Mám 30 rokov a dve dierky na srdci, čo ma čaká ?

petushqa2710
15. jan 2020

Žienky počuli ste o tom? Mam 30 rokov, a kardiológ mi nasiel "dierky na srdci".. Jedna ma 4mm a druha 7mm..caka ma väčšie vyšetrenie v BB a následne ich operácia.. Vraj sa to musí nejak zlepit.. Nikde som sa o tom nič nedocitala, preto hladam skúsenosti

sisa_s
15. jan 2020

Lekarsku spravu nemas? 🙂 podla mna ide o defekt predsienoveho a komoroveho septa 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liz_lemon
15. jan 2020

asi mas defekt predsienoveho septa, mavaju to skor deti, ale mne kardiolog hovoril, ze to ma vela ludi, a ani o tom nevedia
operacia spociva v tom, ze ti cez cievu na stehne do tej "dierky" privedu nieco ako "dazdnik, ktory sa tam otvori a uzavrie to, volakedy to robili klasickou operaciou otvorenim hrudnika, ale dnes to robia zriedka

emda88
15. jan 2020

Defekt ako pise Sisa a zatvoria to bud operaciou alebo katetrom. Nas to caka s dcerkou... len este nevieme ci jedno alebo druhe.

dadap62
15. jan 2020

ja som mala dieru na pravej predsieni velkú 3,5cm.Som 20rokov po operácii,mne dávali záplatu.Ale také malé dierky zakrývajú tým daždnikom,ako píšu dievčatá.Tiež som bola najprv v BB na vyšetrení,musela som preglgnúť takú hadičku v ktorej bola kamera,aby presne zistili veľkosť diery.

jaja1979
15. jan 2020

@petushqa2710 nie je to arterialny duktus? Je to dierka, ktorá sa mala uzatvoriť, ale ostala otvorená a tým pádom v srdci zle preteká krv. Moja dcéra to mala, zistili jej to ako 12rocnej, hneď nás poslali na Kramáre a tam jej to uzatvorili takým mini dáždnikom vedeným sondou do srdca cez stehennu tepnu. Operácia bola minimálne invazívna, hospitalizácia 3 dní, jazvičky asi 3 mm v slabinách a odvtedy je akurát raz za rok sledovaná. Buď rada, že ti to zistili, v dnešnej dobe sú oveľa lepšie metody liečby ako v minulosti. Držím palce

yukki
16. jan 2020

To zistili aj mne, náhodou, jednu dierku medzi predsienami, ale že v pokoji ňou krv neprudi (možno keď sa vytocim na deťoch tak slúži ako prevencia infarktu, poistný ventil) a k tomu nejakú chlopnicku, ktorá má zaniknúť po narodení dieťaťa... Akože artefakt prenatalneho vývoja. A nič. Ani som už viackrát u kardiologa nebola, nevravel, že by bolo treba chodiť. Tak sa drz, ako tu baby píšu, dnes to už riešia pomerne bežne tou operáciou cez stehennu tepnu...

petushqa2710
autor
16. jan 2020

@jaja1979 ano to je ono.. A robili jej to celkovej narkóze? Veľmi sa bojím, myslím už na najhoršie, ☹️☹️

liz_lemon
16. jan 2020

@petushqa2710 toto su operacie, ktore robia velmi casto, uplna rutina

jaja1979
16. jan 2020

@petushqa2710 áno, v celkovej, ale bolo to naozaj v pohode, tam je jediná výnimka, že operácia sa robí celý čas pod rontgenom, aby bolo vidiet, kadiaľ vedu sondu. Na druhý deň slecinka ani nevedela, že bola operované a na tretí deň išla domov. O tri dni bola v škole. Takže neboj sa, takýchto operácii je veľa.

annegustik
4. feb 2024

Ahoj, mám niečo podobné..našli mi 2 diery na srdci tej istej veľkosti..tiež ma poslali do BB až koncom mesiaca na konzultáciu a pán kardiológ predpokladá operačne…