Mali ste problém so spánkom, keď ste prestali fajčiť?

jolanka321
8. jún 2023

Ahojte kočky, chcem sa opýtať že či ste mali problémy so spánkom keď ste prestali fajčiť, poprípade ako dlho.. lebo mne to príde ako večnosť…

nique
8. jún 2023

Môj manžel fajčil 24r krabičku denne. Keď prestal, prvé 3 týždne iba spal a spal. Aj cez obed.
Potom začal jesť sladké, pribral 15kg, po 1/2r sa znormalizoval, do roka už bol na svojej váhe a ešte chudne.

barboritta
8. jún 2023

@jolanka321 môj muž mal,ale iba pár dní,že sa prehadzoval a ráno vstal zelený.po cca 2 týždňoch už úplne v pohode.Kedy si prestala fajčiť?

jolanka321
autor
8. jún 2023

Cca mesiac , ale psychiater povedal že je to ešte v norme lenže mna už ide poraziť, najhoršie že psychicky som unavená a nie fyzicky… ale dávam si nikotínové pastilky a furt o tom myslím tak možno aj preto

nepic
8. jún 2023

@jolanka321
To je ale chyba čo robíš,tie nikotinove pastilky. Ja som tiež fajčil cca 30 rokov a cca 30 denne. Keď som išiel večer na pivo tak aj viac. A jedno poobedie som si povedal že je koniec a tak aj bolo a už to budú štyri roky. Ale ja som mal skoro dva roky abstaky,rok a pol určite. Len musíš naozaj chcieť prestať,seknut s tým a ide to,nie že to nejde. Keď si sama hovoríš že to nejde,alebo že to nedokážeš,tak to naozaj nechceš. Musíš byť o tom presvedčené,že chceš naozaj prestať.

nanulka24
8. jún 2023

Fajčila som 14 rokov skoro krabičku denne. Prestala som zo dňa na deň. Prvé dva týždne som len driemala, furt som bola unavená. Potom prišiel pravý opak. Každú noc som sa pravidelne budila o pol 3, spotená a totálne smädná. Do rána som už nezaspala. Trvalo to skoro dva mesiace. Teraz po pol roku už pohoda.

koniarova
8. jún 2023

Prejde to. Ale tie pastilky sú blbosť.

jolanka321
autor
8. jún 2023

Ja už mám takú schizu že sa nikdy nevispim že až…viem že čas; len to už nemá koniec mám pocit

zero1
8. jún 2023

tvoje telo prísun nikotínu má aj naďalej. nič sa nezmenilo. nie si na odvykačke. problém so spánkom má príčinu niekde inde

jolanka321
autor
9. jún 2023

To je možné, ale keď namiesto 15 cig, vezmem 3 pastilky tak asi sa niečo zmenilo 🤔 že je to z toho mám potvrdené lekárom, len sa pýtam ako dlho mali ľudia takéto problémy

zero1
9. jún 2023

nič sa nezmenilo, stále máš prísun nikotínu, takže telo je spokojné. nikotínové abstinenčné príznaky môžu trvať 2-4 týždne. ale to sa bavíme o úplnom stopnutí. tvoj stav je ťažko hodnotiť, v závislosti pokračuješ, takže problémy môžu byť dlhodobé. tvoje telo stále dostáva svoju dávku, aj keď len pastilku, ale nakoniec ju dostane. z toho môžu pramenit´ všelijaké ťažkosti pretože sa striedajú dlhé obdobia bez dávky, a krátke obdobia s dávkou. pastilka uspokojí potrebu iba na krátky čas a potom zase ideš do tej dlhej fázi utrpenia. nečudo že nevieš spať.

mk1111111111
9. jún 2023

Ja som spala tak, ako ked som fajcila. Ale k tym pastilkam. Po case treba znizovat davku, napr. po 3-4 tyzdnoch, postupne az na nulu. Ja som tak zula zuvacky, vtedy ine nebolo, poradil mi to lekar, co sa zaoberal oducanim od fajcenia, ze postupne znizit na polzuvacky a po case na stvrtku, a nakoniec aj intervaly predlzovat

jolanka321
autor
9. jún 2023

Áno veď vravím ze už som na 3 denne, skoro koniec… akurát ze mám problémi so spánkom, ale som nato dosť psychicky naviazaná tak uvidíme. Ostatne symptómy už odišli, ako nervozita, podráždenosť.