivá náplasť nepomáha ani liek midokalm ...asi som beznádejný prípad 😭 o nociach ani nevravím preberiem sa na každé pretože je z😫

jarmila2010
20. apr 2022

moj muz a aj kamaratka maju podobny problem...riesia u ortopeda...muz uz je na tom dobre...obaja dostali nejake inj do klbu.. a po nich sa muzovi ulavilo...inak,od bolesti mal flector prasok..je aj protizapalovy

autor
20. apr 2022

@jarmila2010 nooo flector ma vôbec nenapadol skúsim ...ďakujem .... A aj viete čo im zistili ?

mrvulka
20. apr 2022

Po bolestiach ruky od ramena po lakeť objavujúcich sa tak 4-5x do roka (3 roky) som navštívila ortopéda.Diagnoza: zápal ramenného klbu.Predpísal mi Flamexin.Super zabral, bolesti ustúpili, no tráviacemu traktu to dosť poškodilo.Teraz som po druhej masaži( fyzioterapeut povedal,že mám veĺmi presilenú ruku).bolesť krásne ustupuje.Ale tá bolesť pri masáži= 15 min.pôrodu .Ale stoji za to vydržať

jarmila2010
20. apr 2022

fuuu..neviem presne diagnozy,ale muz tam mal aj zapal...bol aj na MR..a tusim ,ze mal problem aj s klbovou chrupavkou..jej opotrebovanim...kamaratka to ma,uz na operaciu...problem s nejakym uponom alebo co...sorry,neviem to lepsie popisat...a pisala som najma preto,lebo myslim,ze zbytocne cakas na neurologa,ked ti treba ist skor k ortopedovi

autor
20. apr 2022

@mrvulka och .... Čiže asi pôjdem od neurológa k ortopedovy.... Jaj len nech mi už dajú nejaké lieky lebo toto sa miestami už vážne nedá .... Ako kŕč to je stuhne mi plece bolesť až do lakťa + keď si potlačim pod kľúčnou kosťou tak to boli no proste celá strana .... Ale asi viete o čom hovorím 😏 prajem skoré uzdravenie ....

autor
20. apr 2022

@jarmila2010 no ortopéd má ale že absolútne nenapadol .... Keďže som sa zamerala na to že neurológ má na starosť chrbticu a horné veci teda ak sa nemýlim .... Niesom veľmi zbehla s v doktoroch ... A veľa ľudí ma poslalo k neurológovi ... :/

jarmila2010
20. apr 2022

a obvodna,co nato?aj ona ta mohla nasmerovat..lebo vlastne aj vymenny budes potrebovat...inak,kup si aj ibalgin gel na natieranie...aj ten je protizapalovy a dost ucinny od bolesti

simulienka2207
20. apr 2022

Ahoj, mala som presne to iste. Mne zabral Voltaren rapid také kapsuly a tiez Voltaren krém. Takych cca 5-6 dní do úplného stavu bez bolesti. Verím, že pomôže

elenka.k
20. apr 2022

Aj ja s mužom aj s mojou maminou, bolesti, pred dažďom, potom akoby zázrakom nič
Dr. mi vtedy predpísal aspirín

yvkay
20. apr 2022

@simulienka2207 ahoj.je to voľnopredajny liek? Tiež ma boli rameno, nedá sa mi ani zapriet o tú ruku, v noci ani otočiť, som objednaná k ortopédovi, naposledy som mu vravela, že má boli rameno, tak kázal natierať ibalginom, dúfam, že má teraz pošle aj na rengen, tiež mám strach nech to nieje artroza 🥺 ja som sa (asi v novembri) vo vani šmykla keď som sa chcela postaviť, vtedy sa mi zdá, že som bola zapreta tou rukou, dlho mi nič nebolo až asi po mesiaci má začalo bolieť rameno. .Vôbec má nenapadlo to k tomu pripisovať, ale asi to bude tým smyknutim sa vo vani....ďakujem za odpoveď.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2501
21. apr 2022

ja som malapred 2 rokmi podobne, bola som u ortopeda, dal mi 3 obstreky, a poslal na rehabku....a po 2 rokoch znova mam, a termin mam az 10.5 a to som 3 tyzdne bola na tabletkach proti bolesti, a zabrali, zatial ma akotak neboli

melonik7
21. apr 2022

Ahoj...rovnaky problem/bolest som mala minuly rok cez zimu, cca 2m bolesti..az neurolog mi pomohol - dal mi obstreky do chrbtice hore, tam mi nahmatal problem ktory sposoboval bolest v ramene, smerom az do predlaktia a mne to islo aj do zapastia. Bolest velka, hlavne ked som rychlo rukou pohybala, taky silny krc.

simulienka2207
21. apr 2022

@yvkay ahoj, ano, je voľnopredajný

lusiafofo
23. júl 2022

@jarmila2010 prosim ra ako dlho bol pn?

jarmila2010
23. júl 2022

@lusiafofo muž,len týždeň..funguje normálne,ale občas si ide na injekciu do ramena a ta mu velmi pomoze

lusiafofo
23. júl 2022

@jarmila2010 mne sa to vracia po obstreku neviem co by pomohlo

jarmila2010
23. júl 2022

@lusiafofo a máš aj MR alebo nejaké vyšetrenia? Ako som spomínala,kamarátka sa,už operácii nevyhne...niečo tam má potrhane.....len si to naplánovala na jesen

jarmila2010
23. júl 2022

A tuším ona spomínala 3mes.ruka v závese a potom 3 mes rehabklitacie

lusiafofo
23. júl 2022

@jarmila2010 len zapal neni som pn zatial ani neviem kolko by som marodovala

autor
24. júl 2022

Ahojte tak nakoniec som a tým bola u neurológa vraj mám vyvinutý tlak na nervový koreň ...ale prečo a ako som sa nedozvedela ....dal mi obstreky po ktorých bolo dobre cca 3 dní ....dostala som tri druhy tabletiek ktoré som vybrala bolo dobre pár týždňov a bolesť sa vrátila .... Tak sa chystám znovu na neurológiu ...a budem si žiadať MR .... Niekedy je to vážne obťažujúce taká bolesť hlavne keď sa pezliekam ....tričko dať dole to je čistý boj 😏😔

autor
24. júl 2022

Hlavne pod kľúčnou kosťou .... Bolo dobre cca 3-5 dni ....až do dnes ...uspavala som dcerku ... A viete ake sú deti kým zaspia precestuju pol postele a ona ako ,,putovala" po posteli tak ma kopla presne pod kľúčnu kosť a od vtedy KONEC .... Boli a boli 😓

spadzira
31. aug 2022

ahoj, ako si prosím ťa dopadla?

autor
1. sep 2022

@spadzira ahojky dopadla som asi tak že som ešte nikde nebola ale trpím bolesť ktorá je niekedy neznesiteľná inokedy ani neviem že má niečo bolí ... Nemám nejak čas na dr pri malom dieťati však viete ako to je .... Mala by som to ale riešiť aby to nebolo niečo vážne

yoxinka
1. sep 2022

Skús fyzioterapeuta. Ja som mala také bolesti, že ma aj pri chôdzi bolelo rameno. Mne fyzio zistil poškodený nerv, ale to teda je veľmi namakaný fyzio, to nie len taky obyč., poslal ma na MRI mozgu a krku, plus neurologičke. Neurologička to potvrdila, nasledovala zatiaľ 10mesačná rehabka. Ruka na 90% funguje (ja som ju vôbec nedokázala upažiť, dvihnúť), bolesti takmer žiadne (ráno keď som vstala, skoro som sa rozrevala, ako ma to bolelo, pri chôdzi ma to bolelo). Nemyslím si, že máš túto vec ako ja, je to príliš zriedkavé, ale skús fyzioterapeuta navštíviť, nech sa na teba kukne.

avonka1
4. mar 2024

Zdravím všetkých, ktorí si prechádzajú touto strasťou. Mňa bolesť ramena trápi od leta, v novembri som navštívila prvého ortopéda, spravil ultrazvuk a RTG, dal obstrek a odporučil kľudový režim a v prípade potreby analgetikum- to som praktikovala od začiatku bolestí, takže u neho žiaden pokrok nenastal. Druhý ortopéd odporučil fyzioterapiu. Po dvoch mesiacoch fyzioterapie som ruku dvihla asi o 5 cm vyššie. Občas v noci bolesti na nevydržanie, analgetiká už nezaberali (Flector), obvodná lekárka mi predpísala Doretu (tramal) a návštevu ďalšieho ortopéda, s ktorým má dobrú skúsenosť. K nemu idem v stredu, čaká ma tam hneď aj magnetická rezonancia a pravdepodobne rozhýbanie ramena v plnej narkóze- redres (na youtube je video, dosť desivé). Máte niekto osobnú skúsenosť s týmto rozhýbaním?