Malý sivý fľak pri pozeraní

28. júl 2024

Ahojte, pojdem urcite k očnemu ale chcem sa spytat tu, mal tu niekto taku vec že ked ste sa pozerali proste normalne okom tak ste zahliadli taky akokeby sivy maličky fliačik a ked ste pozreli inde proste sa zo pohybovalo ako ste aj s okom pozerali. Neviem to tu vysvetlit dufam ze ma chapete. Inak normalne vidim všetko nemam problem len som si to vsimla cca 2-3 tyzdne takto cez ľave oko. Nenosim ani okuliare nič. Tak neviem co to moze byt

sella38
28. júl 2024

zakalený sklovec?

autor
28. júl 2024

@sella38 netusim , nikdy som ani nepotrebovala ocne vysetrenie ani nič takže netušim co to moze byt. Skusim uniflox kvapky ?

viestta
28. júl 2024

neskusaj nic a chod na ocne

celka12
28. júl 2024

Zakal sklovca, treba navštíviť očného lekára, ja si kvapkam jodid sodny a draselny, niekedy sa zakal objaví pri zvysenom krvnom tlaku

taktotedanie
28. júl 2024

Sklovcove zakaly, bezny jav, skus jodid draselno sodny alebo jodid draselny- stale to ma vypadok v lekarnach
niekomu pomoze niekomu nie vacsinou si vsak na to treba zvyknut
ZIADNE UNIFLOX KVAPKY!!!!!!!!

autor
28. júl 2024

@taktotedanie mne to neprekaza tak bezne pri pozerani ale niekedy sa na to zameram a vidim to. Pojdem urcite na očne dakujem

rozculena
28. júl 2024

@celka12 😲 u tolkých lekárov som bola za svoj doterajší život a nikdy nikto mi toto nepovedal 😲

priscilla07
28. júl 2024

Ako si mladá, budú to len nejaké odumreté bunky, ktoré sa dostali do zorného poľa. Ak je to väčší roznazany fľak akoby v centre toho čo pozeráš, môže to byť odlupnuta sietnica, to by bolo už horšie, ale aj to sa spontánne môže dať do poriadku.

taktotedanie
29. júl 2024

@priscilla07 prosim vas ake odumrete bunky??

lakebabe
29. júl 2024

Tiež som to mala par mesiacov po zapale oči, len na jednom oku keď som sa zadivala, ze su to nejake zakaly, ocny mi dal len umelé slzy , že to prejde samo a prešlo za nejaký čas. Už sa to nevratilo ale na očné chod

nikolani
29. júl 2024

Môže to byť všeličo, presne ti povie až doktor pri vyšetrení. Mali sme podobne v rodine, bolo to zakrvácané(nejaká prasknutá cievka tuším). Na príčinu sa neprislo, chvíľu trvalo než to úplne odišlo a viac sa to neobjavilo.

banderaska29
29. júl 2024

neviem, ale toto čo hovoríš, mam cely život a hlavne vtedy, ked si to všimnem a uvedomím, inak o tom nemám potuchy. minule sme sa tak s babami bavili, že to máme všetky občas, hlavne, ked ležíme na deke a zadívame sa na oblohu. pre tvoj pokoj čítaj nižšie, ale navštíviť očnú neuškodí 🙂

https://hnonline.sk/science/biologia-a-chemia/1...

lakebabe
29. júl 2024

@banderaska29 mne tiež ocny vravel ze to je normálne sem tam sa to objavuje

celka12
29. júl 2024

@rozculena co konkrétne? Ten zvýšený krvný tlak? To bola prva otazka očnej lekárky, keď som k nej prišla s tymto problémom. Liečim sa na hypertenziu.

rozculena
29. júl 2024

@celka12 nie tlak,ten jodid sodny a draselny

celka12
29. júl 2024

@rozculena tak mne jedine to odporucila, sietnicu mam našťastie v poriadku, takze ten jodid pomaha rozptýliť tie maličké čiastočky v sklovci , ina terapia a liecba na to vraj nie je, tie skvrnky vznikajú aj ako dôsledok dlhodobej krátkozrakosti

rozculena
29. júl 2024

@celka12 veď ja mám vysokú krátkozrakosť,plno zákalov,nedávno sa mi kus sklovca utrhol a to teda bol zákal na celé oko,ale že to je bežné pri takej krátkozrakosti,bola som aj v súkromných klinikách,ale žiadny lekár m nepovedl o tých kvapkách