Mám 18 a som tehotná - ako to oznámiť rodičom?

30. máj 2020

Dobrý večer mám 18 rokov chodím posledný rok do školy dva týždne do zadu som si robila tehotensky test a som tehotná dieťatko chcem veľmi dokonca sa aj teším na neho priateľ je tak isto rád a viem že mi to všetkým pomôže prežíva to viac ako ja ale mám dosť prísnu mamu ale ľúbim ju a máme spolu dobrý vzťah ale bojím sa jej to povedat že ju sklamem a vyhodí ma z domu otec je zlý mamu bil keď som bola malá a bojím sa že ako aj on zareaguje neviem čo mám robiť chcela som sem napísať a poprosiť o nejaké rady ako to zvládnuť

timeabucova
30. máj 2020

A k priatelovi sa nemožeš nastahovat ?

sofinka1301
30. máj 2020

Pokiaľ máš dobrý vzťah ty a mamina tak zober priateľa a oznámte jej to spolu... Priateľ sa teší a pokiaľ ma prácu tak verím ze všetko dobre dopadne 😊najskôr možno mamina bude v šoku ale nakoniec keď sa bábätko narodí a aj v tehotenstve sa bude tešiť na svoje krásne vnucatko😊

teki1
30. máj 2020

Mňa by viac sklamalo,keby mi to dcéra nepovedala,ale radšej to zavesí cudzím ľudom na nos na nete.Keď máte dobrý vzťah,mala by to vedieť ako prvá.A z domu ťa nevyhodí,čo keď sa bude s tebou na to malé tešiť? 🙂
Keď si sa nebála sexovať bez ochrany,tak oznámiť to rodičom sa už báť nemusíš.

marca12
30. máj 2020

Asi ziadny rodic neskace 2 metre,ked v mladom veku dcera otehotnie,ale ked sa babo narodi,budu stastni. Aj keby zo zaciatku bol doma cirkus,casom sa s tym zmieria. Kazdy rodic chce pre dieta to najlepsie a ste v tom dvaja s priatelom,on ta podrzi a hadam sa ta aj zastane.

jankaovecka
30. máj 2020

V prvom rade blahozelam!😀 je podla mna uzasne mat dieta v mladom veku. Ak strachujes s mamou, ale mas s nou dobry vztah, neboj, dobre bude😘 Chodte k nej obaja s priatelom a povedzte jej to spolu, drzim palce👍

syslik81
30. máj 2020

sexovat vies tak aj s mamou sa nauc rozpravat .. vypni net nadych vydych a sup za nou ..bude v soku ale rozdycha to ...to ze sa priatel tesi je sice pekne ale nech zacne setrit ... vydavky su na vas a nezobrite od rodicov .ukazte im ze mate na to aby ste vychovavali

gabrielapatrik
30. máj 2020

Ahoj mám 33 a taktiež som mala strach povedať mame, že som tehotná a to som dospelá, mám rodinu, dom, deti, manžela 13 rokov a napriek tomu som mala najväčší stres. Zareagovala ako som predpokladala.... A teraz? Dobre je, teší sa, neboj sa. Možno no nebude hneď dokonalé, ale časom sa s tým zmieri a bude sa tešiť s Vami. Ona sa len bojí, ide jej o Tvoju najlepšiu budúcnosť, neboj sa.

ciapockyciapocky
30. máj 2020

Ahoj. Toto ako keby bol môj príbeh.. tiež som otehotnela, keď som mala 18 rokov, moja mama nebola vôbec nadšená, keď sa to dozvedela..onedlho ju to prešlo a na bábätko sa veľmi tešila a dosť mi pomáhala..dnes je z tohto bábätká už 17 ročná mladá slečna. Povedala som jej, že ak by sa jej stalo to, čo mne, tak jej určite pomôžem a budem sa tešiť najviac na svete.. držím ti pevne všetky prsty, aby ti všetko dobre dopadlo✊ a ešte niečo, to, že som tak skoro otehotnela, bola tá najlepšia a najkrajšia vec v mojom živote a nikdy som to neoľutovala

hettinka
31. máj 2020

Ako môžeš chodiť posledný rok do školy? Ak si v poslednom rocniku, už si skončila, nie?
A co máš robiť? Prevziať zodpovednosť, vyriešiť svadbu, byt, priateľ nejakú prácu.
A povedzte to doma čin skôr, ty a priateľ spolu.

gabika0825
31. máj 2020

Ak máš s mamou dobrý vzťah, tak jej to povedz osobne, uvidíš ako zareaguje a čo sa týka otca tak on sa to nejak musi dozvedieť... no myslim si že s maminou mu to nejak podáte, alebo skor by som sa dohodla s maminou aby mu to oznámila ona ak sa nejak bojíš...

hopsadobrandejsa
31. máj 2020

Cim dlhsie budes cakat, tym vacsi stres z toho budes mat co v konecnom dosledku neprospeje ani tebea ani tvojmu plodu.

Mat dieta v 18-tich urcite nie je jednoduche, ale mal som dve spoluziacky ktorym sa to stalo a rodicia im pomohli takze musis to brat tak ako to pride. Ak by ti nepomohli tvoji rodicia, snad rodicia tvojho priatela budu ochotnejsi podat Vam pomocnu ruku.

Vela stastia 🙂

evaachesa
31. máj 2020

@gabrielapatrik v 33 si sa bala mame oznamit ze si tehotna? Ci je tam preklep? 😀

gabrielapatrik
1. jún 2020

@evaachesa nie je to preklep 🙈🙈🙈. Nakoľko je mama dosť prísna, vedela som čo ma čaká a nie je mi 2x príjemné počúvať, aká som hlúpa a prečo a mám sa obesit rovno... Ako mať tri deti!