Mám 30 rokov a stále mám zlú pleť

limetka69
26. okt 2020

Ahojte. Mam 30 rokov. Plet mam od puberty zlu. Stravou, kozmetikou to viem zlepsit, ale uz teraz viem, ze dokonalu plet mat nebudem. Ale zaujima ma, co robit s nou. 95% porov na tvari sa da vytlacit, volnym okom to nevidiet, nie su to vyrazky, aj ked mam aj tie. Mam len na nestastie upchate pory. Ako vycistit milion porov? Ked som chodila na hlbkove cistenie, polovica sa zapalila a vyzerala som este horsie. Ako to riesit? Je nieco co to vytiahne? Zabranim nejak tomu? Alebo to je proste taka sprosta plet? Aj ked som sla na hlbkove cistenie, nevypucila mi vsetko, ani sa necudujem, ved to sa ani neda. Ma niekto podobny problem? Zistil niekto cim ten bordel vytiahnem? Zabranim aby sa pory upchavali? Ja som z nich chora, potom si babrem do tvare, povytlacam a na druhy den su tie miesta cervene zapalene. Co ich mam nechat take? Nie su to ani cierne bodky, tie vytlacam, su to proste pory plne sama neviem coho. Zapalia sa az ked ich vycistim, ale to je dokolecka dokola bludny kruh.

bluebriggs
26. okt 2020

Ahoj ja mam 22 a mam zatial stale od puberty to iste. Tie zapalene vyrazky vznikaju tak, ze este pred tym bola cierna bodka ktora sa zapalila. Cierne bodky sa vacsinou zapalia tak ze ich vytlacas, no ked ich vytlacas ta spodna cast sa ako keby zatlaci este viac dnu. A z toho ti vznikne iritacia a zapal a potom biela hnusava vyrazka. Ja to mam vzdy takto, aj po hlbkovom cisteni sa mi neaka zapali. Vsimla som si ze sa mi pri HAK zlepsila plet, nk teraz aj ked ju beriem mam take obdobie ze zas mam cervene vyrazky a plus aj pory upchate. Objednala.som si skin scrubber z netu, uvidim ci to pomoze. Ja som tak zufala ze mozno ten scrubber budem aj kazdy vecer pouzivat ...

bluebriggs
26. okt 2020

A ten scrubber vraj nejak ultrazvukovo a vibraciami vytlaca tie pory. Tak som zvedava ked pride ze ci to pomoze..

1xenia1
26. okt 2020

Mne pomohlo dvojfázové čistenie, sérum s niacinamidom a peeling s aha a bha kyselinamu

limetka69
autor
26. okt 2020

@bluebriggs na tu spachtlu som uz aj pozerala, ale neviem ci tomu verit. Idem pohladat nejake recenzie. Ja som zatial kupila mechanicku kefku a tu blbost co ma vysat pory, ta mi robi akurat cucfleky, tak som nekupila uz nic. Necham si poradit radsej 🙂 mohla by si mi dat potom info, ze ako. 🙂

limetka69
autor
26. okt 2020

@1xenia1 peelingy a kyseliny som skusala. Neriesi ro mon problem, akurat mi este spali tie ranky co si tam narobim, potom mam jazvy.

bagerka
26. okt 2020

Môže to byť hormónmi. Dnes som sa objednala ku kožnemu ,objavujú sa mi brutálne vyrazky počas ovulacie a pred ms. Najlepšie je hľadať pricinu s odborníkom, väčšinou treba liecit zvnutra , predchádzať samotnej tvorbe. O 2 týždne budem vedieť viac

enoula
26. okt 2020

Mne pomaha prirodna kozmetika, pletove regeneracne oleje namiesto kremov, napr saloos, ich čistiace pripravky, plus ich zeleny il, to je perfektná vec. Produktov maju vela, podla typu pleti treba skusat, pozri ich stranku. Fakt, co som mala od nich, vsetko bolo fajn

drahusa333
26. okt 2020

@limetka69 treba vhodny krem,mne sa vzdy po vytlaceni porov nie ciernych bodiek, niesu cierne, pozapalovali a teraz ked pouzivam krem od la roche posay+ tie miesta povytlacane si natriem slovenskym kremom od calendula laliafit a malokedy ostanu cervene miesta 😉

stanulienkat
26. okt 2020

Peeling a kefka na tvar nepatria. Podrazdi plet a vyprovokuje mazove zlazy k cinnosti. Takze este mastnejsia a pidrazdenejsia plet. To su len reklamne triky tie kefky

limetka69
autor
26. okt 2020

@stanulienkat no super, tak co mam robit?

limetka69
autor
26. okt 2020

@drahusa333 dakujem za typy 🙂

limetka69
autor
26. okt 2020

@bagerka hormony mam ok, takisto alergie a intolerancie vylucene, aj ked viem ze lepok mi zhorsuje plet, ked sa mu vyhmem, je to znacne zlepsenie, aspon sa mi nerobia tie bolave hule, ale plet je i tak upchata

stanulienkat
26. okt 2020

@limetka69 je tu aj na mk vela tem. Popozeraj,,snad ti pomozu.

simca06022011
26. okt 2020

@limetka69 ak sa ti po osetreni zapalili pory tak to robi kozmeticka zle... ja chodim na cistene, ultrazvukom (tou spachtlou), docisti rucne... a nikdy sa mi nic nezapalilo a to fakt mam citlivu kozu so skolnom k akne, aj teraz mam rameno take ze dovidenia, a to som si vytlacila dve vyrazky. Este aj hormonalne akne co sa robi okolo brady, sanky... ked to prepichla, vytlacila, vsetko sa do dohojilo. Tiez moja pouziva enzymy, hyauluronove sera atd...
A k vytlacaniu... kazdemu sa upchavaju pory.. to co vytlacis je normalne. Ak sa ti robia vredy, cierne body.. tak to je esteticky problem ano. Ja na akne chodim (reps chdila som pred koronou, tearz som nebola vlastne od januara a vyzera vsetko ok vacsinou) ku kozmeticke, ale ja tam aj oddychujem, urobi mi obocko a tak. Okrem toho pouzivam kadeco.. ale na blackhead mam Cosrx BHA kyselinu a to je najlepsia vec na svete na upchate pory, nepotreujem to ale denne.. neexistuje ze ti to nieco spali a mas jazvy po takychto kyselinach ak ich pouzijes tak ako mas. Ak vidim, ze sa idem vyhadzovat mam niacinamid serum, inak hydratacne sera pouzivam vacsinou a co pouzvam stale aj keby furiky padali je Amino Acids+B5 od ordinary - to denne. K tomu nejaky olej. Skusala si nejake videa pozriet na nete? Ako v ziadnom pripade ziadne kefy by som nepouzivala, ved to manualne drhnutie pokozky kefkou a nebodaj abrazivnymi peelingami ti akurat tak podrazdi kozu a bude ti produkovat viac mazu na ochranu a este budes cervena z toho (ako verim tomu, ze su ludia ktorym to nevadi, cize cest vynimkam)

bluebriggs
26. okt 2020

@limetka69 ahoj no mne prude asi možno až o mesiac. Ale ked uvidim že to pomaha napisem. Ja som sa i spirovala pretoze vela kozmeticiek s tym robia cistenia pleti a jedna tu na MK pisala ze si ju tiez kupila a ma lepsiu plet.. tak skusim..

mladena
26. okt 2020

@limetka69 ahoj, ja som mávala blbú pleť a riadne zväčšené póry, ale mne sa to tou stravou a prírodnou kozmetikou podarilo úplne dať do poriadku... až sa čudujem, že póry skoro nevidno a pod makeupom vôbec a bez nejakého nepríjemného vytláčania, z ktorého si akurát začervenaná. Na tvár a póry sťahujúce je napr. prepláchnuť si tvár vodou s kvalitným jablčným octom, alebo tee tree olejček zriedený s vodou potierať s vatovým tampónom. Na pleť sú výborné aj masky napr. z jogurtu a z medu, na ukľudnenie preplachovať čajom z harmančeka, harmančeková voda, ružová voda.... je toho veľa a funguje to, ja dakedy len otvorím chladničku či špajzu a rozmýšľam z čoho si dnes spravím masku 😀

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trema
26. okt 2020

a este je na pory a vyrazky vhodny nimbovy olej, pouzivam ho vecer miesto kremu

miriam_s
31. okt 2020

Skús sa pozrieť na toto, nájdeš tam čo používať na pleť keď je takýto problém...
https ://www.instagram.com/p/CF-bySynah-/?igshid=1toaror...

limetka69
autor
31. okt 2020

@miriam_s ďakujem, polku tych pripravkov mam doma, aspon viem, ze na to idem spravne 🙂 a ze asi skusim tu spachtlu.

miriam_s
31. okt 2020

@limetka69 nie je zač 🙂 celkovo odporúčam tento ig profil, veľmi dobre príspevky ohľadom starostlivosti o pleť , je to odborné a hlavne bez snahy predať katalógovú kozmetiku 😊

limetka69
autor
28. nov 2020

@bluebriggs prisiel uz? Jasom dnes objednala na alze, kedze je black friday. Tak som zvedava, ze co ty na to.

hiwatari
11. apr 2021

@limetka69 tak ako, pomaha ta spachtla?