Mám 20 rokov a zlý stav chrupu

thewitch
29. nov 2020

Zdravím, som dievča a mám 20 rokov a celý život ma trápi zlý stav zubov, kazia sa mi od detstva a síce som človek čo má rád sladké a určite to ovplyvnilo aj toto, vždy si po takomto jedle zásadne zuby vyčistím ale aj tak mi pravidelné čistenie nepomáha. Najviac ma ale trápi to že som si vybudovala aj zlý vzťah k zubárom keďže moja prvá zubárka mi vedela narobiť viac škody než užitku za veľké peniaze ktoré moja mama nikdy nemala a ja som tak asi od mojich 10 ostala bez troch stoličiek naľavo dole čo mi vytrhla naraz a popritom boli zdravé možno tam bol nejaký malý kaz a z rozvŕtanou stoličkou hore ktorá už je aspoň preč lebo sa mi rozpadala a takto sa to ťahá až doteraz. Trochu neskôr mi môj brat nechtiac vybil polku predného zubu pri hre a tá zubárka ma tak nechala takto dlhú dobu až odišla do dôchodku a potom som mala veľmi milého pána zubára ale bohužiaľ tiež už vo veku kedy len tak tak mal odísť do dôchodku ale stihol mi na predný zub urobiť živicovú náhradu ktorá mi drží už celé roky a ja som mu neskutočne veľmi vďačná pretože mi zachránil aj sebavedomie. Upravil mi aj kazy na predných zuboch a dokonca si nepýtal ani veľké peniaze nikdy. Ale teraz živica trochu už stmavla a moje zuby žltnú hoci som nefajčiar a lámu sa mi stoličky. Teraz som objednaná 1. decembra k mojej zubárke a chcela by som si nechať kompletne porobiť kazy len sa bojím no... a rada by som sa jej opýtala na možnosť nejakej náhrady na moje predné zuby. Lebo vážne bojím sa usmiať lebo to nevypadá pekne a že či je možnosť napr. - obrúsiť šesť predných zubov a dať na ne nejakú náhradu ako korunky alebo mostík alebo by ich musela trhať a to by som nerada lebo vypadajú zato že v kosti sú pevne a tie predné vydržia. Ak tu niekto vie poradiť čo má a ako to vypadá, funkčnosť a trvácnosť, a cenu budem veľmi vďačná lebo vážne mi to nie je jedno, bojím sa odhryznúť niekedy aj z mäkkého aby sa mi niečo nestalo. Ono ja by som si nechala zuby aj vytrhnúť a dať si implantáty len zase tiež to je asi najdrahšia záležitosť na ktorú nemám.

syslik81
29. nov 2020

pozri si zubne fazety ... ale nebude to lacne .. no da sa i na splatky mas lacne kompozitne a potom drahsie keramicke ..zubarka ti isto poradi najlepsie ked uvidi zuby

patycka
29. nov 2020

Ahoj. No vedela by som rozpravat aj ja. Viem o com pusea mat zubarku co narobi viac skody ako uzitku. Presla som k druhej a ta mi nasla tolko kazov az som plakala a pri zybarke raz v mesici som bola stale no nic porobila vsetko potom prisiel den ked musel ist predny zub von a tam mi robili mostik to je to ze mi zbrusili 2 zuby okolo toho vytrhnuteho a som cakala kym mi to vyrobia asi 3x sim sla na skusku. Takze cenovo za vsetky co chces ty neviem ale ja som za 3 keramicke zuby zaplatila 450eur plus este nejake 25e za brusenie 2och zubov injekciu a za cement ktorym mi to lepila. Cakala som asi tyzden a pol od dna brusenia az po zalepenie na stalo. Ak ti to pomohlo a by si chxela viac info o hocicom napis mi kludne ip

patycka
29. nov 2020

@patycka prepac nemam keramicky ale kovovy fazetovy mostik.

thewitch
autor
29. nov 2020

Ono ja teraz stále pozerám videá procedúry koruniek a mostíku a potom zase ľudia reagujú aj zle že na predné zuby neodporúcajú toto riešenie lebo sa tie zuby musia obrúsiť čiže zničiť a po rokoch sa tam môžu porobiť kazy a ja sa neskutočne bojím až ma chytá strach že čo teda bojím sa že si to tak dam spraviť a potom čo mi to vydrží v akom stave budú zuby potom pod tým. 🙁

thewitch
autor
29. nov 2020

Strašne sa trápim aj kvôli priateľovi hoci mi hovorí že so mnou vydrží aj ma podporí len viete je to také že sa necítim sama sebe sebavedome a rada by som aspoň na pár rokov mala pokoj

patycka
29. nov 2020

@thewitch no ano je to take ale ja mam muzovu tetu zubarku a sama mi to takto odporucala. Ale nerobila mi to ona ale moja zubarka povedala mi lepsie cistit ako svoje. Tiez mam strach co bude o par rokov tento motik mam pol roka.

thewitch
autor
11. dec 2020

Prosím vás a dá sa urobiť niečo také ako dať dole tú živicovú náhradu a ak je stav zvyšku zubu relatívne dobrý žeby sa na to dala urobiť nová korunka keramická? Lebo niekedy mám také stavy že myslím že zle zahryznem a keďže to už má svoj vek, bojím sa že čoskoro o ňu prídem tak že či sa niečo také dá

princeznasevera
11. dec 2020

@thewitch ahoj ja mam na prednom zube keramicku nahradu a vyzera to dobre ale ked sa blizsie pozries je vidiet,ze je umely