Mali ste niekto hrčku na dlani?

jonka23
24. sep 2019

Ahojte na dlani sa mi urobila mala Hrčka ktorá ma trošku boli!??už to mám asi niečo vyše týždňa!?mala niektorá z vás také niečo!??nechcem hneď bežať s tým k lekárovi!?!Ma niektorá z vás podobnú skúsenosť!??
Ďakujem za každé info za každú radu.

shee11
24. sep 2019

Gangliom,samo sa to vstrebe,max ta s tym poslu na sono. Je to nejaka tekutina okolo vaziva,moze to vzniknut z pretazenia. Moj syn to mal,ale na druhej strane ruky,neviem z coho 🤷

sisa_s
24. sep 2019

Skus si to potierat Veralom 🙂 parkrat do dna 🙂 mne to tak zmizlo 🙂 ak by si ale mala vyraznu bolest, pripadne obmedzena pohyblivost ruky, prstov, tak k ortopedovi 🙂 malokedy to chcu v takychto lokalizaciach pichat, je to blizko sliach, ciev, nervov 🙂

jonka23
autor
24. sep 2019

@shee11 dakujem za vašu reakciu...ale takto na dlani!??ono je to take mäkké divne...a čo treba to nejako masírovať aby sa to vstrebalo či to zbytočne nedrždiť?

jonka23
autor
24. sep 2019

@sisa_s
Čo ste tým mysleli že pichat!??to akože vyberať tu tekutinu, teda ak je to tekutina!?zatiaľ má to nejak neobmedzuje..skusim teda masírovať..ďakujem

shee11
24. sep 2019

@jonka23 no vraj to moze byt hocikde, najčastejšie to byva na zapasti. Moj to mal na hornej strane ruky a dr.,ze to este nikdy nevidela ( najma u dietata,4r.). Tak som sa aj nalakala,isli sme hned na druhý den na sono a tam nam dr.este medzi dverami vravi - gangliom ☺️ (co aj potvrdil)Odporucal iba sledovat,keby to obmedzovalo v pohybe,posielaju to ba chirurgiu,ale uprimne,neviem uz ako dalej postupujú. V drvivej väčšine to vraj zmizne samo , vstrebe sa to. Nemasirovali sme, aj on to mal take mäkké,pohyblive.

sisa_s
24. sep 2019

@jonka23 no niekedy sa robi punkcia, kedy vypustia obsah, pretoze je to vlastne klbova tekutina v tom ganglione 🙂 mne ortoped odporucil Veralom potierat a po tyzdni preslo v pohode 🙂 🙂 ak by dlho neprechadzalo, mozete ist za obvodnou 🙂

gertrudka222
25. sep 2019

Podla mna to zmizne samo. Mohla si si ruku pretazit a proste sa ti toto ukazalo. Ak ta to nejak neboli, tak by som este pockala ci sa to sami nejak nevstrebe

klarik707
25. sep 2019

vyzera to jak pluzgier. nenamahala si si tu ruku?

jonka23
autor
26. sep 2019

@klarik707
Ahoj myslím že nie..nič extra som nerobila s tou rukou...určite to nie je pluzgier je to taká Hrčka na fotko to moc dobre nevidiet..

moni017
25. nov 2020

@jonka23 mam podobnu hrcku na dlani . Vidim , ze vas prispevok je z minuleho roka. Mozem sa spytat ci sa vasa hrcka rozpustila, alebo co to bolo? Dakujem

monikk1901
30. dec 2020

@moni017 dobry den mozem sa opytat mate este tu hrcku na dlani? Mne sa zrovna dnes spravila na dlani tiez.

amami
1. okt 2022

@jonka23 prosim Vas toto na tejto ruke ako dopadlo?Mam to iste.Dakujem za odpoved

venusa85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amami
1. okt 2022

@moni017 Este ju mate?Mam podobny problem

amami
1. okt 2022

@monikk1901 Ako to prosim dopadlo?Mam to iste

fifofolo
30. jún 2024

Ahojte Viete mi poradit čo to je ako sa to vytvorilo dost to pobolieva niekde som sa dočital že to može byt vazny cievny problém

dancez
4. aug 2024

Ja to mám tiež, ale nieje to mäkké, ako ste to riešili? Mne povedali na pohotovosti že to operačne že to mám výrastok ale na nejakom vyšetrení som ešte nebola