Mali ste melanóm?

lenkazoe13
29. mar 2014

Ahojte maminy pred dvoma dnami mi vyberali znamienko,na odporucanie koznej ..stym ze to vyzera ako melanom 😒 mam strach a cakam na histologiu ☹ obavam sa aj ked voem ze to znamienko ma nikdy nesvrbelo,nestipalo a ani sa niako viditelne volnym okom nemenilo ,mozno trosicku ked som bola tehu lebo som ho mala na prsniku vedla bradavky ...nemate niaku skusenost je normalne mat melanom a nevediet o tom??

lenka905
29. mar 2014

ahoj Lenka, ja som mala melanóm na ľavom predlaktí, cca pred 10 rokmi, vôbec som o ňom nevedela, neštípalo, nesvrbelo... len mi moja mama povedala, že sa jej nezdá, aby som si ho šla dať vybrať. Kožná ma poslala dať vybrať, ale vravela, že vyzerá ako obyčajné znamienko, chirurg vravel to isté - prekvapko bola histológia ☹ bol to maligny melanóm... naštastie mi ho vybrali celý, takže som nemusela absolvovať žiadnu liečbu, len som chodila 5 rokov na pravidelné kontroly...držím palčeky a neboj, ak by sa to aj potvrdilo, určite to vybrali celé a budeš len sledovaná 🙂

lericenkam
5. apr 2014

ahoj Leni, aj ja som mala melanóm pod ľavým uchom, hrča ako keby som mala vlašský orech pod kožou, nebolela, na chirurgii mi to vybrali, tiež som tŕpla kým prišli výsledky z histológie, bolo to pred 20 rokmi, odvtedy nič, ale tá hrča sa mi spravila po obrovskom citovom strese, neboj sa, budeš v poriadku

maruskamatko
4. mar 2022

žienky prosím ozvite sa mi tie ktoré ste malielanom už v 3 štádiu.
máme 3 malé detičky ,ja si neviem predstaviť že tu pre nich nebudem. neviem čo má čaká aká liečba . ako mám upraviť stravu alebo životný štýl. prosím ak viete poradiť. Budem vďačná.

kittykat22
4. mar 2022

@maruskamatko je tu na to dlha diskusia pozri cez vyhladavac.

meg_junova
26. jún 2022

@lenka905 ahoj, prosím ťa, ako zásad leto? Chodievaš sa aj kúpať na kupko a tak?

ikotko
22. okt 2022

@maruskamatko ..ahoj , ja mam maligny melanom, aku si mala hodnotu S100?

ina333
17. apr 2023

@ikotko ahoj. Ja mám tiež MM. Kde si liečená a v akom si štádiu? Poprípade ak si už 3.,4. Napíš mi do správy. Ďakujem