Mám 13 mesačnú dcéru a som vyčerpaná

ivett311
13. jún 2020

Ahojte. Dcérka ma 13 mesiacov, už dva mesiace je strašne náročná nechce spať aj v noci je stále hore od 4h ráno už nespí cez deň spi raz denne 1 hodinu max 1,5h. Som veľmi veľmi unavená vyčerpaná bez sily.. nespavosť vyčerpanosť môže spôsobiť úzkosť? V poslednej dobe mi je zle som nervózna mám taký cudný pocit v hlave atd ďakujem 🙏

mirola
13. jún 2020

Ja som mala takeho isteho syna, od 5 vecer plakat do 10 niekedy aj dlhsie kym nezaspal, potom bol aj kazdych 20 minut hore, o stvrtej uz definitivne den co den. Trvalo to u nas rok. Cez den spal len za pochodu v kociku 2x 30 minut. Nevladala som, odpadavala som skor ako maly, mala som pocit, ze zivot sa skonil 🤦‍♀️. Nevladala som sa ani prezliect z pyzama, stale som bola spotena, vlasy ako slama, 30 kg navrch a ist von s kocikom bol pre mna nadludsky vykon na zaciatku. U mna bolo vycerpanie len fyzicke a to vdaka mojmu muzovi, ktory mi velmi pomohol. Vecer uspaval on, v noci mi maleho daval len na kojenie inak k nemu vstaval on a rano o 4 tej tiez on nechal ma spat do 6 kedy isiel do prace. Nebyt toho asi by som bola vycerpana aj psychicky a zvladala by som to omnoho tazsie. Samozrejme z vycerpania je uzkost casta, taktiez po porode su obrovske hormonalne zmeny, laktacia atd. Treba len vydrzat kazdym dnom to bude lepsie a lepsie.. teda pokial nejde o psychozu, ale to uz je patologicky stav, ktory treba riesit odborne.

janinah
13. jún 2020

Nebude tá malej nespavosť zo zúbkov?skuste jej dať na noc Nurofen sirup,či sa nevyspíte obe lepšie.V náročnom období ma nastúpiť manžel alebo iný člen rodiny a pomôcť,len treba požiadať o pomoc.

katkaapetko12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatapipka
13. jún 2020

ahoj, popíš viac o jej režime, či je na UM, či kojená, čo a kedy papá resp. napr. či sa stravuje zdravo a pod. či je všetko ostatné v poriadku.inak by som mierila k Dr. asi...lebo je to naozaj málo spánku.ak je Dr. v pohode,možno by vedela poradiť

0silvia0
13. jún 2020

@ivett311 v tomto veku mojmu synovi isli zuby a vreskal kazdu noc...

ivett311
autor
13. jún 2020

@tatapipka ahoj, áno je na um od narodenia. Už mlieko papa len večer ráno rožok s maslom alebo džemom na desiatu ovocie alebo jogurt na obed to čo mame navarené na olovrant jogurt vyzivku ovocie kasu na večeru tiež niečo teple/krupicovu kasu. Cez obed ide spat okolo 12:00-14:00. Ináč je usmievavá pekne sa hra len stále potrebuje moju prítomnosť, večer ju dám spat okolo 19:30. Asi toľko..

ivangeline
13. jún 2020

Dať 2 spánky cez den?

tessy06
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hennyinnsbruck
13. jún 2020

Prečo si nepospis s nou na obed?
Varit a upratovať sa dá aj popri dieťaťi....

ivett311
autor
13. jún 2020

@ivangeline už som skúšala ale keď spi doobeda poobede už nechce preto sme prešli na 1

ivett311
autor
13. jún 2020

@hennyinnsbruck občas si ľahnem ale mám aj 4,5rocneho a on už nespí cez deň tak môžem len vtedy keď manžel je doma

hennyinnsbruck
13. jún 2020

@ivett311 a taaak 😔😔😔

tatapipka
13. jún 2020

@ivett311 mne to príde že super režim až teda na to, že vstáva tak skoro...netreba dva spánky..moji obaja okolo roku prešli na jeden a vdakabohu za to...ale teda chodia spať okolo 20:00 až 20:30 a vstávajú okolo 6:30...ked sa zobudí o štvrtej tak potom ešte zaspí či melie si do dvanástej?

deti95060810
13. jún 2020

poznám.... skús si ty dať magnézium... užívaj podľa príbalového letáku, dlhodobo....
Rob len to čo potrebuješ .... žiadne práce navyše ako napr. okopávanie zemiakov, kŕmenie hydiny.... chodievaj často s dieť. na prechádzky.

deedol
15. jún 2020

@ivett311 mozno to nesuvisi so spankom, ale skusila by som jej dat menej sladkeho cez den - v podstate 4 z 5 jedal ma sladke (okrem obeda).