Maltofer - skúsenosti

6. dec 2023

Ahojte , začala som užívať železo ,po akej dobe užívania sa vám polepšilo ? Pomohol Maltofer ? Mali ste z neho zápchu ?

bronkax
6. dec 2023

Ja som ho brala celé tehotenstvo. Žiadne problémy len mňa zo železa preháňa takže len toto bolo obmedzujúce. Verím tomu že keby ho neužívam celé tehotenstvo po pôrode som natom veľmi biedne keďže mám anemiu. Takže je fajn to brať zvýši to hladinu hemoglobínu.

veronika_sk000
6. dec 2023

mne nepomohol vobec + zapcha, brala som potom globifer a ten bol skvely

uriva
6. dec 2023

Ja som mala tiež zápchu strašnú. Mala som niekoľko liekov, ale toto bol najhorší z nich(anémiu som riešila cca 15 rokov, čo sa vedela občas vrátiť). Akýkoľvek iný je lepší z mojej skúsenosti. Mne pomohlo dávať si k liekom aj trstinovú melasu 1 PL do teplejšej vody a vypiť raz denne. A potom šťava zo zdravej výživy obchodíku mi poradili.
Ale železo je nutné podporiť pre lepšie vstrebávanie kyselinou listovou a C vitamínom, inak to ide príšerne pomaly.
A jedlo - veľa hovädzieho mäsa, surovej mrkvy, orechov, šalát...

64jarka64
6. dec 2023

Mne velmi pomáha

lossless
6. dec 2023

Syn ho bral niekolko mesiacov , nepomohlo a mal zapchy

Bral od Just Narosan a pomohlo, hodnoty zeleza ma v norme po doprati jednej flasky, je to len vyzivovy doplnok no aj pediatricka vravela ze ma lepsiu skusenost ako pri Maltofer

ivkaui
7. dec 2023

@bronkax prosim ta ake si mala davkovanie?

bronkax
7. dec 2023

@ivkaui už si veľmi nepamätám ale zdá sa mi že jednu denne

bronkax
7. dec 2023

Ono pozri to treba skúsiť a keď ti nesadne je ďalších tisíc foriem a značiek železa a niektoré ti už sadne. Každý má inú reakciu niekomu pomôže niekomu nestačí treba skúsiť. Ja som tiež skúšala veľa druhov.

lulu2014
8. dec 2023

Ja zlu. Prehanal ma. Takze sme sa rozlucili.