Mali ste ovčie kiahne v dospelosti?

sonalen
30. dec 2014

Mám 31 rokov a doteraz som si myslela že ako dieťa som prekonala kiahne. Resp. mi to tvrdila moja mama. No potom ako ma uvidela, mi povedala, vraj ona si to už nepamätá. hmmmm. Staršia dcérka to priniesla zo škôlky, zvládla to perfektne. No ja a mladšia dcérka sme sa vysypali v rovnaký deň. Najprv som myslela že ide na mňa chrípka, bolelo ma celé telo, zvýšená teplota, hlava na prasknutie...a bum. Kiahne. Ide o to že sú sviatky a doktorka robí len pár hodín. Dnes tu nebola vôbec, takže nemám možnosť zistiť, či som tie kiahne ako dieťa mala alebo nemala alebo či ich môžem mať 2 x. Čítala som kadečo. No a hlavne, prosím o najefektívnejšie rady ako ošetrovať resp. liečiť tento môj problém. Vdaka

pribinak
30. dec 2014

My sme zaockovani, ale ked mali susedia, tak si davali Fenistil kvapky a kupali sa v hypermangane (aj dospeli)

ushuaia
30. dec 2014

Moja osobna skusenost, ked som bola dieta bola som malo vysypana, Ked som mala 18 rokov viedla som neter do skolky, mali tam kiahne, a dostala som ich. 2x som bola riadne vysypana...katastrofa, kedze som mala uz 19 lekar mame povedal , ze uz som dospela a poslal mi smiesnu vodicku na natieranie vyrazok, pomohol mi az puder...ale to uz je ,,par rokov dozadu,, Dnes sa odporuca Hypermangan...alebo Tanno Hermal lotio...dostat v lekarni...,alebo ako je spomenute nadomnou Fenistilove kvapky - tie zmiernuju svrbenie je to antihistaminikum. Kedze si ako dieta mala len zopar vyrazok...urcite kiahne mozes dostat...drzim palce

lorela
30. dec 2014

Proti svrbeniu Fenistil kvapky a vyrážky 2 - 3x denne natierať mliekom Tanno Hermal. Deti aj dospelí.
Nám lekárka neodporúčala kúpanie v hypermangáne, práve naopak, prvé dni, kedy je výsev najhorší, nekúpať sa, nesprchovať na miestach kde sú vyrážky len intímne partie opláchnuť, nedrhnúť uterákom - len jemným priložením osušiť pokožku.

lelia
30. dec 2014

ja som mala kiahne ako 12 rocna a potom ako 28 rocna. Tie v dospelisti bola katastrofa. Mala som 40 teplotu a liecila som sa 1,5 mesiaca. Nejako velmi ma to nesvrbelo, napriek tomu, ze som mala aj v ociach, usiach a aj v ustach. Natierala som si to tekutym pudrom, ale nejakym mentolovym, takze to trosku aj chladilo. Je moznost kupit si v lekarni hypermangan, dat par zrniecok do kupela a tyrn sa oplachnut, vedy vraj rychlejsie schnu. Drzim palce.

bibistec
30. dec 2014

ano ano, aj my s manzelom sme mali aj v detstve aj v dospelosti, a to uz bolo horsie, ale nic si z toho nerob ak mas vysoku teplotu tak si daj paralen, mne na vyrazky pomohol tekuty puder s mentolom, ten mentol je dolezity velmi pomaha. Inac nic a bolo v pohode.

marianaru
30. dec 2014

Ja som dostala kiahne ako 30rocna...nic moc, tiez som sa valala v 40tkach a hlavu som mala furt v zachodovej mise....mne pomohol hypermangan a na hojenie chrast bola podla mna super mast Cicaderma...

stefi76
30. dec 2014

Nekúpať, vyrážky skôr zaschnú, tekutý púder sa už neodporúča, na vyrážky betadine, proti svrbeniu antihistaminika.

magdalenkami
30. dec 2014

mne tiez pomohol tekuty puder s mentolom,napriek tomu,ze sa uz teraz neodporuca a poradili mi maly poharik alkoholu aby to vyslo von ,nie zostalo vnutri-neviem presne dovod a zmysel toho ale je pravda,ze po vypiti trosky alkoholu som sa vysypala poriadne