Mám bolesť pod pravým rebrom

llenka014
29. júl 2021

Ahojte dosť má boli pod pravým rebrom neviem čo to môže byt usg,rtg bol ok nemáte skúsenosť niekto?

avril299
29. júl 2021

@llenka014 boli Ta to stale? bez prestania? ako dlho? nemoze to byt napriklad len z vela kofeinu alebo mastneho? skus si dat par dni dietu

llenka014
autor
29. júl 2021

@avril299 nepijem kávu nejem mastné a bolesti väčšinou večer take pichave plne ako keby

majulino
29. júl 2021

@llenka014 žlčník si daj skontrolovať. Ani ja som nejedla mastne a nepila kavu a mala som a stale mam zlcnikove koliky

llenka014
autor
29. júl 2021

@majulino a to ako zistím? 🙂 ultrazvuk bol ok aj farebný mi robili

simca06022011
29. júl 2021

@llenka014 nadúvanie to moze byť, problém s trávením.

llenka014
autor
29. júl 2021

@simca06022011 no ten mám zrejme ssi čreva to budú ja neviem už :(

majulino
29. júl 2021

@llenka014 UTZ ale musi byt zamerany priamo na zlcnik, aj mne pri beznom nezistili nic, az ked dr. Napisala ze ziada o vysetrenie zlcnika, preroze pri zlcniku sa robi utz az v lahu na boku so zadrzanym dychom

blumie
29. júl 2021

@llenka014 u mna to iste a po tehotenstve mi povedali, ze mam zlcnikovy prach (drobnejsie ako kamienky) vraj to mam pozostatok tehotenstva. U nas babka aj mama maju vybraty zlcnik 😏, takze asi som dalsia na rade a to bola lekarka prekvapena, ze vraj vobec nezapadam medzi ludi co maju s tym problem, som chuda a nemala som dovtedy ani nikdy bolesti/problemy. Zistila mi to dr. pri sone brucha, co som mala ako nadramec preventivky ked som sa vracala do prace po rodicovskej.

llenka014
autor
29. júl 2021

@majulino áno tak mi robili 🙂 detailne 2x až dnes mi robili

llenka014
autor
29. júl 2021

@blumie aj ja som chuda dosť mám aj týždeň pred MS možno aj to má s tým súvis neviem no bolesť ke nepríjemná neviete mätový čaj pomôže nato?

simca06022011
29. júl 2021

@llenka014 ja som sa s tým morila tiež 😉 a teraz napr keď stres, nadúvacie niečo zjem a ešte aj chrbtica nedostane svoju dávku cvičenia, tak mam neskutočne stavy.
Keď som riešila žlčník, okrem tohto som mala hnačky, bolesti boli silnejšie, proste iné.
Čaje môžeš skúsiť ale mne teda nepomáhajú. Ja žalúdočné kvapky používam.

blumie
29. júl 2021

@llenka014 mne niekto hovoril, ze na lacny zaludok rano treba pit vodu s citronom. Ale zatial som to neskusala praktizovat 😄. Vyskusaj a daj vediet, ja mavam take pichanie niekedy dlhsie, niekedy kratsie ale nebolieva cely den.

llenka014
autor
29. júl 2021

@simca06022011 mám aj iberogast kvapky + masticha active skúšam, ja akože mávam aj úzkosti stresy

llenka014
autor
29. júl 2021

@blumie presne sj ja pichanie

palisko
29. júl 2021

Asi to bude sposobene pohybom plynu v creve. Mal som to iste vcera. Pichanie na pravej strane. USG mam tiez ok, bol som niekedy v maji. Ale ked som si dal dokopy ze som zjedol spekacky, paradajky, papriku, horcicu chlieb, za tym keksy a pred spanim v posteli jogurt ta sa niet comu divit. Bolest ostra, pichava. Preslo mi to az po poriadnom vyprazdneni a odvetrani. Este u lienky to moze byt stresom, ze ma streson stiahnute brucho a material v crevach ide proti odporu tak to picha.

llenka014
autor
30. júl 2021

@palisko no ja jem diétne práveže, takze bolesti z toho nemám 🙂 nejem mliečne výrobky takze tiež nie